Zakrętarki

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Zakrętarki udarowe z Allemen – postaw na jakość

Zakrętarki udarowe to specjalistyczne elektronarzędzia, które przydają się podczas rozmaitych prac remontowych i warsztatowych. Z zakrętarek na co dzień korzystają fachowcy, coraz częściej jednak ten sprzęt znajduje się na wyposażeniu domowego warsztatu.

W Allemen możesz nabyć wysokiej klasy zakrętarki od najlepszych producentów elektrosprzętu. Służą one do wkręcania wkrętów, śrub oraz różnego typu nakrętek. Zakrętarka poradzi sobie podczas remontu – wszędzie tam, gdzie musisz przeprowadzić wiercenie. Za pomocą tego narzędzia możesz pracować również z niezwykle twardymi i trudnymi w obróbce materiałami, np. ze stalą.

Allemen – tu znajdziesz dobre zakrętarki

Zakrętarki są równie uniwersalnym narzędziem, co śruby i wkręty. Wszędzie tam, gdzie spotykasz się z tego typu mocowaniem, zakrętarki będą narzędziem, po które warto sięgnąć. Nie tylko, by dany element wwiercić, ale i go wydobyć.

Zakrętarki udarowe powinny być wyposażone w odpowiedni rodzaj wierteł, aby współpracowały poprawnie z danym materiałem. Oznacza to nie tylko wybór przeznaczonej do drewna czy metalu twardości, ale i kształtu – np. sześciokątne wiertła nadają się do pracy z metalem. W ten sposób z łatwością stworzysz pożądanej wielkości otwory lub odkręcisz zabezpieczone śruby. Osprzęt zamontujesz na sześciokątnych gniazdach wyposażonych w blokadę o rozmiarze ¼ cala. Odpowiednie nakładki umożliwiają pracę z różnego typu śrubami i wkrętami, bez względu na rodzaj nacięć.

Zakrętarki akumulatorowe to najczęściej spotykany rodzaj zakrętarek udarowych. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, dzięki zasilaniu niewymagającemu podpięcia do gniazda elektrycznego. Jeśli jednak wolisz brak konieczności ładowania, a kabel nie jest problemem, jeżeli idzie za tym większa moc, zakrętarka udarowa elektryczna sprawdzi się u Ciebie znakomicie.

Zakrętarki są urządzeniami, które z powodzeniem mogą zastąpić wiertarki w wielu przypadkach, szczególnie w domowym użytkowaniu. Możesz również mieć oba te sprzęty – będą się świetnie uzupełniać, co gwarantuje płynność i wygodę pracy. 

Zakrętarki udarowe – na czym polega ich działanie?

Przy rozpoczynaniu pracy napęd zakrętarki jest synchroniczny. Jeśli w czasie wiercenia otworu lub wkręcania śruby nie pojawia się większy opór, nie ma potrzeby stosowania udaru. Może być jednak tak, że podczas pracy w trudnym materiale wymagana będzie większa siła nacisku. Wówczas napęd zmienia się na skokowy, a zakrętarka stosuje tzw. udar. Ten tryb pracy włącza się automatycznie, dzięki czemu zadanie przebiega płynnie.

Samoistne włączanie trybu udarowego jest wygodne również dla operatora narzędzia – dzięki temu nie trzeba się zbytnio zastanawiać, czy wiercenie przebiega tak, jak powinno. Funkcja wzmożonego nacisku włączy się dokładnie wtedy, gdy będzie potrzebna.

Zakrętarka a wiertarka – czym się różnią?

Zakrętarki udarowe i wkrętarki to podobne elektronarzędzia – mogą się uzupełnić lub w pewnym stopniu zastąpić, w zależności od tego, do czego są potrzebne. Dzięki funkcji udaru zakrętarka jest bardziej uniwersalną propozycją, ponieważ ułatwia pracę nawet w trudnych materiałach. Wiertarki są też cięższe i mniej poręczne – jednak działają bardzo podobnie. Zakrętarki są chętniej wybierane do zaawansowanych prac – mimo niskiego momentu obrotowego (170-200 Nm) pracują z dużą siłą i są w stanie wywołać potężny nacisk na śrubę.

Wysoki moment obrotowy umożliwia pracę z dużymi śrubami i wkrętami. Parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy pracy, jest także prędkość obrotowa. Musi być ona dostosowana do akcesoriów, szczególnie tych małych i delikatnych, ponieważ są one podatne na uszkodzenia w czasie nawiercania.

W Allemen znajdziesz zakrętarki profesjonalne, które pozwalają na samodzielną regulację włączania udaru. Jest to ważne szczególnie w przypadku bardzo precyzyjnych prac, z udziałem drobnego osprzętu. Chociaż wciąż zakrętarki nie osiągnęły takiej popularności jak wiertarki, warto po nie sięgnąć ze względu na duże możliwości. Poradzą sobie w sytuacjach, gdzie zwykła wiertarka nie okaże się wystarczająca. Przydają się np. w blokach, gdzie różne typy ścian sprawiają, że sprzęt bez funkcji udaru może sobie nie poradzić.

Zakrętarki najlepszych producentów – sprawdź ofertę Allemen

W ofercie sklepu internetowego Allemen znajdziesz zakrętarki z najwyższej półki. Możesz zaopatrzyć się w produkt uniwersalny, idealny do drobnych prac domowych lub profesjonalne elektronarzędzie, z którym możesz pracować przez wiele godzin dziennie.

W sklepie znajdziesz zarówno podstawowe modele, jak i profesjonalne zestawy przygotowane z myślą o specjalistach. W takich kompletach znajdują się elegancko zapakowane narzędzia, niezbędne akcesoria oraz systemy chłodzące, niezbędne po wielogodzinnej pracy.

Z pewnością rozpoznasz takie marki jak Dewalt, Modeco i Milwaukee, czyli czołowych producentów elektrosprzętu. Wysoka jakość jest znana klientom od lat, a marki te oferują najnowocześniejsze narzędzia. Zaopatrz się w wybrany sprzęt i poczuj moc skutecznego działania!