Farby elewacyjne

Ładuję...

Liczba produktów: 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Farby elewacyjne zwane fasadowymi – co to za produkty?

Farby elewacyjne przeznaczone są do malowania ścian zewnętrznych. To właśnie one stanowią bardzo ważny element wykończeniowy budynków. Wybór rodzaju i jakości tych produktów znacząco wpływa na trwałość oraz estetykę elewacji i uwypukla piękno danej nieruchomości. Farby fasadowe posiadają właściwości ochronne. Zabezpieczają tynk przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak woda, wilgoć, promieniowanie UV czy mikropęknięcia.

Musisz wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak farba elewacyjna uniwersalna, którą możesz zastosować na każdym podłożu. Dlatego też decydując się na wybór danego produktu, należy poznać jej zalety, warunki aplikacji i ograniczenia stosowania. Musisz wiedzieć, jakie są rodzaje farb fasadowych, aby odpowiednio dobrać je do elewacji Twojego budynku.

Każda farba elewacyjna posiada nieco inne parametry. W związku z tym, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, musisz szczegółowo przeczytać etykietę umieszczoną na opakowaniu. Tam znajdziesz informacje, w jakiej temperaturze należy nakładać dany produkt, ile czasu schnie jedna warstwa, a także czy dana farba zewnętrzna elewacyjna może być nakładana wałkiem, natryskiem czy może pędzlem.

Farby elewacyjne – jakie produkty czekają na Ciebie w Allemen?

Farby fasadowe znalazły szczególne miejsce w asortymencie sklepu Allemen. Jednym z dostępnych towarów w naszym sklepie są farby elewacyjne silikonowe, które możesz nabyć w szerokiej palecie kolorystycznej. Farba elewacyjna szara, żółta, beżowa, a nawet farba elewacyjna biała – dzięki tym barwom stworzysz elewację, która będzie cieszyć oko przez długie lata.

Farby silikonowe fasadowe są odporne na działanie mrozu, zmiany temperatury oraz promieniowanie UV. Dzięki wysokiej paroprzepuszczalności pozwalają ścianom oddychać i doskonale chronią je przed zamakaniem. Ten rodzaj farb znakomicie nadaje się również do malowania tynków cementowych, cegieł ceramicznych oraz powierzchni z betonu. W ich przypadku nie ma również ograniczeń, jeśli chodzi o rodzaj ocieplenia. Farby silikonowe fasadowe są bardzo uniwersalne.

Wyróżniamy jeszcze farby fasadowe akrylowe, silikatowe i silikonowo-silikatowe, które są odporne na osypywanie się i bardzo dobrze trzymają się podłoża. Niektóre produkty potrafią ustrzec Cię przed wykwitami na niewysezonowanych tynkach cementowych i cementowo-wapiennych.

Dzięki bogatej ofercie farb elewacyjnych jesteśmy w stanie sprostać potrzebom każdego klienta. Każda farba zewnętrzna elewacyjna ze sklepu Allemen to produkt najwyższej jakości od znanych producentów jak Dachfarbe czy Śnieżka. Produkty malarskie możesz zakupić w puszkach o pojemności 1 l oraz 3 l, a także w 5- i 10-litrowych szczelnie zamkniętych wiaderkach.

Farby elewacyjne – co musisz o nich wiedzieć?

Zastanawiasz się, ile kosztuje farba elewacyjna? Cena uzależniona jest oczywiście od tego, na jaki produkt się zdecydujesz. Jeden litr oscyluje w granicach 20-30 zł.

Zanim przystąpisz do malowania elewacji, dokładnie oceń jej stan. Jeśli na powierzchni tynku znajdziesz drobne pęknięcia lub ubytki w jego strukturze, to musisz je zamaskować, stosując odpowiedni klej lub zaprawę. Następnie musisz oczyścić powierzchnie, stosując środek do zwalczania grzybów i pleśni. Kolejnym krokiem jest nałożenie gruntu wyrównującego chłonność podłoża, wtedy dopiero rozpocznij nakładanie farby elewacyjnej.

Farby elewacyjne znajdziesz w szerokiej gamie kolorów. Zanim wybierzesz ten jedyny, zastanów się, czy będzie on pasował do samego budynku oraz najbliższego otoczenia. Jeśli Twoja nieruchomość ma sporo detali – werand, balkonów, balustrad, lukarn czy wieżyczek, to postaw na stonowane barwy. Będą one idealnym tłem do dekoracyjnych elementów budynku.

Szukając odpowiedniego koloru farby fasadowej, spójrz, jaki jest kolor dachu Twojego budynku. Czasem warto postawić na kontrast, ale niekiedy dobrze wyglądają zestawienia monochromatyczne. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zastosowanie kolorystyki, którą posłużył się autor projektu naszego domu, ewentualnie delikatnie ją zmienić.

Malowanie fasady zaplanuj na bezdeszczowy dzień z temperaturą w granicach 25 stopni Celsjusza. Wcześniej zaopatrz się w odpowiednie akcesoria malarskie. Niektóre farby elewacyjne silikonowe czy akrylowe muszą być nakładane przy pomocy wałków i pędzli, a w przypadku jeszcze innych, przydatny okazać się może pistolet natryskowy.

Farby to jedna z głównych kategorii produktowych sklepu Allemen. W naszym asortymencie znajdziesz też farby dekoracyjne do wnętrz, oleje i farby do drewna, a także farby do metalu, które chronią przed powstawaniem rdzy.

Dobrze wiemy, jak istotne jest korzystanie z odpowiednich narzędzi malarskich, dlatego nie mogło zabraknąć u nas funkcjonalnych wałków z wygodną rękojeścią i pędzli w wielu rozmiarach. Do zabezpieczania powierzchni może Ci się przydać taśma i folia malarska, dzięki którym ochronisz podłogi i meble przed zachlapaniem. Z kolei teleskopowy kij do wałka umożliwi Ci wygodne odświeżenie sufitów i wysokich ścian. Sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy.