Opalarki akumulatorowe

Ładuję...

Liczba produktów: 1

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 1

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Funkcjonalne opalarki akumulatorowe – czym są te urządzenia?

Opalarki akumulatorowe to jedne z najpopularniejszych elektronarzędzi. Znajdą zastosowanie zarówno w domu, jak i profesjonalnych zakładach. Korzystają z nich fachowcy i majsterkowicze. Krótko pisząc – opalarki akumulatorowe są cenione ze względu na wszechstronność. Jeśli dopiero kompletujesz narzędzia do swojego zakładu lub garażu, to nie może w niej zabraknąć tego sprzętu.

Opalarki akumulatorowe mają prostą konstrukcję i nieskomplikowaną zasadę działania. Składają się turbiny, dysz wylotowych i spirali grzejnych. Wszystkie te podzespoły znajdują się w solidnej obudowie, która najczęściej wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego. Obecne metody produkcji pozwalają uzyskać wysokiej jakości plastik, który zarazem jest lekki i szczelny. Opalarka elektryczna wytwarza bardzo duży strumień ciepła, który w większości przypadków możesz swobodnie regulować.

Opalarka na akumulator zasługuje na szczególną uwagę. Atutem jest rodzaj zasilania, który stanowi alternatywę dla klasycznych modeli zasilanych prosto z sieci lub gazowo. Opalarki na akumulator nie mają żadnych ograniczeń, więc możesz z nich korzystać w dowolnym miejscu. Bateria najczęściej wystarcza na kilkadziesiąt minut ciągłej pracy, ale są też takie, które gwarantują nawet wielogodzinne użytkowanie. Warto mieć dodatkowy akumulator zastępczy, jeśli często korzystasz z tego typu sprzętu.

W tej kategorii znajdują się innowacyjne opalarki na akumulator, które różnią się przede wszystkim parametrami technicznymi. Oferujemy Ci urządzenia różnych marek, więc bez problemu wybierzesz swoją ulubioną. W dalszej części dowiesz się, jakie cechy mają opalarki i do czego Ci posłużą.

Najważniejsze cechy opalarek akumulatorowych

Opalarki nie mają skomplikowanej obsługi. Do tego cechują się ergonomiczną budową. Odpowiednia konstrukcja jest bardzo istotna, gdyż ma duży wpływ na komfort pracy. Kształt urządzenia można porównać do wiertarki lub pistoletu. Uchwyt jest solidny i najczęściej pokryty antypoślizgowym materiałem. Dysza jest odsunięta od rękojeści i umożliwia swobodne i bezpieczne operowanie strumieniem ciepła. Opalarka na akumulator nie powinna być również ciężka.

Cechy charakterystyczne opalarek, przede wszystkim ich parametry techniczne, najwięcej mówią o danym modelu. Po zapoznaniu się z nimi na pewno łatwiej Ci będzie przeglądać dane, które znajdziesz w sklepie Allemen. Moc to wskazówka, która od razu rzuca się w oczy. Mówi o tym, jak wydajny i sprawny jest dany model opalarki. Wyższa moc to zarazem większe możliwości związane z użytkowaniem sprzętu. Najczęściej można spotkać opalarki z mocą mieszczącą się w przedziale od 1800 do 2200 W.

Producenci dbają o to, by ich urządzenia były nie tylko sprawne i bezpieczne w użytkowaniu. Nowoczesne technologie polegają również na tym, by umieścić w elektronarzędziach możliwie jak najwięcej funkcji. W tym przypadku nie jest to typowe gadżeciarstwo, a potrzebne udogodnienie. Tutaj należy wymienić wyświetlacze LCD, które coraz częściej są standardem wyposażenia. Dzięki nim masz możliwość kontrolowania parametrów pracy.

Dużą korzyścią w opalarkach jest funkcja regulacji temperatury. Czasami mieści się ona w przedziale od 50 do 650 stopni Celsjusza. Tak ogromny zakres możliwości wręcz wymaga zastosowania biegów lub płynnej możliwości zmiany temperatury. Dzięki temu urządzenie możesz wykorzystać do pracy na różnych materiałach. Niepotrzebne zużywanie wysokiego strumienia cieplnego wiąże się także z marnowaniem energii.

Ciekawym rozwiązaniem jest miniopalarka akumulatorowa, która sprawdzi się podczas prac hobbystycznych. To wariant, który jest funkcjonalny i umożliwi Ci sprawne wykonanie każdego zadania wokół domu. Tego typu opalarka da radę podczas renowacji niewielkich elementów drewnianych lub rozpalania grilla.

Akumulator zamiast gazu lub kabla sieciowego daje duże możliwości. Faktycznie, konieczne jest pilnowanie stanu naładowania, ale zasięg urządzenia nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. To przydatna opcja, jeśli masz rozległy ogród i chcesz użyć opalarki w dalekiej części ogrodu. Akumulatorowe zasilanie sprawdzi się także na budowie, gdzie dostęp do prądu nie jest tak oczywisty. Możesz zabrać urządzenie wszędzie tam, gdzie będzie Ci potrzebne.

Opalarka z powodzeniem zastąpi ręczne narzędzia do zdzierania starych powłok. Mechaniczne usuwanie farb lub lakierów również jest stosowane, ale wymaga wkładu wielu godzin pracy i ogromnego wysiłku. Elektronarzędzie wyręczy Cię i pozwoli szybciej wykonać wszelkie zaplanowane realizacje.

Sprawdź, do czego przyda Ci się opalarka akumulatorowa

O wszechstronności opalarki można pisać bardzo długo. Aby przedstawić Ci najważniejsze cechy tych urządzeń, zebraliśmy najważniejsze obszary zastosowania. Pierwszym jest usuwanie lakierów i farb z drewna. Naturalny surowiec jest elegancki, ale co jakiś czas wymaga odnowienia. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się pozostałości, to wystarczy użyć opalarki.

Wystarczy mała opalarka akumulatorowa, gdyż drewno nie lubi zbyt wysokiej temperatury. Delikatny strumień gorącego powietrza pozwoli szybko pozbyć się nieestetycznych powłok. Usuwanie resztek jest ważne, bo ich zostawienie i nałożenie nowych warstw nie da oczekiwanego efektu. Opalarka umożliwi także czyszczenie innych powierzchni.

Prace hydrauliczne i elektryczne także wymagają zastosowania ciepłego powietrza, które daje opalarka. Scalenie przewodów daje gwarancję szczelności podczas pracy systemów instalacyjnych. Gorący strumień wystarczy do zgrzewania ze sobą elementów z tworzywa sztucznego lub innych stopów. Opalarki służą także do lutowania, czyli łączenia ze sobą różnych materiałów.

Do przecinania tworzyw sztucznych i formowania ich – o tym zastosowaniu słyszy niewiele osób, a jest możliwe, jeśli jesteś posiadaczem elektronarzędzia. Tworzywo jest podatne na wysoką temperaturę, więc szybko pozbędziesz się z jego powierzchni pęknięć i rys. Opalarka przydaje się podczas prac związanych z naprawą papy dachowej. Dziury w materiale bitumicznym są niestety bardzo niebezpieczne dla konstrukcji dachu. Za sprawą gorącego powietrza i kawałka naprawczego szybko załatasz dziurę.

Opalarka świetnie sprawdzi się podczas aplikacji folii na szyby i blachy. Ponadto pomoże Ci rozwiązać sprawę zamarzniętych rur. Dzięki temu unikniesz ich pęknięcia. Elektronarzędzie umożliwi Ci szybkie rozpalenie grilla, jeśli węgiel i tradycyjne metody nie będą współpracować. Gorące powietrze skutecznie niszczy chwasty, więc opalarka poradzi sobie również do wypalania ich na chodniku.