Nity

Ładuję...

Liczba produktów: 8

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 8

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Nity – niezawodne elementy do łączenia ze sobą wielu materiałów

Nitowanie jest metodą, która pozwala na trwałe związanie ze sobą wielu elementów konstrukcyjnych. Aby połączenie było wytrzymałe, konieczne jest użycie odpowiedniego rodzaju nitu. Praktyka nitowania jest znana od stuleci. Stosuje się nią także obecnie, gdyż zespolone w ten sposób elementy wyróżniają się doskonałą wytrzymałością przez długie lata.

Co więcej, sama metoda, jaką jest nitowanie, jest mniej skomplikowana od scalania ze sobą metali przy pomocy wysokiej temperatury. Nity to elementy, które znakomicie sprawdzają się na skórach i tworzywach sztucznych. A jak wiadomo, tych materiałów nie można ze sobą zespawać.

Nity wykonane są z wielu materiałów. Najczęściej spotykane są nity aluminiowe. W swoim składzie mogą mieć różną zawartość magnezu w stopie aluminium. To właśnie od tego zależą ich dokładne właściwości. Elementy o mniejszym stężeniu magnezu są dość miękkie, dlatego można używać ich do zespalania ze sobą delikatnych materiałów, podatnych na uszkodzenia. Nity z większym stężeniem magnezu służą do pracy z wymagającymi materiałami, które są skłonne na rozciąganie.

Bardzo wszechstronne są nity stalowe. To krótki pręt zakończony główką, która po umieszczeniu w konstrukcji stabilizuje ją. Ze względu na kształt łba nity stalowe dzielą się na: zrywalne stożkowe, z łbem kulistym, grzybkowym, nity z dużym kołnierzem, a także rozprężne, zrywane i rowkowe.

Możesz też spotkać nity aluminiowe, nity do skóry, nity miedziane i miedziano-niklowe. To, na jaki element się zdecydujesz, zależy od materiału, z którym będziesz pracował.

Nity – znajdziesz je w sklepie Allemen

Nity warto dobrać pod kątem materiału, który zamierzasz ze sobą łączyć, dlatego w asortymencie sklepu Allemen znajdziesz nity stalowe, nity do skóry czy nity aluminiowe. Dostępne są one w opakowaniach zbiorczych, np. po 100 sztuk. Wysyłamy je szczelnie zapakowane pod wskazany adres, który podasz w trakcie składania zamówienia.

Zastanawiasz się, jakich nitów potrzebujesz? Ich najbardziej klasyczna specyfikacja dotyczy zastosowania. Biorąc to pod uwagę, można wyróżnić nity standardowe, które wykorzystasz do prac dekoracyjnych czy do prac motoryzacyjnych. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej jest to główka z aluminium, a trzpień ze stali.

Uwzględniając kształt łba, nity dzielą się na te z łbem kulistym, z dużym kołnierzem oraz z łbem stożkowym. Te ostatnie stosuje się do uzyskania idealnie płaskiej powierzchni. W Allemen dostępne są też nity z łbem walcowym, półokrągłym, grzybkowym czy soczewkowym.

Ciągle powiększamy swoją ofertę o różne rodzaje nitów po to, aby spełnić Twoje oczekiwania. Jesteś producentem torebek, artykułów rymarskich czy odzieży ze skóry? Wybierz nity do skóry, czyli kaletnicze. Można je podzielić na nity zbijane oraz skręcane. Nity zbijane tworzą stałe połączenie. Montuje się je przy pomocy zbijaka ręcznego lub praski. Użyj ich, jeśli potrzebujesz solidnego połączenia kawałków skór. Z kolei nity skręcane służą raczej do ozdoby. Nie potrzebujesz do nich żadnego dodatkowego narzędzia oprócz śrubokręta.

Kilka ważnych informacji o nitach – to musisz wiedzieć

Zastanawiasz się, jakie jest zastosowanie nitów? Nity do skóry, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do torebek, worków, walizek i plecaków, chociaż znajdują zastosowanie także w wielu innych produktach. Ostatnimi laty zaczęły pojawiać się w odzieży wierzchniej – skórzanych kurtkach czy sakwach motocyklowych.

A może zastanawiasz się, do czego używać nity stalowe? To właśnie te produkty używane są do łączenia ze sobą ciężkich elementów, często takich, które występują na zewnątrz (mosty, inne budowle stalowe). Można ich także używać do łączenia ze sobą arkuszy blach. Są doskonałe do łączenia elementów stalowych w branży motoryzacyjnej.

Planujesz zakupić u nas nity aluminiowe? To doskonały wybór, jeśli szukasz elementów na trudne warunki. Materiał ten jest stosunkowo lekki, a przy tym bardzo wytrzymały. Z pomocą nitów aluminiowych skutecznie scala się sprzęt elektroniczny, osprzęt rozbudowanych układów klimatyzacji oraz inne elektroniczne podzespoły.

Postaw na nity stalowe ze sklepu Allemen. Pochodzą one od sprawdzonych producentów – to gwarancja ich wysokiej jakości oraz dostępności w wielu wariantach. Pozwoli Ci to lepiej dopasować je do konkretnego zastosowania.

Zakup samych nitów nie zawsze wystarczy do trwałego połączenia ze sobą dwóch elementów, np. blachy czy też tkaniny. Dość często podczas nitowania nie obejdzie się bez nitownicy, która zdecydowanie ułatwia pracę, choć spotkać można nity, które zaaplikujesz bez konieczności używania tego narzędzia.

Materiały budowlane to obszerna kategoria. Znajdziesz w niej nie tylko artykuły złączne i nity. W asortymencie sklepu Allemen czekają na Ciebie gipsy, gładzie, klej do styropianu oraz różnego rodzaju chemia budowlana. W razie pytań dotyczących wyboru odpowiedniego produktu służymy Ci fachowym doradztwem. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania dotyczące zastosowania danego produktu oraz jego wysyłki. Zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą wciąż poszerzającą się ofertą.