Mieszadła

Ładuję...

Liczba produktów: 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 10

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Mieszadła – jakie zastosowanie mają te narzędzia?

Mieszadła to proste narzędzia wykorzystywane zarówno przez profesjonalnych budowlańców, jak i amatorów. Z ich pomocą z łatwością zmiksujesz zaprawę lub poprawisz konsystencję kleju. Mieszadło budowlane może być podłączone do mieszarki lub do tradycyjnej wiertarki. Elektronarzędzia wprawiają w ruch część miksującą, dzięki czemu uzyskujesz pożądaną konsystencję półpłynnego materiału.

Chcąc nabyć w pełni użyteczne i komfortowe mieszadła, należy zwrócić uwagę na średnicę tego akcesoria, układ, kształt śmigieł oraz kierunek mieszania. Najtrwalsze mieszadła wykonywane są z kwasoodpornej stali nierdzewnej oraz włókna węglowego. To właśnie te modele znajdziesz w asortymencie sklepu Allemen.

Mieszadło do kleju, a może do betonu? Co wybrać?

Mieszadła do kleju, zapraw czy betonu znacznie się od siebie różnią. Zacznijmy więc od początku – jak wygląda dobre mieszadło do kleju? Narzędzie powinno mieć spiralny kształt, aby móc wymieszać klej półpłynny oraz lepki. Mieszadło do betonu lub gipsu składa się natomiast z głowicy z okrągłymi narzędziami, a to do farb przypomina swoim wyglądem spiralę.

Oprócz przeznaczenia, mieszadła można podzielić ze względu na kierunek ruchu przyrządu. W naszym sklepie znajdziesz mieszadło poruszające się góra-dół, mieszadła pracujące w kierunku dół-góra i to właśnie one są najlepsze do zapraw murarskich i tynkarskich oraz materiałów z piaskiem i żwirem. Ostatnim rodzajem są końcówki mieszadeł poruszające się poziomo. Są one dobre do łączenia ze sobą zapraw z gipsem.

Chciałbyś zainwestować w sprzęt wielofunkcyjny? Postaw na mieszadło uniwersalne, które świetnie nadaje się do mieszania zapraw charakteryzujących się zarówno większą, jak i mniejszą płynnością. Sprawdzi się więc do gotowych mas szpachlowych, zapraw gipsowych i cementowych oraz do farb.

Co potrafi profesjonalne mieszadło?

W przypadku kleju, a więc substancji, która jest płynna i lepka, zaleca się, aby mieszadło do kleju miało typ LX. Jego łopatki z kształtu przypominają śmigło. Narzędzie wytwarza silny strumień pracy góra-dół, przez co doskonale rozbija klej.

Najważniejszym zadaniem podczas wyboru odpowiednich mieszadeł jest zwrócenie uwagi na to, by były elastyczne i pasowały do mieszarki. Dość uniwersalnym typem jest mieszadło wolnoobrotowe. Wolnoobrotowe mieszadło przeznaczone jest również do mieszania cieczy i rozpuszczania proszków w cieczach. Zapewnia optymalną cyrkulację płynu w zbiorniku i zapobiega jego sedymentacji.

Kolejnym dość często wybieranym produktem jest mieszadło do zapraw z sześciokątnym uchwytem, który można przyczepić, chociażby do wiertarki.

W Allemen znajdziesz modele specjalistyczne, np. mieszadło do gładzi dostosowane do profesjonalnych mieszarek, które wyposażone zostało w stabilne mocowanie. Dzięki użyciu stali nierdzewnej, mieszadła nie zmieniają swojego wyglądu, nie rdzewieją i posłużą Ci przez długie lata.

Odpowiednio dobrana mieszarka wraz z zestawem mieszadeł znacznie ułatwia prace budowlane, remontowe i wykończeniowe.