Fugi

Ładuję...

Liczba produktów: 56

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 56

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Fugi – materiały o szczególnych właściwościach

Prace budowlane wewnątrz i na zewnątrz budynków wymagają zastosowania odpowiednich materiałów. Do takich należą fugi, które od dawna są niezbędnym elementem na etapie układania glazury i terakoty. Najpopularniejszym rodzajem są fugi ceramiczne. Produkowane są z suchej mieszanki jakościowych spoin cementowych, kruszyw, wypełniaczy, pigmentów oraz dodatkowych substancji modyfikujących.

Fugi do płytek to nie tylko produkt wykończeniowy, ale również ozdobny. W kategorii chemia budowlana znajdziesz różne wersje kolorystyczne, które dopasujesz do stylu płytek, które chcesz ułożyć w swoim mieszkaniu, na tarasie, balkonie lub fasadzie budynku.

Ułożone płytki wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Pomiędzy nimi tworzą się dosyć spore szczeliny, które mogą osłabiać konstrukcję i gromadzić zanieczyszczenia. Właśnie po to jest fuga, która estetycznie dopracowuje powierzchnię i skutecznie wypełnia wolne przestrzenie pomiędzy płytkami. Ujednolicenie powierzchni, zwłaszcza podłogowej, wpływa na komfort użytkowania.

Fugi do płytek są elastyczne, ale zawierają specjalnie włókna, dzięki którym nie pękają i utrzymują się w odpowiednim miejscu. Wymienione włókna tworzą tak zwane mikrozbrojenie. Nowoczesna formuła, którą wyróżnia się fuga, czyni ją bardzo uniwersalnym materiałem wykończeniowym. Możesz zastosować ją na zewnątrz lub wewnątrz budynków, bo produkt jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Spokojnie zniesie zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. Również ekspozycja na słońce nie sprawi, że fuga straci swoje właściwości.

Fugi ceramiczne są najchętniej wykorzystywane zarówno przez początkujące osoby, jak i fachowców. Są łatwe w rozrobieniu i późniejszej aplikacji. Do jej nakładania posłuży Ci specjalna paca z gumą.

W naszym sklepie znajdziesz przeróżne rodzaje fug, które różnią się kolorystyką i właściwościami. Dzięki temu dopasujesz je do każdej aranżacji. Do wyboru masz wyraziste orzechowe lub czarne kolory, ale możesz też pójść w klasykę i wybrać kremowe lub białe odcienie.

Oprócz tego oferujemy Ci wiele innych materiałów wykończeniowych. Chemia i akcesoria budowlane to również szpachle, pianki montażowe, uszczelniacze, kleje oraz grunty.

Fugi budowlane – cechy charakterystyczne

Producenci fug dbają o to, by wykonane z nich spoiny wyróżniały się trwałością. Powinny one solidnie trzymać płytki i chronić szczeliny przed zabrudzeniami. Niemniej jednak fugi pełnią funkcję dekoracyjną, gdyż są w pełni widoczne na powierzchni ściany lub podłogi. Nowoczesne fugi ceramiczne są w pełni plamoodporne. Nie musisz już martwić się, że jakiś produkt spożywczy na stałe zabrudzi strukturę. Usuniesz z niej wszelkie zabrudzenia.

Zaletą jest niska absorpcja wody. Nie musisz już czekać wiele dni na możliwość umycia podłogi. Już w trakcie wiązania spoina jest odporna na wypłukiwanie. Dzięki temu prace pielęgnacyjne przebiegną znacznie sprawniej. Trwały kolor to zasługa wyselekcjonowanych pigmentów. Płowienie koloru to zmora każdego, komu zależy na estetyce. Wybierając nowoczesne fugi, nie musisz martwić się, że po niedługim czasie barwa straci swoją jakość lub pojawi się na niej efekt marmurkowania.

Fugi wyróżniają się także doskonałą przyczepnością. Nawet bardzo częsta eksploatacja i obciążenie nie naruszy ich konstrukcji. Fugi są odporne na działanie bardzo niskich i wysokich temperatur. Spokojnie zniosą mrozy na poziomie -30°C i upały sięgające nawet 80°C.

Fuga do płytek podkreśli aranżację pomieszczenia, a także ochroni brzegi płytek przed ewentualnym uszkodzeniem.

Jak wybrać i stosować fugi budowlane?

Fugi są łatwe w stosowaniu i dostepne w różnych pojemnościach. Jeśli do ułożenia masz niewielką ilość płytek, to praktycznym wyborem będą opakowania 2 kg. Do większych prac przydadzą Ci się fugi o pojemności 5 kg. Dzięki temu możesz precyzyjnie dobrać tyle produktu, żeby się nie zmarnował.

Fugi ceramiczne i inne są dostępne w szerokiej palecie barw. Klasyczne lub nowoczesne odcienie pasują do najbardziej popularnych wariantów płytek, które obecnie są dostępne na rynku. To szansa na to, by w estetyczny i elegancki sposób wykończyć powierzchnię podłogi lub ściany.

Fugi mają szerokie zastosowanie. Możesz użyć ich na elewacje budynków, taras lub balkon. Odporność na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne to gwarancja trwałości nawet przez długie lata. Spoiny są przeznaczone do pomieszczeń suchych i wilgotnych. W praktyce oznacza, że bez problemu rozprowadzisz je na płytkach w łazience, gdzie kontakt z wodą jest nieunikniony.

Elastyczna formuła i obecność mikrozbrojenia sprawi, że fuga poradzi sobie z podłożem odkształcalnym. W trakcie pracy nie puści brzegu płytki i będzie się solidnie jej trzymała. Kolejnym zastosowaniem fugi są podłoża, na których została rozprowadzona instalacja ogrzewania podłogowego. Wyższa temperatura nie osłabi właściwości produktu.

Jak widać, fugi poradzą sobie w każdych warunkach, dlatego są najlepszym i jedynym produktem, który należy zastosować podczas układania płytek. Do tego są bardzo wydajne. Najpopularniejsze rodzaje fug umożliwiają wykonanie spoin w zakresie od 1 do 20 mm, więc rozbieżność jest bardzo duża. Każdy producent określa również konkretne zużycie zaprawy, które jest uzależnione od wymiarów płytki, gęstości, szerokości i głębokości spoiny oraz całkowitej powierzchni do fugowania.

Przepis na wykonanie idealnej spoiny zawsze znajduje się na opakowaniu. Warto przestrzegać zalecanych proporcji, dzięki czemu zyskasz produkt o odpowiednich właściwościach.