Zagęszczarki

Ładuję...

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Zagęszczarki do ubijania gruntu

Budowa domu to jeden etap, ale ważne jest również późniejsze doprowadzenie podłoża wokół do porządku. Ciężkie maszyny i odpady sprawiają, że działka nie wygląda reprezentatywnie. Zanim znajdą się na niej zieleń i równy grunt, musi minąć trochę czasu i potrzeba wkładu pracy.

W tej kategorii znajdziesz zagęszczarki. To ogólnobudowlane maszyny, które mają prostą konstrukcję. Oprócz silnika, który jest napędem, najważniejszym elementem roboczym jest metalowa płyta. To właśnie ona bezpośrednio styka się z podłożem i jest odpowiedzialna za późniejszy widoczny efekt. Kolejnym mechanizmem jest układ wibracyjny, a konkretnie wałki mimośrodowe, które są głównym czynnikiem powstawania wibracji. Obudowa składa się z ramy głównej, amortyzatorów, przekładni oraz panelu do sterowania. Ubijarki do ziemi można podzielić na dwa główne rodzaje, które uzależnione są od typu zasilania.

Zagęszczarki budowlane elektryczne, jak sama nazwa wskazuje, potrzebują stałego podłączenia do prądu. Sprawdzą się głównie na mniejszym terenie, jeśli możesz sobie pozwolić na dostęp do gniazda zasilającego. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bębnowych przedłużaczy, dzięki którym ograniczysz plątanie się kabla między nogami. Tego typu zagęszczarka nadaje się wyłącznie do suchego terenu, gdyż zamoczenie mechanizmów mogłoby skutkować poważną awarią. Zasilane elektrycznie urządzenia z reguły cechują się mniejszą mocą.

Zagęszczarki spalinowe są bardziej znane i doceniane przez fachowców. Faktem jest to, że wymagają częstej konserwacji i po prostu wymagają tankowania. Żadna z tych rzeczy nie jest jednak bardzo skomplikowana i nad wyraz zajmująca. Na plus jest to, że urządzenie jest całkowicie mobilne. Nie ogranicza Cię żaden dostęp do zasilania. Pomimo tego, że musisz uzupełniać zbiornik z mieszanką paliwową, to fachowcy wykorzystują te urządzenia na naprawdę dużych terenach.

W naszym sklepie znajdziesz przeróżne modele zagęszczarek. Oferujemy Ci wyselekcjonowany asortyment popularnych producentów, więc bez problemu wyposażysz swój zestaw budowlany w odpowiedniej jakości urządzenia.

Najważniejsze cechy zagęszczarek

Zagęszczarki sprawiły, że prace związane z równaniem terenu stały się o wiele prostsze. To wynalazki, które z pewnością ułatwiają pracę i pozwalają uzyskać jeszcze lepszy efekt. Maszyny są proste w użytkowaniu i obsłudze. Mają szereg licznych udogodnień, które wpływają na codzienny komfort pracy. Oprócz tego, że są podzielone na elektryczne i spalinowe, to do dyspozycji masz jeszcze inne warianty.

Pierwszym z nich jest zagęszczarka ręczna, która waży najczęściej od 50 do 130 kilogramów. Ze względu na swoją specyfikę należy do najmniejszych sprzętów. Możesz spotkać się z nazwą – nawrotne. To oznacza, że można je prowadzić w jednym lub dwóch kierunkach. Niewielka i wbrew pozorom lekka konstrukcja sprawia, że przydadzą się do prostych prac. Ponadto możesz dostać się nimi w trudne miejsca na działce.

Zagęszczarki budowlane rewersyjne to już bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt. Inaczej nazywane są samoprzesuwnymi, a ich waga może dochodzić nawet do 900 kg. Jak sama nazwa wskazuje, poruszają się po terenie same. Zadaniem osoby obsługującej jest nadanie odpowiedniego kierunku. Użytkowanie sprzętu jest łatwiejsze i nie wymaga wkładu siły. Maszyny są bardzo wydajne i polecane do pracy na bardzo dużych terenach, gdzie ubijanie gruntu trwa wiele długich godzin.

Na tym jednak nie koniec, bo jeszcze bardziej funkcjonalne i mocniejsze są zagęszczarki podczepiane. Ich płyta wibracyjna jest ogromnych rozmiarów, więc nie ma szans ręcznej obsługi takiego sprzętu. Najczęściej podłącza się je do ciągnika lub koparki. Ten wariant maszyny dobrze radzi sobie w ekstremalnych warunkach, czyli na wykopach i skarpach.

Najbardziej uniwersalne są zagęszczarki spalinowe. Tym urządzeniom nie jest straszne nawet delikatnie podmokłe podłoże.  Ubijarka do ziemi przydaje się również w gospodarstwie domowym, jeśli co jakiś czas chcesz wyrównać lub naprawić teren.

Do czego przydaje się zagęszczarka?

Zagęszczarka ma dwie istotne funkcje. Nadaje się do zagęszczania podłoża. Przez to można zrozumieć wyrównywanie powierzchni piasku lub innego gruntu. Oprócz tego możesz za jej pomocą wygładzić strukturę asfaltu lub betonu. Tego typu prace wykonywane są nie tylko w ogrodach czy na budowie. Są podstawą podczas zaawansowanych prac drogowych. Ubijarka do kostki lub bruku to kolejne popularne zastosowanie. Grunt pod ścieżkę, kostkę lub przewody musi być odpowiednio przygotowany i ubity. Tylko wtedy materiały będą trzymały się na powierzchni i nic się nie rozszczelni podczas zmiany pogody.

Zagęszczarka to podstawa wyposażenia każdej firmy, która trudni się w układaniu nawierzchni. Tego typu przedsiębiorstwa korzystają praktycznie z każdej wymienionej wcześniej zagęszczarki. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź konkretne przeznaczenie poszczególnych maszyn. Zagęszczarka do kostki powinna być samoprzesuwna i nie powinna mieć żadnych ograniczeń terenowych. Najlepiej sprawdzą się zasilane spalinowo lub pneumatycznie. Zagęszczarka do bruku spalinowa wymaga najczęściej stosowania benzyny bezołowiowej, ale szczegółowe zalecenia zawsze znajdują się na instrukcji.

Tłuczeń, żwir lub piasek to frakcje, z którymi poradzi sobie zagęszczarka jednokierunkowa, czyli klasyczny ręczny model z niewielką płytą. Ten wariant urządzenia jest również nieoceniony podczas przygotowywania gruntu pod fundamenty. Podłoże powinno być solidnie ubite, więc liczy się tu duży wkład pracy i precyzja.

Parametry techniczne to coś, co dużo mówi o urządzeniu. Zwracanie uwagi na karty specyfikacyjne jest bardzo istotne. Od tego będzie zależała jakość pracy, więc podpowiadamy Ci, na co zwrócić uwagę podczas wyboru zagęszczarki. W punkcie pierwszym znajduje się masa. Im płyta jest cięższa, tym podłoże będzie ubite w lepszy sposób. Liczy się również głębokość zagęszczania. Grubość warstwy jest podana w centymetrach.

Zwróć uwagę na emisję hałasu. Gdy wynosi ona powyżej 100 dB, to stanowi poważne zagrożenie dla słuchu. Wielogodzinna praca w może powodować uszkodzenie układu słuchowego, dlatego koniecznie zadbaj o sprzęt ochronny, czyli słuchawki wygłuszające. Średnia wydajność oferowana przez maszyny pokaże Ci mniej więcej czas, który musisz poświęcić na wyrównanie konkretnej nawierzchni. Najważniejszym parametrem jest moc silnika. Dla zagęszczarek wynosi ona minimum 4,5 kW.

Jeśli zależy Ci na łatwym manewrowaniu urządzeniem, to praktycznym rozwiązaniem będzie zagęszczarka dwukierunkowa. Pamiętaj także, że im większa płyta, tym szybciej poradzisz sobie z ubiciem gruntu.