Nasadki

Ładuję...
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Nasadki udarowe – do czego służą i czym się charakteryzują?

Czy wiesz, że najważniejszym elementem każdego klucza nasadowego są właśnie nasadki? Dzięki tej niewielkiej części roboczej możesz bez problemu wkręcać i wykręcać śruby.

Nasadki udarowe nakładane są na zbierak klucza. Do ich wykonania stosuje się wysokiej jakości materiały, do których zalicza się stal narzędziową chromowo-wanadowną, wzmocniona wolframem lub molibdenem.

Nasadki udarowe powstają w procesie kucia. Mają dość grube ścianki i wytrzymały otwór mocujący, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na swoje parametry długie nasadki udarowe polecane są do prac na budowach, gdzie królują takie materiały jak np. beton. Pozwalają również na wiercenie zgrubne.

Nakładki na klucz udarowy o różnych wymiarach

W asortymencie sklepu Allemen znajdziesz nasadki o grotach 6-kątnych oraz 12-kątnych. Liczba kątów nasadki powinna odpowiadać liczbie kątów śruby. Pamiętaj o tym, że nasadki 12-kątne bez problemu możesz zastosować w śrubach 6-kątnych. Ten model idealnie sprawdzi się w przypadku wkręcania i wykręcania śrub i nakrętek, które nie są zniszczone. Rozkalibrowane i zardzewiałe śruby usuniesz przy pomocy nasadek 6-kątnych.

Nasadki różnią się od siebie także rozmiarem, który producenci podają w milimetrach. Zakres rozmiarów jest od 6,3 mm do 80 mm. Kolejnym istotnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest wysokość narzędzia. Nasadki udarowe krótkie nie przekraczają 50 mm.

W naszej ofercie dostępny jest zestaw nasadek udarowych. W poręcznej walizce mieszczą się najpotrzebniejsze akcesoria do wkręcania i wykręcania śrub. Pamiętaj, że odpowiednie użycie nasadki do klucza udarowego ma istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i wydajności.

Dlaczego warto nabyć nasadki udarowe – podpowiadamy

W odróżnieniu od nasadek zwykłych nasadki udarowe zostały zaprojektowane tak, by wytrzymywać obciążenia spowodowane przez każdy udar. Zapobiega to ich pękaniu oraz wyłamywaniu się, a przy tym wydłuża ich czas eksploatacji. Silny magnes w nasadce dobrze przytrzymuje montowany wkręt.

Kto najczęściej wykorzystuje nasadki udarowe? Elementy te używane są z elektrycznymi kluczami udarowymi lub sterownikami, gdzie można przyłożyć większą siłę. Są używane przez mechaników samochodowych w celu wkręcania i wykręcania śrub z samochodów osobowych i ciężarowych. Zostały zaprojektowane, by wytrzymywać silne wibracje i wstrząsy przy uderzeniu. Możesz ich bezpiecznie używać z narzędziami ręcznymi.

Jak odróżnić nasadki zwykłe od udarowych? Te drugie mają zazwyczaj kolor czarny. Dzieje się tak, ponieważ ich powierzchnia jest karbonizowana. Utwardzony materiał umożliwia elementom lepsze pochłanianie nagłych zmian momentu obrotowego, czyli uderzenia.

Przygotowane w naszym sklepie zestawy nasadek zawierają komplety najczęściej wykorzystywanych narzędzi. Znajdziesz u nas poręczne kasety do pracy w warunkach ze zmiennym obciążeniem przeznaczone dla amatorów oraz dla profesjonalistów. W razie problemów z wyborem odpowiednich narzędzi, służymy naszą pomocą.