Myjki ciśnieniowe

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Myjki ciśnieniowe – myjnia we własnym domu

Myjki wysokociśnieniowe to urządzenia, dzięki którym możliwe jest dokładne sprzątanie oraz mycie wielu rodzajów powierzchni. Eliminują one konieczność stosowania narzędzi, które mogłyby powodować ich uszkodzenie. Dlatego też tak często wybierane są przez firmy sprzątające czy też zajmujące się pielęgnacją samochodów.

Myjki wysokociśnieniowe znajdą zastosowanie w ogrodzie, na działce czy też w domu. Do swojego działania wykorzystują wodę pod wysokim ciśnieniem. Zapewnia ona głębokie czyszczenie i pozwala usunąć nawet trudne zabrudzenia, często bez stosowania szkodliwych detergentów. Korzystając z dołączonych końcówek, możesz regulować moc urządzenia i dostosowywać ją do materiału, jaki w danej chwili chcesz umyć. Myjki ciśnieniowe są funkcjonalne i mają wiele zastosowań, o których warto pamiętać.

Myjki wysokociśnieniowe w ogrodzie przywrócą dawny blask tarasowi, drewnianym meblom oraz innym elementom małej architektury. Kamienna posadzka, chodnik przed domem czy podjazd do garażu również odzyskają dawny wygląd, gdy zostaną umyte przy pomocy myjki ciśnieniowej. Nawet wieloletnie naloty oraz zabrudzenia znikają, gdy zostaną potraktowane wodą pod wysokim ciśnieniem. Różnica, jaką zobaczysz, będzie naprawdę ogromna.

Myjki ciśnieniowe pozwolą Ci także zaoszczędzić pieniądze związane z eksploatacją Twojego pojazdu. Zamiast wydawać krocie na myjnie, możesz sam wymyć samochód za pomocą myjki. Lakier na karoserii Twojego samochodu będzie bezpieczny, natomiast pozostałości owadów, asfaltu oraz ptasich odchodów znikną z łatwością. Auto pozostanie czyste i lśniące, a cały bród spłynie do studzienki kanalizacyjnej.

Jeżeli w ogrodzie lub w piwnicy masz zabrudzone narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy, taki jak rowery, lub elewacja Twojego domu nie wygląda zbyt dobrze, to także możesz posłużyć się myjką ciśnieniową. Woda pod wysokim ciśnieniem doskonale radzi sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale także usuwa grzyby, pleśń oraz inne organiczne naloty. Jeżeli nie potrzebujesz dużego urządzenia, być może zainteresuje Cię myjka ciśnieniowa akumulatorowa. Ma ona małą moc, a do tego zasilana jest za pomocą baterii, którą można wielokrotnie ładować.

Myjka pod ciśnieniem – największe zalety

Tego rodzaju elektronarzędzia cieszą się popularnością nie bez powodu. Są skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, z którymi nie radzą sobie inne metody. Do tego myjki ciśnieniowe uważane są za ekologiczne urządzenia sprzątające. Myjąc na przykład samochód, za jej pomocą zużyjesz znacznie mniej wody niż w przypadku węża ogrodowego. Do tego często nie trzeba korzystać z detergentów czy też innych chemikaliów.

Ta zaleta wiąże się z następną, czyli oszczędnością. Mniejsze zużycie wody oznacza niższe rachunki, dlatego im częściej myjesz auto myjką ciśnieniową, tym więcej oszczędzasz. Kolejnym atutem przemawiającym na korzyść myjek jest duża wygoda użytkownika. Nie ma potrzeby szorowania, schylania się czy też szukania dojścia do trudnodostępnych miejsc. Woda tryskająca z myjki ma taką siłę, iż usuwa brud nawet tam, gdzie myjąc ręcznie, nigdy byś nie dotarł.

Myjki ciśnieniowe doskonale radzą sobie z czyszczeniem różnych rodzajów powierzchni. Nie ma znaczenia, czy jest ona gładka, chropowata, pionowa czy pozioma. Woda pod wysokim ciśnieniem i tak poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Do tego takie czyszczenie jest skuteczne i dokładne – w przeciwieństwie do ręcznego mycia czy też z użyciem innych narzędzi. Myjka pod ciśnieniem nie ma sobie równych w czyszczeniu zapchanych rynien, mebli ogrodowych, schodów, tarasów czy też metalowych elementów, na przykład płotów.

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, jakie powinno znaleźć się w każdym domu, ponieważ możliwość jej zastosowań czyni z niej praktyczny element wyposażenia garażu lub piwnicy. Mycie kosiarki do trawy, samochodu, elewacji budynku czy też betonowego tarasu przy pomocy jednego urządzenia to bardzo duże udogodnienie.

Używanie myjki samochodowej krok po kroku

Obsługa myjki ciśnieniowej jest prosta. Urządzenie musi być podłączone do sieci elektrycznej, natomiast elektronarzędzia akumulatorowe tego typu powinny mieć naładowaną baterię. Myjka powinna być także połączona z siecią wodociągową. W tym celu należy podłączyć wąż do kranu lub innego źródła wody. Po uruchomieniu silnik zasila pompę ciśnieniową, która kilkakrotnie zmienia ciśnienie przepływającej przez urządzenie wody. Kształt dyszy wpływa na wysokość ciśnienia i moc strumienia wypływającego z urządzenia.

Myjka dobrej jakości jest w stanie zwiększyć ciśnienie nawet do 20 MPa, gdzie woda w kranie ma ciśnienie na poziomie 0,3–0,5 MPa. Jak widać, jest to spora różnica. Cząsteczki wody uderzają z ogromną siłą w czyszczoną powierzchnię, a wszystkie znajdujące się na niej zabrudzenia są usuwane.

W zależności od tego, co masz zamiar czyścić przy pomocy myjki, powinieneś wybrać do tego odpowiednią końcówkę. Dzięki temu możesz wpływać na to, jak wygląda strumień wody. Czy ma on być bardziej skupiony w jednym punkcie, czy też być bardziej rozproszony, by swoim działaniem objąć jednorazowo większą powierzchnię. Te parametry mają wpływ na to, jak szybko i skutecznie będziesz mógł umyć samochód czy też wnętrze basenu przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Myjki ciśnieniowe dostępne w tej kategorii to produkty wysokiej jakości, dzięki, którym czyszczenie i mycie rozmaitych przestrzeni będzie szybkie, wygodne i – co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą myjek ciśnieniowych, oraz przeznaczonych do nich praktycznych akcesoriów.