Piły i pilarki

Ładuję...

Liczba produktów: 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 7

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Piły i pilarki z Allemen – profesjonalny sprzęt dla każdego

Piły i pilarki spalinowe to narzędzia ręczne, które przydają się do prac przydomowych. Piły mogą być używane przy wycince krzewów i drzew czy podczas kosmetycznego przycinania gałęzi. Umożliwiają utrzymanie ogrodu lub sadu w dobrym stanie, zgodnie z estetycznymi oczekiwaniami. Pilarki przydają się także w trakcie różnego rodzaju prac budowlanych. Są wykorzystywane do przygotowywania drewna na opał – np. do domowych kominków lub na grilla. Piły i pilarki nie wymagają zasilania sieciowego, dzięki czemu są wygodne w użytkowaniu na działce, w ogrodzie i w lesie.

Piły i pilarki – rodzaje sprzętów

Pilarka spalinowa jest rodzajem piły, który charakteryzuje się największą mocą. Posiada charakterystyczny łańcuch, a zasilana jest za pomocą paliwa wlewanego do odpowiedniego zbiornika. Oznacza to, że piła nie wymaga żadnych kabli – jest poręczna, możesz ją wygodnie zabrać wszędzie tam, gdzie potrzebujesz dokonać prac w drewnie i innych materiałach.

Piły taśmowe to sprzęty stojące, które różnią się działaniem w zależności od konkretnego rodzaju. Nadają się do cięcia wielu typów materiałów, a efekt jest zależny nie tylko od parametrów samej przycinarki, ale i taśm tnących. Taśmy mogą być wymieniane (a wraz z zużyciem jest to konieczne). Ich parametry mogą być dobrane do wycinarki i do przecinanego materiału. Grubość, wysokość i obwód należy wybrać zgodnie ze specyfikacją piły, natomiast rozstaw zębów powinien być tym gęstszy, im grubszy materiał chcesz obrobić.

Piły taśmowe są często wybierane do półprofesjonalnych i profesjonalnych warsztatów. Modele stacjonarne nie są tak mobilne, jak sprzęty ręczne, dlatego bardziej nadają się do pracowni, w której przeprowadzana jest obróbka metali. Możesz też zdecydować się na piłę taśmową, umocowaną na  ramieniu ruchomym. To pozwala na dokonywanie precyzyjnych cięć pod kątem.

Pilarki tarczowe są chętnie wykorzystywana w budownictwie – umożliwiają szybkie przycinanie desek, listew, płytek czy nawet betonu i aluminium. Usprawniają pracę w warsztacie, jak i na miejscu budowy – jeśli poszukujesz mobilnego, a przy tym profesjonalnego i wielofunkcyjnego sprzętu, pilarki tarczowe będą dobrym wyborem.

Jeśli natomiast szukasz wyjątkowo lekkiego sprzętu, który poradzi sobie przez wiele godzin pracy, pilarka elektryczna sprawdzi się doskonale. Jest mniej hałaśliwa, prosta w obsłudze i świetnie nadaje się do nieskomplikowanych prac przydomowych.

Pilarki i piły ręczne z Allemen – jaki sprzęt wybrać? Podpowiadamy

Wybór odpowiedniej piły pozwoli Ci wygodnie pracować – bez zbędnego przeciążania rąk lub samego sprzętu. Aby wybrać odpowiedni model, warto pamiętać, że w przypadku profesjonalnych narzędzi niekoniecznie da się znaleźć uniwersalne rozwiązania. Przed zakupem należy się zastanowić, gdzie najczęściej pilarka będzie wykorzystywana.

Do najważniejszych kryteriów wyboru należy więc miejsce użytkowania, a co za tym idzie: moc, rodzaj zasilania oraz materiałów, które będą poddawane obróbce. Praca z drewnem w lesie różni się od tej wykonywanej w ogródku. W obu przypadkach potrzebujesz piły ręcznej, warto jednak przemyśleć, czy lepiej sprawdzi się u Ciebie piła łańcuchowa, czy elektryczna.

Piły elektryczne – zalety

Piły elektryczne to przede wszystkim lekkość. Niska waga sprzętu umożliwia nawet długotrwałe prace – nie obciąża nadmiernie ramion. Również dzięki niższemu poziomowi hałasu, praca z piłą elektryczną jest bardziej komfortowa. Możesz dokupić wygłuszające nauszniki, żeby jeszcze lepiej chronić słuch, jeśli jednak zdarzyło Ci się wcześniej pracować z piłą spalinową, z pewnością szybko zauważysz różnicę.

Ponadto piła elektryczna nie wymaga przerywania prac w celu uzupełnienia zbiornika na paliwo. Możesz używać jej w każdej chwili – warunkiem jest jedynie dostęp do zasilania sieciowego. W warunkach domowych, kiedy podpięcie do prądu nie jest żadnym problemem, taki model ma szansę sprawdzić się najlepiej.

Piła zaskoczy Cię łatwością obsługi oraz ergonomią wykonania. Co więcej – w porównaniu do piły spalinowej nie generuje mocnych wibracji. Łatwo się nią operuje, co pozwala myśleć o tego typu elektronarzędziu, jako o świetnym wyborze dla początkujących. Wymaga ostrożności jak każdy sprzęt tnący, jednak wysoka wygoda użytkowania sprawia, że każdą pracę wykonuje się łatwo.

Piły elektryczne dobrze radzą sobie z podcinaniem gałązek krzewów oraz nadawaniem roślinności pożądanego kształtu. Niezawodne w ogrodnictwie, np. przy pielęgnacji żywopłotów oraz drzew. Piła elektryczna może być wykorzystana do cięcia drewna do kominka lub pieca. Nadaje się do małych i średnich konarów – i w pracach przydomowych sprawdzi się doskonale.

Piły spalinowe – zalety

Jeśli jednak poszukujesz sprzętu do zadań wielkiego kalibru, postaw na piłę spalinową. Piła łańcuchowa na benzynę daje dużą swobodę i mobilność. Nie musi być podpięta do prądu, a więc żadne kable nie są potrzebne – nie ogranicza Cię długość przewodu ani dostęp do energii elektrycznej. Piła spalinowa doskonale radzi sobie nawet z dużymi drzewami. Możesz z jej pomocą przeprowadzać wycinkę w lesie – potężna moc gwarantuje płynność działania.

Piły i pilarki spalinowe mają długie prowadnice, co pozwala na ścięcie grubego konara. Im bardziej zaawansowane modele, tym więcej udogodnień, np. tłumienie wibracji lub autooczyszczanie spalin. Piły spalinowe są cięższe i wymagają pewnego chwytu, jednak producenci starają się zoptymalizować wagę urządzenia, aby zagwarantować jak największy komfort użytkowania. Dzięki temu znajdziesz piły, które ważą już 3 kg.

Podsumowując – w wyborze odpowiedniej piły kieruj się przede wszystkim tym, gdzie chcesz ją wykorzystywać. Do lekkich prac piła elektryczna będzie wygodniejsza, z ciężkimi poradzi sobie piła spalinowa. Jeśli szukasz kompromisu między tymi dwoma modelami, możesz sięgnąć po jeden z najlżejszych modeli pił spalinowych.

Piły stołowe – wyposaż swój warsztat

Zarówno amatorzy majsterkowania, jak i profesjonaliści powinni wybierać do swojego warsztatu sprzęty, którym można zaufać. Chodzi o niezawodność działania, wygodę obsługi, bezpieczeństwo pracy i ergonomiczną budowę. Ważna jest również dostępność części zamiennych – np. ostrzy do piły tarczowej.

Piły stołowe to propozycja dla tych, którzy mają wyznaczone miejsce do różnego rodzaju prac i chcą mieć pod ręką maszynę do cięcia o dużej mocy – i dużych możliwościach. Piły taśmowe sprawdzają się zarówno do drewna, jak i do metalu. Możesz wybrać kompaktowy rozmiar, który pozwoli Ci na zaawansowane działania, bez zajmowania całej powierzchni pracowni. Jeśli chcesz wybrać piłę stojącą, ale charakteryzującą się dużą mobilnością, postaw na piłę tarczową.

Elektronarzędzia z Allemen – wybierz piły i pilarki najlepszych producentów

W sklepie Allemen znajdziesz produkty dystrybuowane od znakomitych europejskich i światowych producentów. Ich niezawodność i bezpieczeństwo potwierdzają atesty oraz certyfikaty. Ergonomia, wysokiej klasy materiały oraz optymalne rozwiązania ułatwiają pracę i tworzą nowe możliwości. Koniecznie wypróbuj! Sprawdź ofertę pił i pilarek w Allemen i wybierz model dla siebie!