Elektronarzędzia akumulatorowe

Ładuję...

Liczba produktów: 94

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 94

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Narzędzia akumulatorowe – wygodne i praktyczne

Prace remontowe czy też budowlane wymagają często mobilności i zmiany miejsca pracy. Elektronarzędzia zasilane za pomocą przewodu sprawiają, że praca taka może być niewygodna i przerywana, ze względu na konieczność szukania kolejnego gniazdka. Dlatego też dużą popularnością cieszą się elektronarzędzia akumulatorowe. Zapewniają one swobodną pracę, nie ograniczają ruchów, a do tego oferują moc taką samą jak ich przewodowe odpowiedniki.

W poniższej kategorii zebraliśmy wszystkie narzędzia akumulatorowe, jakie znajdują się w naszym asortymencie. Są to zarówno niewielkie wkrętarki, doskonałe do domowych zastosowań, jak i urządzenia takie jak szlifierki kątowe, dzięki którym wykończyć możesz elementy drawnianie czy też metalowe.

Narzędzia akumulatorowe do swojej pracy wykorzystują specjalne baterie, zwane także akumulatorami. Ich główną zaletą jest możliwość wielokrotnego ładownia. Dlatego też, gdy zapas energii w baterii się wyczerpie, wystarczy podpiąć ją do ładowarki. Po kilku godzinach jest ona znowu w pełni naładowana i nadaje się do pracy. Aby w czasie potrzebnym na ładowanie praca nie była wstrzymywana, prawie każdy zestaw narzędzi akumulatorowych można nabyć z dwoma bateriami w zestawie.

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowany asortyment urządzeń przeznaczonych dla profesjonalistów, majsterkowiczów czy też osób korzystających z elektronarzędzi okazjonalnie. Są to wkrętarki, wiertarki, szlifierki, a także wyrzynarki. W kategorii tej znajdziesz także niezbędne do ich funkcjonowania akcesoria. Chodzi tutaj głównie o zapasowe akumulatory czy też ładowarki. Elektronarzędzia akumulatorowe to praktyczny sprzęt, dzięki któremu wykonasz wszystkie, proste oraz bardziej skomplikowane, zadania remontowe.

Poznaj zalety narzędzi akumulatorowych

Elektronarzędzia akumulatorowe pozwalają zaoszczędzić sporo czasu podczas wykonywania remontów oraz stawiania różnego rodzaju konstrukcji. Po pierwsze nie musisz szukać gniazdka elektrycznego, by podłączyć urządzenie. A po drugie – nie jesteś uzależniony od długości kabla lub wystarczająco długiego przedłużacza.

Doskonale sprawdzą się także na budowach, gdzie nie ma jeszcze zasilania elektrycznego, czy też na działce, gdzie często może dochodzić do przerw w dostępie prądu. Dzięki temu możesz pracować, gdzie chcesz, bez obawy o odpowiednie źródło zasilania.

Kolejną zaletą jest kompatybilność narzędzi i akumulatorów z danego zespołu. Wkrętarka, wiertarka czy też wyrzynarka składające się na jeden zestaw narzędzi akumulatorowych mogą korzystać z jednego akumulatora. Dzięki temu, że producent zadbał o ich współpracę, nie musisz dokupować dodatkowych elementów do zestawu.

Jeżeli w przyszłości dokupisz inne urządzenie tego samego producenta, z pewnością będzie ono kompatybilne z tymi już przez Ciebie posiadanymi. Jest do duża zaleta, o którą często trudno w przypadku modeli zasilanych z sieci elektrycznej. Warto o tym pamiętać, gdy rozważasz zakup elektronarzędzi i nie wiesz, na jaki rodzaj zasilania się zdecydować.

Kolejna zaleta, z jakiej słyną elektronarzędzia akumulatorowe, to wygoda pracy. Bez względu na to, czy musisz przeciąć długą deskę, wywiercić dziurę na dużej wysokości, czy też skorzystać z klucza udarowego, nie jesteś ograniczony długością kabla zasilającego. Praca na wysokościach czy też z elementami konstrukcyjnymi o dużych gabarytach przy użyciu narzędzi akumulatorowych jest łatwiejsza i sprawniejsza niż w przypadku urządzeń sieciowych. Nie ma także ryzyka przypadkowego uszkodzenia kabla w trakcie użytkowania narzędzia. Dzięki zastosowaniu akumulatora wyeliminowane zostało także niebezpieczeństwo potknięcia się lub innego groźnego wypadku na placu budowy.

Narzędzia akumulatorowe – jak i gdzie je stosować

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie mogą przydać się tego rodzaju urządzenia, to powinieneś pomyśleć o placach budowy, remontach czy też warsztatach majsterkowiczów. Narzędzia takie jak laser krzyżowy mogą być stosowane do wyznaczania linii montażu sufitów podwieszanych, prawidłowego ustawienia ścian działowych czy też zamontowania drzwi. Na rynku dostępne są także narzędzia wielofunkcyjne akumulatorowe. Są one wyjątkowo praktyczne, dzięki wymiennym końcówkom o różnych zastosowaniach. Pozwala to na wykonywanie wielu prac remontowych za pomocą tylko jednego narzędzia.

Najpopularniejszym narzędziem akumulatorowym z pewnością jest wkrętarko-wiertarka. Za jej pomocą możesz dokonywać niewielkich napraw, wkręcać śrubki, a jeśli zajdzie taka potrzeba, wywiercić otwory w drewnie, płytach gipsowo-kartonowych oraz innych niezbyt twardych materiałach. Jest to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie przydomowy warsztat czy też skrzynkę z narzędziami w każdym domu.

Użycie takich narzędzi jest bardzo proste. Zazwyczaj w ich dolnej części znajduje się miejsce na akumulator. Po umieszczeniu go tam urządzenie jest gotowe do pracy. Narzędzia wielofunkcyjne akumulatorowe często wyposażone są w wymienne końcówki, które należy nałożyć we właściwy sposób, aby móc przystąpić do pracy. Następnie można nacisnąć przycisk uruchamiający urządzenie. W zależności od pojemności baterii oraz intensywności działania, akumulator pozwala na kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin nieprzerwanej pracy.

Dlatego też, jeżeli poszukujesz wygodnych w użyciu, wszechstronnych oraz wydajnych narzędzi, wybierz te prezentowane przez nasz sklep w tej kategorii. Są one bezpieczne w użyciu, praktyczne i nie zawiodą Cię w żadnej sytuacji. Z pewnością będziesz zadowolony z wyboru i z łatwością wykonasz czekające Cię zadania!