Klucze udarowe

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Klucze udarowe – przydatne narzędzie w każdym garażu

Klucze udarowe są wykorzystywane do codziennej pracy przez mechaników i ślusarzy,  ale przydają się również w przydomowym garażu. Pozwalają wygodnie wkręcić lub wykręcić śruby. Tego typu narzędzia możesz zaobserwować w pracowniach wulkanizacyjnych, ponieważ prace takie jak mocowanie zawieszenia lub wymiana śrub w kołach byłaby bez kluczy o wiele trudniejsza.

Elektryczny klucz udarowy zapewnia dużą mobilność – nie musi być podpięty do kompresora, jak to jest w przypadku kluczy pneumatycznych. Dzięki temu usprawnieniu możesz swobodnie poruszać się po garażu. Nie musisz też nabywać dodatkowych sprzętów, czyli choćby wspomnianego kompresora. Wystarczy jedynie długi kabel. A gdybyś chciał również i z tego zrezygnować, klucz udarowy akumulatorowy sprawdzi się doskonale.

Klucz akumulatorowy czy pneumatyczny? Poznaj wady i zalety

Klucz udarowy elektryczny i pneumatyczny to narzędzia o bardzo podobnym działaniu. Różnią się sposobem obsługi, parametrami takimi jak waga czy rozmiar oraz ceną. Klucze pneumatyczne to urządzenia zaprojektowane z myślą o specjalistach. Kosztują więcej i z zasady się nie psują, jednak awaria kompresora lub układu powietrznego oznacza wysoki koszt naprawy.

Ogromną ich zaletą są za to niewielkie gabaryty i poręczność. Łatwy w obsłudze klucz pneumatyczny umożliwia komfortową pracę nawet przez długi czas. Wybierają go specjaliści również ze względu na wysokie momenty obrotowe, które w pracy z dużymi elementami są gwarancją skuteczności.

Klucz akumulatorowy i elektryczny to idealne propozycje do użytku domowego. Jeśli chcesz móc samodzielnie wymienić koła samochodu, to właśnie takie narzędzie umożliwi Ci osiągnięcie celu. Elektryczny klucz udarowy charakteryzuje się nieco większą wagą w porównaniu do modelu pneumatycznego. Jeśli jednak korzystasz z tego typu sprzętu raz na jakiś czas, nie powinno być to problematyczne ani nawet odczuwalne.

Klucza użyjesz w swoim domowym warsztacie, ale także w przypadku montażu różnych konstrukcji czy podczas prac remontowych. Klucze udarowe sprawiają, że wykręcanie lub dokręcanie śrub nie jest czynnością żmudną, męczącą i uciążliwą – przeciwnie. Szybko uporasz się z tym zadaniem, bez nadmiernego wysiłku. Co ważne, korzystanie z elektronarzędzia pozwala łagodnie obejść się z osprzętem – klucze udarowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by nie uszkadzały łbów na śrubach.

Udarowe klucze elektryczne – zaopatrz swój warsztat!

Klucz udarowy zasilany elektrycznie nie wymaga żadnych dodatkowych sprzętów, które umożliwiłyby jego działanie. Wystarczy podpięcie do gniazda i odpowiednio długi przewód. Klucze gwarantują precyzję działania, a dodatkowe funkcje w różnych modelach sprawiają, że masz jeszcze większy komfort i kontrolę nad efektem.

Elektryczne klucze udarowe ze sklepu Allemen to znane od lat narzędzia, które teraz możesz nabyć w nowoczesnym wydaniu. Zaawansowane funkcje sprawiają, że praca z tym elektronarzędziem będzie wygodna, a efekty osiągniesz bez większego wysiłku. Możesz wybrać produkt posiadający przełącznik obrotów – sam zdecydujesz, w jakim kierunku ma zachodzić ruch. Najlepiej sprawdzą się przełączniki umieszczone na rękojeści – jednym ruchem zmienisz kierunek działania.

Przydają się również strategicznie rozmieszczone szczeliny wentylacyjne. Jeśli model, o którym myślisz, posiada takie usprawnienie, silnik będzie odpowiednio chłodzony. Oczywiście szczeliny różnią się między sobą rozmiarem – warto wybierać model z jak największymi.

Płynność działania poprawiają dołączone do klucza klamry. Dzięki nim możesz umieścić klucz udarowy na pasku i mieć go zawsze w zasięgu ręki. Koniecznie sprawdź, czy w zestawie oferowane są wymienne szczotki. Jeśli nie, warto przy okazji zakupu się w nie zaopatrzyć.

Ergonomiczne modele kluczy posiadają antypoślizgowe rękojeści. To wciąż nieoczywista opcja, ale niezwykle pomocna. Dzięki temu nawet bez rękawic będziesz mógł sprawnie ukończyć dane zadanie.

Klucze udarowe w Allemen – postaw na najlepsze modele

Sklep Allemen jest dystrybutorem produktów pochodzących od marek specjalizujących się w dostarczaniu najwyższej jakości elektrosprzętu. Z proponowanych narzędzi korzystają zarówno fachowcy, jak i miłośnicy domowego majsterkowania. Bez trudu znajdziesz klucz udarowy, który będzie skuteczny, wygodny w obsłudze oraz wyposażony w specjalistyczne funkcje.

Zapoznaj się z ofertą Allemen, by wyposażyć swój garaż w przydatne narzędzie do wielu zadań: klucze udarowe i elektryczne od profesjonalnych marek. Wybierz model dla siebie!