Tokarki

Ładuję...
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Tokarki – sprzęt dla fachowców z Allemen

Tokarki to maszyny, które na stałe zagościły w pracowniach fachowców. Służą do wykrawania i pełnią niezwykle ważną rolę w produkcji seryjnej. Tokarki do metalu, drewna i innych materiałów pozwalają na skrawanie różnorodnych kształtów. Ich zastosowanie docenili nie tylko fachowcy z pracowni modelarskich, ale również osoby, których zadaniem jest przygotowywanie komponentów do dalszych działań.

Tokarki stołowe charakteryzują się sporym rozmiarem, zatem najlepiej sprawdzą się w miejscach, w których został wyznaczony specjalny kącik do pracy. Użytkownikiem tokarki nie musi być jednak wyłącznie specjalista w dziedzinie. Tokarka przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest praca polegająca na dokładnym odwzorowaniu detali – w różnych materiałach.

Nowoczesne tokarki do drewna (i nie tylko) są obsługiwane za pomocą komputera – możesz sterować działaniem w sposób automatyczny, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć błędów. Dodatkowo ręczna obsługa pochłania sporo czasu i wymaga doskonałej znajomości urządzenia – automatyzacja tego procesu daje szansę na lepsze wykorzystanie potencjału maszyny. Tak zwana tokarka CNC jest sterowana numerycznie i można ją obsługiwać za pomocą komputera na wszystkich osiach, zachowując wysoką precyzję ruchów.

Tokarki – rodzaje maszyn

Chociaż tokarki dają podobne możliwości obróbki, można wyróżnić kilka typów, które wpływają na sposób pracy z tymi maszynami. Tokarki uniwersalne pozwalają na pracę z różnymi rodzajami metalu. Tokarki stołowe nadają się zwłaszcza do małych przedmiotów. Oba typy sprawdzą się w domowym warsztacie. Kolejne, czyli tokarki produkcyjne oraz ciężkie znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych lub w potężnych pracowniach. Służą do obróbki wielkogabarytowych przedmiotów.

Ponadto możesz w tokarkach szukać różnych funkcji, np. kopiowania lub wygładzania. Tokarki różnią się także możliwościami sterowania. W Allemen możesz nabyć tokarki elektromechaniczne lub elektrohydrauliczne, do których należą np. tokarki wielonożowe. Ty wybierasz sposób sterowania, który bardziej Ci odpowiada.

W domowym warsztacie zastosowanie znajdą również tokarki tarczowe. Z ich pomocą będziesz w stanie dokonać obróbki przedmiotów, które charakteryzują się dużą średnicą. Ich precyzyjne działanie umożliwia fakt, że tego typu maszyny często są wielonożowe. Możesz poddawać wycinaniu ciężkie elementy, o dużej średnicy, jednak dzięki ergonomicznej budowie umieszczenie takiego przedmiotu w wyznaczonym miejscu nie jest trudne dla operatora.

Do prac niestandardowych najlepsze będą tokarki rewolwerowe. Są one niezwykle precyzyjne, a przy tym pozwalają na osiągnięcie niestandardowych efektów. Posiadają one różne typy narzędzi mocowanych na głowicy – one umożliwiają zrealizowanie nawet skomplikowanego projektu, z zachowaniem dużej precyzji cięcia oraz wydajności pracy.

Minitokarka – skuteczne narzędzie w kompaktowej wersji

Mała tokarka do drewna to elektronarzędzie ręczne, które zostało zaprojektowane z myślą o amatorach majsterkowania. Charakteryzuje ją niewielki rozmiar, jednak nie brakuje jej mocy – do domowych działań sprawdzi się idealnie. Uniwersalne modele sprawdzają się podczas wielu prac związanych z obróbką drewna i metalu, ponieważ posiadają odpowiednie elementy do szlifowania, oczyszczania z pyłu, polerowania i cięcia.

Niewielki model możesz umieścić na stole w swojej narzędziowni lub zabierać wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Niska waga i niewielki rozmiar pozwala zachować mobilność. Minitokarki będą idealnym wyborem dla wszystkich, którzy zajmują się obróbką niewielkich elementów – nawet tak kompaktowa tokarka ma wystarczająco dużo mocy, by umożliwić sprawną, płynną pracę. Niektóre modele posiadają chłodzące otwory dla zwiększenia wydajności.

Allemen – skuteczna tokarka do Twojego warsztatu

W Allemen znajdziesz produkty czołowych producentów, którzy stosują najnowocześniejsze rozwiązania w swoich narzędziach. Oprócz wysokiej jakości materiałów, z jakich wykonane są elektronarzędzia (w tym tokarki), współpracujące z Allemen firmy troszczą się o to, by każdy produkt był maksymalnie komfortowy i bezpieczny w użytkowaniu.

Kupując tokarkę w Allemen masz pewność, że jest to sprzęt oryginalny, wykonany w oparciu o normy bezpieczeństwa. Producenci zadbali również o ergonomiczne projekty – dzięki temu tokarki dostępne w sklepie Allemen są wygodne w użytkowaniu. Wybierz jakość, która trwa latami – postaw na sprzęt oferowany przez Allemen i stwórz w swoim warsztacie profesjonalny kąt do obróbki różnego typu materiałów.

Czy tokarka zawsze się przyda? Możliwe zastosowania

Tokarki w domowym warsztacie usprawniają wiele prac związanych z remontowaniem i budowaniem. Współpraca z podwykonawcami nie zawsze układa się płynnie, dlatego możliwość samodzielnego przygotowania potrzebnych części jest przydatna. Tokarka jest maszyną łatwą w obsłudze i tylko do modeli zaawansowanych, używanych przede wszystkim w dużych zakładach przemysłowych, wymaga się specjalistycznych uprawnień od operatorów.

Obsługi tokarki do domowego użytku najlepiej nauczyć się od osoby z doświadczeniem w pracy z tego typu sprzętem. Należy pamiętać, że samodzielne eksperymenty mogą skończyć się na poważnym uszczerbku na zdrowiu – warto więc poczekać z pierwszym uruchomieniem i zrobić to pod okiem specjalisty.

Tokarka w warsztacie to maszyna, która daje Ci dużo swobody i możliwości, szczególnie jeśli jesteś w trakcie przeprowadzania remontu. Osprzęt ten przydaje się również pasjonatom majsterkowania, modelowania i prac rzemieślniczych. Jeśli często pracujesz z drewnem lub metalem, warto nauczyć się obsługiwać tokarkę, by usprawnić przebieg prac. Wybierając odpowiedni model, koniecznie zwróć uwagę na to, z jakimi materiałami sobie poradzi – nie każda moc wystarczy do toczenia twardych metali czy litego drewna.

A jeśli już wiesz, że to sprzęt, który odpowiada na Twoje potrzeby, koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną przez sklep Allemen. Znajdziesz tam różnego typu tokarki topowych producentów. Ułatw sobie pracę i wybierz skuteczne narzędzie do swojego warsztatu.