Farby do metalu

Ładuję...

Liczba produktów: 102

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 102

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Farby do metalu – nowoczesne wyroby lakiernicze chroniące przed rdzą

W budownictwie od lat wykorzystuje się kilka rodzajów metali i stopów. By wygrać nierówną walkę z ich najgroźniejszym wrogiem, czyli rdzą, należy zabezpieczyć je odpowiednimi preparatami. Do tego służą farby do metalu.

Zastanawiasz się, jakie elementy metalowe wymagają renowacji? W domu jednorodzinnym i wokół niego znajdziesz wiele przedmiotów wykonanych z metalu, które raz na jakiś czas trzeba odnowić. Na zewnątrz zabezpieczenia wymagają między innymi stalowe rynny, parapety, kraty, balustrady oraz pokrycia dachowe. We wnętrzach znajdziesz grzejniki, rury, futryny oraz inne drobne elementy dekoracyjne, które od czasu do czasu wymagają odświeżenia.

Farby do metalu to nowoczesne produkty lakiernicze łączące w sobie kilka składników. Są to pokrycia wielowarstwowe, które zastępują podkład, farbę kryjącą oraz emalię nawierzchniową. Gwarantują ochronę metalu przed zgubnym działaniem wilgoci, jednocześnie zwiększając jego estetyczny wygląd.

Farba antykorozyjna – skuteczne zabezpieczenie metalowych elementów

Metal to materiał o dużej trwałości oraz wytrzymałości. Jednak nawet i on wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Właśnie dlatego w asortymencie sklepu Allemen czekają na Ciebie farby do metalu od czołowych producentów.

W tej kategorii oferujemy Ci szeroki wybór produktów o różnym składzie. Możesz zdecydować się na emalie alkidowe, chlorokauczukowe lub silikonowe o różnym stopniu połysku – w macie, satynie, pół połysku oraz wysokim połysku. Niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów cieszy się złota farba do metalu, którą możesz pomalować drobne elementy takie jak metalowe świeczniki, lampy oraz inne dodatki wnętrzarskie. Niektóre nasze farby mogą być również stosowane do zabezpieczenia metali nieżelaznych po odpowiednim zagruntowaniu.

Farby do metalu znajdziesz w wielu kolorach (odcieniach brązu, czerwieni, czy szarości). Mamy również farby antykorozyjne, niewymagające uprzedniej aplikacji emalii podkładowej, które wyróżniają się szybkim czasem schnięcia i wysoką wydajnością. Farby do metalu na rdzę zamówisz bezpośrednio pod wskazany adres. Dostępne są w puszkach o różnej pojemności (najmniejsze opakowania mają 0,25 litra).

Najlepsza farba do metalu na rdzę – na co zwrócić uwagę?

Zamierzasz zakupić farbę do metalu? Podczas wyboru odpowiedniej emalii kieruj się jej właściwościami oraz rodzajem. Farba do metali dzieli się na dwie podstawowe grupy: produkt do metali żelaznych i nieżelaznych.

Farby do metali nieżelaznych możesz nakładać na aluminium oraz metale ocynkowane. Są to farby akrylowe, winylowe, akrylowo-lateksowe oraz winylowo-akrylowe. Z kolei do stali, żeliwa i żelaza najkorzystniejszym zakupem jest wybór farb alkidowych, epoksydowych, olejno-alkidowych oraz poliuretanowych.

Przygotowanie podłoża pod farbę do metalu

Następnie zwróć uwagę na sposób zastosowania danego produktu. Przygotowanie powierzchni metalowej do malowania jest równie ważne co sama farba do metalu. Niektóre farby wymagają dodatkowego podkładu. Farba podkładowa do metalu tworzy na powierzchni metalowej silnie przylegającą warstwę, która chroni metal przed utlenianiem. Wytwarzana jest na spoiwie chlorokauczukowym, alkidowym lub ftalowym i nakłada się nią pędzlem albo za pomocą natrysku.

Zasadniczo emalie nawierzchniowe powinny być nanoszone na powierzchnie uprzednio zagruntowane farbą podkładową. Jednak od wielu lat produkowane są wyroby 2w1, które pełnią funkcję podkładu oraz email nawierzchniowej. Taka farba do metalu jest szczególnie przydatna przy pokrywaniu niewielkich powierzchni. Przy pomocy jednej puszki preparatu możesz szybko i prawidłowo wykonać wszystkie niezbędne roboty lakiernicze.

Farba do metalu powinna być aplikowana metodą natrysku lub wałkiem. Dzięki temu uzyskasz warstwę o gładkiej, równomiernej powierzchni i jednolitej grubości. Jeśli zamierzasz malować pędzlem, zaopatrz się w akcesorium o miękkim włosiu i nakładaj preparat cienką warstwą, nie dopuszczając do tego, aby powstawały zacieki. Gdy zamierzasz malować metal dwukrotnie, zanim nałożysz kolejną warstwę, przeszlifuj podłoże drobnoziarnistym papierem ściernym.

W internetowym sklepie Allemen czekają na Ciebie nie tylko farby do metalu. Z nami przeprowadzisz remont od początku do końca. Jeśli zamierzasz odświeżyć ściany zewnętrzne lub wewnętrzne, to koniecznie sprawdź nasze farby.

Posiadamy farby dekoracyjne do wnętrz, które są plamoodporne i łatwo zmywalne. Możesz wykorzystać je w pomieszczeniach o wzmożonej wilgotności jak kuchnia czy łazienka. Do odnowy fasady Twojego domu polecamy Ci farby elewacyjne w szerokiej gamie kolorystycznej. Z kolei oleje i farby do drewna umożliwią Ci renowację mebli, drewnianych schodów, balustrad oraz altan ogrodowych.

Przygotowaliśmy dla Ciebie również drobne akcesoria malarskie, do których należą wałki, pędzle, kije teleskopowe oraz taśmy malarskie. Z nimi malowanie będzie samą przyjemnością.