Polerki

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Polerki – wielofunkcyjne elektronarzędzia

Narzędzia do polerowania mogą być napędzane siłą mięśni lub być zasilane elektrycznie. O ile w przypadku niewielkich powierzchni ścieranie ręczne sprawdza się całkiem dobrze, tak częsta konieczność polerowania daje pole do usprawnień. Polerki elektryczne gwarantują znakomity efekt, bez nadmiernego obciążania mięśni. Polerowanie jest szybkie i pozwala oszczędzić czas i energię na dalsze prace.

W ofercie sklepu Allemen znajdziesz polerki do wielu materiałów, z którymi szybko i skutecznie rozprawisz się z zadziorami na powierzchni, rdzą czy starą warstwą farby. Po zakończeniu polerowania, powierzchnia będę gładka i lśniąca. Dobrym zestawem jest polerka i szlifierka – ta ostatnia poradzi sobie ze ścieraniem niepotrzebnych warstw, polerka wygładzi powierzchnię na wysoki połysk.

Polerki elektryczne z Allemen posiadają wygodną rękojeść oraz końcówkę z materiałem polerskim. Do polerowania wykorzystuje się różnego rodzaju tkaniny, gąbki i futerka, najczęściej z naturalnych materiałów, jak filc czy wełna. Aby narzędzie spełniało swoją funkcję, dobierz również pastę polerską. Dzięki niej dochodzi do delikatnego ścierania (poziom tarcia zależy od wielkości ziaren), a efekt polerowania lepiej widoczny.

Polerka do drewna – dla stolarzy i rękodzielników

Polerowanie drewna to ważny krok w renowacji mebli, tworzenia rękodzieła czy w stolarstwie. Polerowanie nie musi być na wysoki połysk, jednak odpowiednie przygotowanie powierzchni pozwala na piękne rozprowadzanie farb i lakieru. Warto zaopatrzyć się w polerkę z odpowiednimi akcesoriami, by po zakończeniu etapu szlifowania i wyczyszczeniu powierzchni z pyłów, odpowiednio ją wygładzić.

Do tego typu pracy świetnie sprawdza się polerko-szlifierka. Możesz łatwo wymieniać tarcze z materiałem szlifierskim i polerskim – w ten sposób jedno urządzenie wystarczy do osiągnięcia pożądanych efektów. Takie narzędzia spotyka się w warsztatach samochodowych lub w stolarniach, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zagościły również w Twojej pracowni. Przyda się zwłaszcza do prac związanych z odnawianiem mebli.

Za pomocą materiału ściernego na tarczy możesz zdjąć starą warstwę farby i lakieru. Oczyszczanie drewna ręcznie jest możliwe, ale też czasochłonne i męczące. Jeśli regularnie wykonujesz renowacje drewnianych przedmiotów, profesjonalna polerko-szlifierka będzie przełomem w Twojej pracy.

Po zakończeniu szlifowania użyj szczotek i miotełek do pozbycia się nadmiaru pyłu i pozostałości produktów. Użyj polerki, by następnie wygładzić powierzchnię. Od Ciebie zależy, czy będzie to doprowadzenie powierzchni do lśniącej gładkości, czy tylko lekkie polerowanie pod farbę.

Polerki samochodowe – wygląd pojazdu jak z salonu!

Polerki samochodowe to wybór miłośników motoryzacji – a zwłaszcza tej, która jest zaparkowana we własnym garażu. Jeśli chcesz, aby lakier na Twoim aucie zachwycał połyskiem, profesjonalna polerka zapewni Ci wspaniały wygląd karoserii. Wybierz model przeznaczony do pielęgnacji pojazdów – będzie on posiadał parametry dostosowane do delikatnej blachy samochodu.

Polerka i pasta polerska to pierwsze rzeczy, po które warto sięgnąć, gdy zauważysz zarysowania na karoserii. Drobne rysy jesteś w stanie samodzielnie zniwelować, bez konieczności odbywania kosztowej wizyty u lakiernika. Aby przeprowadzić akcję ratunkową, najpierw dokładnie umyj samochód. Polerowanie na brudnej powierzchni może spowodować więcej szkód niż pożytku.

Po umyciu samochodu sięgnij po odpowiedni sprzęt. Jeśli robisz to pierwszy raz, najlepiej sprawdzi się polerka mimośrodowa (orbitalna). Z jej pomocą nawet osoba początkująca da sobie radę – tego typu polerka nie wytwarza tak dużo ciepła, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla lakieru. Wybierając pastę polerską postaw na produkty drobnoziarniste. Nałóż odrobinę na tarczę i rozpocznij polerowanie, zachowując ostrożność i delikatność. Pamiętaj, by nie dociskać.  Na koniec umyj samochód raz jeszcze i suchą powierzchnię pokryj woskiem.

Jeśli obawiasz się pierwszych samodzielnych prób, rozpocznij proces z użyciem suchej, miękkiej szmatki. Dzięki temu zauważysz, jak rozprowadza się pasta i na czym polega jej działanie. Wówczas możesz ułatwić sobie polerką.

Polerki do różnych materiałów – sprawdź ofertę Allemen

Już dziś zapoznaj się z ofertą sklepu Allemen, aby dobrać polerkę do swoich potrzeb oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Jeśli często pracujesz z drewnem i metalowymi powierzchniami lub chcesz specjalistycznie pielęgnować swój samochód, polerka to wybór dla Ciebie!