Pianki montażowe

Ładuję...

Liczba produktów: 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Pianki montażowe – uniwersalny produkt budowlany

Prace budowlane i remontowe wymagają stosowania specjalnych produktów z kategorii chemii budowlanej. Do takich należą pianki montażowe, które mają uniwersalne zastosowanie, więc przydadzą się w wyposażeniu profesjonalistów i każdym gospodarstwie domowym. Przeznaczone są do stosowania zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pianka montażowa odznacza się wysoką skutecznością i specjalnie opracowanym składem.

Uszczelniacze, czyli pianki montażowe najczęściej produkowane są z poliuretanu. Są mieszaniną gazu MDI, poliolu i alkoholu wodorotlenowego. Piana montażowa działa w prosty sposób. Tak wykonana mieszanka wchodzi w reakcję chemiczną z wilgocią zawartą w powietrzu i powstaje popularna, zwiększająca swoją objętość piana. Po wyschnięciu tworzy bardzo zbitą strukturę, która doskonale przylega do powierzchni.

Pianka montażowa wykazuje bardzo dobre właściwości izolujące, a także pozwala trwale łączyć ze sobą inne materiały budowlane lub konstrukcyjne. Produkty są przede wszystkim łatwe w użyciu. Zarówno zawodowiec, jak i miłośnik samodzielnego majsterkowania poradzi sobie z aplikacją pianki w odpowiednim miejscu.

W kategorii chemia budowlana znajdziesz różne pianki montażowe, które mają określone zastosowanie i inne właściwości. Producenci materiałów budowlanych dbają o to, by pianki montażowe były odporne na wilgoć, tworzyły solidną barierę izolacyjną i akustyczną, a do tego dobrze znosiły ciężkie warunki atmosferyczne.

Pianka montażowa wyróżnia się także doskonałą przyczepnością do podłoża. To istotna cecha, gdy zechcesz połączyć elementy konstrukcji budowlanej. Nic innego tak dobrze nie wypełnia szczelin lub pustych przestrzeni, jak piana montażowa, która w ekspresowym czasie tworzy zbitą strukturę.

Pianki montażowe – rodzaje i korzyści z zastosowania

Piana montażowa występuje w różnych wersjach. Pierwszym rodzajem jest pianka niskoprężna, która zwiększa swoją objętość o około 70%. W praktyce oznacza to, że produkt jest delikatniejszy dla drugiego materiału. Nie ma tak silnie rozpychających właściwości. Pianka niskoprężna daje wiele korzyści. Stanowi bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.

Może być zaaplikowana w futrynach drzwiowych, podczas montażu stolarki drzwiowej lub okiennej. Dzięki temu ciepło nie będzie wymykać się na zewnątrz, a hałasy z ulicy nie będą dokuczliwe. Wyschnięta pianka nie przepuści podmuchów wiatru oraz wody. Warto zadbać o odpowiednią izolację, chociażby ze względu na dużą oszczędność opału w sezonie grzewczym. Całe ciepło pozostaje wewnątrz, dzięki czemu zużyjesz mniej paliwa opałowego.

Podobne zastosowanie ma piana wysokoprężna, ale tu warto pamiętać, że może ona zmienić swoją objętość nawet o 150%. Obie te pianki są elastyczne i mogą posłużyć Ci do wypełnienia dylatacji. Są również niezbędne podczas prac instalatorskich, a przede wszystkim izolacji sieci wodnych, kanalizacyjnych oraz centralnego ogrzewania.

Fachowcy korzystają z pianek podczas wznoszenia izolacji budynku, do wypełnienia szczelin w izolacji lub konstrukcji szkieletowych. Atutem pianek montażowych jest to, że nie rozwijają się na nich pleśń i grzyby. Dzięki temu nie możliwości, by ważne elementy budowlane zostały zajęte i osłabione przez mikroorganizmy.

Wśród popularnych produktów znajdziesz również piany w formie zapraw murarskich, pianki ogniochronne i inne przydatne materiały budowlane. Do takich należą kleje, grunty, fugi i szpachle. W kategorii z chemią budowlaną znajdziesz wszystko, co będzie dla Ciebie niezbędne do prac remontowych, naprawczych lub budowlanych.

Jak wybrać i używać pianek montażowych?

Pianki montażowe znajdą zastosowanie w codzienności. Nadają się do stosowania w progach i karoserii samochodowej. Pełnią funkcję solidnego kleju i z powodzeniem zastępują klasyczne produkty. Dzięki temu możesz za ich pomocą przytwierdzić styropian lub kasetony wykonane z lekkiego materiału.

Pianki montażowe stabilizują ościeżnicę i parapety, więc są nieocenione podczas prac wykończeniowych. Dzięki nim elementy będą utrzymane we właściwej pozycji i mimo częstej eksploatacji nie wypadną z wnęki.

Pianki różnią się nie tylko ze względu na właściwości, ale także sposób montażu. Do wyboru masz dwa rodzaje. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z tego typu produktów, to dobrym pomysłem będzie pianka wężykowa, która jest pod ciśnieniem. Po zwolnieniu blokady samoczynnie wydobywa się ona na zewnątrz, a wężyk pozwoli Ci na równomierne rozprowadzenie jej w odpowiednim miejscu.

Taką pianką wężykową możesz szybko uszczelnić wszelkie puste miejsca lub połączyć ze sobą drewniane elementy. Jest to produkt jednorazowy, więc po otwarciu musisz go zużyć w całości. Dla osób wprawionych polecane są pianki z pistoletem, które wymagają użycia siły. W przypadku tej pianki możesz liczyć na bardzo dobrą precyzję podczas stosowania.

Dostępne na rynku pianki są jedno- lub dwuskładnikowe. Pierwszy rodzaj potrzebuje okresowej wilgoci i więcej czasu na wyschnięcie. Z kolei pianka dwuskładnikowa ma innowacyjną formułę i nie wymaga wilgoci, a do tego schnie dużo szybciej. Drugi rodzaj produktu sprawdzi się w trudnych warunkach budowlanych.

Pianki montażowe przydadzą Ci się na co dzień w domu, gdy zechcesz naprawić lub samodzielnie wykonać remont. Do tego są niezbędne w różnych warsztatach. Korzystają z nich także profesjonaliści, którzy na co dzień trudnią się w osadzaniu stolarki drzwiowej lub okiennej, wznoszeniu dachów i wykonywaniu izolacji budynków.

W naszym asortymencie z pewnością wybierzesz odpowiednią piankę montażową.