Agregaty prądotwórcze

Ładuję...

Liczba produktów: 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Agregat prądotwórczy – co to takiego?

Kategoria Elektronarzędzia jest bardzo szeroka. Mieszczą się w niej małe urządzenia, takie jak wkrętarki akumulatorowe, oraz duże – takie jak na przykład generator prądu. Jest to praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które może znaleźć zastosowanie nie tylko na placu budowy, ale także w gospodarstwie rolnym, na działce czy też w domu jednorodzinnym.

Agregaty prądotwórcze najczęściej są używane przez firmy budowlane oraz remontowe do zasilania innych narzędzi. Wszędzie tam, gdzie nie ma jeszcze sieci elektrycznej, agregat prądu pozwala na prace przy wykorzystaniu elektrosprzętu. Z energii elektrycznej korzystają np. betoniarki, szlifierki oraz inny sprzęt budowlany. Agregat produkuje ją, ponieważ jest zasilany olejem napędowym. Dzięki temu nawet w miejscach oddalonych od źródeł energii można wykonywać prace budowlane.

Generator prądotwórczy doskonale sprawdzi się także w gospodarstwie rolnym, gdzie nie zawsze jest możliwość skorzystania z gniazdka. Urządzenie to eliminuje konieczność stosowania kłopotliwych przedłużaczy. Agregat pozwala na szybkie dokonanie napraw lub małych remontów. Umożliwia też stawianie większych konstrukcji bez konieczności martwienia się o przewody i dostępne gniazdka elektryczne.

Agregat prądu sprawdzi się także na działce, gdzie nie ma sieci elektrycznej. Pozwoli na spędzenie weekendu na łonie natury, przygotowanie ciepłego posiłku, ogrzania się czy też skorzystania z ciepłej wody. Wszystko to za pomocą kilku litrów paliwa. Także oświetlenie działki może być zasilane za pomocą agregatu.

Agregaty prądotwórcze przydadzą się także w domu jednorodzinnym, gdy wichura lub obfite opady śniegu uszkodzą linie energetyczne i zabraknie prądu. W takiej sytuacji zapewnianie zasilania dla bojlera, pieca czy też instalacji centralnego ogrzewania jest bardzo ważne. Dlatego urządzenie takie powinno znaleźć się w garażu lub piwnicy, by w razie potrzeby móc z niego szybko skorzystać.

Agregat prądotwórczy do domu – zalety takiego rozwiązania

Prace remontowe czy też budowalne są trudne do wyobrażenia bez używania prądu. Istnieją oczywiście elektronarzędzia akumulatorowe, jednak w wielu sytuacjach mogą one nie wystarczyć. Funkcjonowanie domu jednorodzinnego bez prądu jest na dłuższą metę również niemożliwe. Dlatego też warto zaopatrzyć się w generator prądu. Oczywistą zaletą tego urządzenia jest możliwość produkcji prądu. Dzięki temu jesteś w stanie uniezależnić się od przerw w jego dostawie. Problemem nie będzie też ograniczona ilości gniazdek elektrycznych w Twojej przestrzeni roboczej.

Wszystkie agregaty prądotwórcze są urządzeniami przenośnymi, dzięki czemu możesz zabierać go ze sobą na różne place budowy czy też inwestycje remontowe. Transport znacznie ułatwiają koła zamieszczone w dolnej części agregatu oraz orurowanie, za które można złapać urządzenie i wstawić na pakę samochodu lub je z niej zdjąć.

Warto wspomnieć o prostej obsłudze, jaką charakteryzuje się agregat prądotwórczy inwertorowy. Nawet osoba niezaznajomiona z działaniem takiego urządzenia jest w stanie w ciągu kilku minut opanować jego obsługę. Nie wymaga ona znajomości elektroniki czy też specjalnych umiejętności. Jeśli jesteś w stanie zatankować swoje auto i je uruchomić, poradzisz sobie także z generatorem prądu.

Generator prądu do domu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, natomiast może on uchronić Cię przed znacznie większymi stratami finansowymi. Gdy na przykład awaria prądu zdarzy się latem, żywność w lodowce może się zepsuć. Zimą bez prądu kaloryfery mogą popękać pod wpływem zamarzniętej wody. Zakup takiego urządzenia można potraktować jako inwestycje w bezpieczeństwo własnego domu. Gdy jest niepotrzebny, agregat może spokojnie stać w garażu czy też piwnicy, a gdy będzie niezbędny – może zostać szybko uruchomiony.

Jak korzystać z agregatu prądotwórczego

Działanie i obsługa tego urządzenia jest naprawdę prosta. Głównym elementem agregatu jest silnik spalinowy. Po uruchomieniu wprawia on w ruch wirnik prądnicy. W ten sposób wytwarzana jest energia elektryczna. Nad silnikiem znajduje się bak na paliwo, w większości przypadków jest to olej napędowy. Podczas pracy urządzenie wytwarza spaliny, dlatego też powinno znajdować się na zewnątrz lub w wietrzonym pomieszczeniu.

Gdy urządzenie jest uruchomione, prąd jest dostępny natychmiast. Dlatego też od razu możesz podłączyć do niego elektronarzędzia lub inne sprzęty wymagające do pracy zasilania w energię elektryczną. W zależności od mocy i wielkości agregatu, na jego boku znajduje się kilka gniazdek, dzięki którym możesz podłączyć zasilane narzędzia.

Urządzenia tego typu skonstruowane są przy użyciu trwałych i odpornych materiałów, dlatego też bez obaw mogą one pracować w czasie deszczu czy też w niskich temperaturach i przy opadach śniegu. Generator po zatankowaniu i uruchomieniu może pracować bez przerwy od kilku do kilkunastu godzin. Czas pracy danego agregatu zależy od jego mocy, pojemności silnika oraz ilości i zapotrzebowania na prąd podłączonych do niego urządzeń.

Agregaty prądotwórcze to praktyczne urządzenia o wielu zastosowaniach. Korzystają z nich zarówno profesjonaliści w swojej pracy, jak i osoby prywatne w swoich domach. Warto zapoznać się z naszą ofertą tego rodzaju urządzeń w prezentowanej kategorii.

Oferujemy małe urządzenia przeznaczone do pracy w domu lub na działce, a także duże agregaty przemysłowe sprawdzające się na budowach czy też w dużych zakładach produkcyjnych. Mamy w ofercie także banki energii, dzięki którym uruchomisz rozładowany akumulator czy też szybko naładujesz baterie innych elektronarzędzi.