Frezarki

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Frezarki dla fachowców i majsterkowiczów – wybierz swój model w Allemen

W sklepie Allemen możesz nabyć frezarki, które są niezwykle przydatne podczas wielu prac przydomowych. Możesz używać ich w trakcie remontów oraz wykańczania wnętrz. W Allemen znajdziesz modele przodujących marek na rynku – frezarki do drewna, metalu i innych materiałów charakteryzują się wysoką skutecznością, są ergonomiczne i z pewnością spełnią Twoje wymagania.

Frezarka pozwala na precyzyjną obróbkę różnych materiałów poprzez skrawanie. Umożliwia nadawanie odpowiedniego kształtu, przygotowanie detali (np. rowków) oraz profilowanie danych elementów. Proces frezowania (bo tak nazywa się tego typu prace obróbcze) jest możliwy dzięki sprawnej frezarce oraz odpowiednim frezom, czyli końcówkom dostosowanym do pracy z danym materiałem.

Frezarki – którą wybrać? Rodzaje

Podział frezarek może wynikać z wielu zmiennych. Frezarka stołowa, konsolowa, CNC oraz manualna – to typy frezarek wyróżnione na podstawie sposobu obsługi narzędzia. Oprócz takiego podziału, można też rozróżniać frezarki z uwagi na ich przeznaczenie (uniwersalne, pionowe i poziome). Kolejną zmienną jest materiał, z jakim pracuje dany model. Frezarka do metalu musi mieć inne parametry niż frezarka do betonu czy drewna. Ostatni sposób kategoryzacji wynika z budowy samego narzędzia. Frezarka górnowrzecionowa i dolnowrzecionowa jest do nabycia w sklepie Allemen.

Frezarka konwencjonalna, czyli do obsługi ręcznej, zawdzięcza swą nazwę popularności – jest to typowy model, od którego najczęściej zaczyna się przygodę z frezowaniem. Frezarka z napędem CNC działa inaczej – nie jest potrzebna precyzja w rękach, ale umiejętność zaprogramowania maszyny. Obrabiarki CNC są sterowane komputerowo, co ogranicza ryzyko błędu ludzkiego, jest też mniej męcząca i sprawdza się w przypadku produkcji masowych, kiedy każdy element musi być identyczny.

Frezarka stołowa może być obsługiwana ręcznie oraz wpisywać się w różne opisane wyżej kategorie. Warto przygotować dla niej miejsce w swoim warsztacie – chociaż mniejsze modele są na tyle mobilne (lekkie i łatwe do przeniesienia), że nie musi to być stały kąt do pracy. Do frezowania dużych i ciężkich obiektów sprawdzi się frezarka bezwzspornikowa, inaczej mówiąc: lożowa. Do mniej wymagających, ale precyzyjnych zadań sprawdzi się frezarka ręczna lub wspornikowa.

Wrzeciona we frezarce to elementy, których osadzenie pozwala uzyskać konkretne efekty, stąd podział na rodzaje ze względu na tę zmienną. Frezarka dolnowrzecionowa posiada wrzeciono pod stołem, a górnowrzecionowa – nad. W modelach uniwersalnych samodzielnie ustawisz wrzeciono pod odpowiednim kątem.

Frezarki do drewna będą idealnym wyborem dla osób zajmujących się modelarstwem i pracami rzemieślniczymi oraz stolarstwem. Na początek minifrezarka do drewna jest godną uwagi propozycją. Można nią pracować w litym drewnie, ale i w podobnych materiałach, np. w płytach wiórowych lub MDF. Większą mocą charakteryzują się frezarki do metalu, które muszą radzić sobie z o wiele twardszym materiałem. Niewiele jest jednak modeli nadających się do pracy wyłącznie z jednym materiałem – frezarka do metalu sprawdzi się też podczas obrabiania tworzyw sztucznych, np. plastiku czy gumy.

Ergonomia i skuteczność – profesjonalne frezarki z Allemen

W ofercie sklepu i internetowego Allemen znajdziesz modele od znakomitych producentów europejskich i światowych. Wysoką jakość dostrzeżesz w każdym detalu – ergonomicznie wyprofilowane uchwyty z miękką, antypoślizgową wyściółką, aby nawet długotrwała praca była możliwie wygodna.

Dodatkowe funkcje, takie jak blokady wrzeciona czy włącznika, czynią korzystanie z frezarki bardziej bezpiecznym i komfortowym zajęciem. Możesz też wybrać model z możliwością odprowadzania pyłu czy nawet ograniczeniem głębokości frezowania, aby móc w pełni kontrolować proces.

Frezarki z Allemen to profesjonalne narzędzia o dużej mocy. Zasilanie sieciowe zapewnia płynność pracy – aby zwiększyć komfort użytkowania, frezarki wyposażone zostały w długie przewody, dzięki którym bez trudu sięgniesz do najbliższego gniazda.

Frezarka do każdego warsztatu – sprawdź ofertę Allemen

W Allemen do wyboru są frezarki wielu producentów, m.in. znakomitej marki Dewalt. Charakterystyczny design i żółto-czarny kolor wielu fachowcom kojarzy się z najlepszym na rynku sprzętem.

W ofercie sklepu znajdziesz różne modele, które sprawdzą się w wielu warsztatach – zarówno tych w pełni profesjonalnych, jak i u początkujących stolarzy, rękodzielników czy majsterkowiczów. Marki, z którymi współpracuje Allemen, to gwarancja jakości dla każdego – nie musisz być wieloletnim specjalistą, by móc cieszyć się skutecznym i precyzyjnym sprzętem.

Już dziś sprawdź ofertę sklepu internetowego Allemen i wybierz frezarkę do swojego warsztatu. Zwróć uwagę na parametry, na których najbardziej Ci zależy, tak, aby sprzęt w pełni zaspokajał Twoje potrzeby. W sklepie Allemen znajdziesz także niezbędne akcesoria do frezarek. Kompleksowo zaopatrz swój warsztat w najlepszy sprzęt do frezowania!