Farby

Ładuję...

Liczba produktów: 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 16

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Farba – podstawowy produkt do malowania wielu powierzchni

Malowanie to jedna z podstawowych czynności, jakie wykonuje się podczas remontu. Dzięki użyciu odpowiedniej farby oraz pędzla możesz zmienić wizerunek ścian zewnętrznych, wewnętrznych, czyli elewacji, a także drewna i metalu.

Malowanie przy użyciu odpowiedniej farby należy do zadań prostych i szybkich w porównaniu z innymi pracami wykończeniowymi. Możesz z powodzeniem podjąć się malowania samodzielnie. Do naniesienia odpowiedniej farby wystarczy Ci tylko pędzel lub wałek. Nie musisz korzystać z profesjonalnych narzędzi lub fachowców. Odpowiednia farba kilka akcesoriów w zupełności Ci wystarczy.

Ta szybka metoda odświeżania ścian, elewacji czy innych materiałów jest uzależniona od tego, na jaki rodzaj farby się zdecydujesz. Dobrej jakości farba powinna charakteryzować się doskonałą przyczepnością i wysoką pigmentacją, tak by już po nałożeniu jednej lub dwóch warstw nie trzeba było powtarzać malowania. Oczywiście każda farba do ścian, drewna czy metalu musi mieć widoczne oznaczenia i certyfikaty, które informują o wpływie produktu na środowisko, o bezpieczeństwie farby i jej trwałości. Znajdziesz je na opakowaniu produktu.

Farby do ścian, betonu czy drewna dostępne w Allemen

W asortymencie sklepu Allemen czekają na Ciebie między innymi farby do ścian oraz do innych powierzchni jak drewno, metal, beton czy elewacja zewnętrzna. Posegregowaliśmy je w odpowiednich kategoriach, po to, abyś w kilka minut mógł znaleźć produkt, którego aktualnie poszukujesz.

Posiadamy farby dekoracyjne do wnętrz w wielu kolorach. Do wyboru masz odcienie beżu, fioletu, czerwieni, zieleni czy żółci. Oczywiście w naszej ofercie nie mogło zabraknąć uniwersalnych białych farb, którymi pomalujesz sufity.

Śnieżka, Hammerite, Dachfarbe, Magnat – to tylko niektórzy popularni i sprawdzeni producenci farb, które są dostępne w naszym sklepie. Produkty kupisz w 2,5-litrowych puszkach, 5-litrowych wiaderkach, a także w formie saszetek (testerów), które nałożysz na ścianę po to, aby sprawdzić, jak kolor będzie prezentować się w Twoim wnętrzu.

Farba do malowania betonu, drewna, a może ścian – na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, istnieją różne rodzaje farb, które są przeznaczone do innych materiałów i powierzchni. Wyróżniamy między innymi farby elewacyjne, farby dekoracyjne do wnętrz oraz farby do metalu. Sprawdź, czym się różnią i jak je nakładać.

Farby do betonu

Farby do malowania betonu tworzą powłokę ochronną, która zabezpiecza betonową strukturę przed szkodliwymi czynnikami jak: woda, słońce, chemiczne substancje oraz inne obciążenia mechaniczne. Możesz nimi malować posadzki betonowe, elementy ogrodzenia, schody betonu czy płyty chodnikowe. Produkty te mają dobrą przyczepność i tworzą na powierzchni betonowej powłokę o dodatkowych walorach kolorystycznych.

Do malowania betonu masz do wyboru farby kauczukowe, epoksydowe, akrylowe oraz lateksowe. Przed nałożeniem produktu koniecznie dokładnie umyj betonową strukturę z kurzu, pyłu i innych zanieczyszczeń. Dla lepszych efektów zwiększających przyczepność farby, warstwę betonu warto przeszlifować.

Farby do metalu

Farba do metalu będzie Ci niezbędna, jeśli chcesz odnowić ogrodzenie, rynny, pokrycie dachowe czy balkonowe balustrady. Farby do malowania metalu są dostępne w wielu kolorach i wykończeniach (macie, półmacie i połysku). Podstawowy podział rozróżnia farby do metalu w zależności od nawierzchni, na którą aplikowana jest emalia. Wyróżnia się farby do metali nieżelaznych (do aluminium i metali ocynkowanych) oraz farby do metali żelaznych (stali, żelaza i żeliwa).

Farby do drewna

Jeśli chcesz, aby rysunek słojów do drewna był widoczny, powinieneś sięgnąć po lakier, olej lub wosk. Chcesz całkowicie pokryć drewnianą powierzchnię wybranym kolorem? Wybierz farbę akrylową, która nadaje się do mebli średnio intensywnie użytkowanych i ma dobre właściwości kryjące.

Farby elewacyjne

Farba elewacyjna pełni dwie podstawowe funkcje: ochronną oraz dekoracyjną. Stosuje się ją, aby poprawić właściwości tynku elewacyjnego i odnowić kolor, który uległ zniszczeniu lub zabrudzeniu. Wyróżnia się farby elewacyjne akrylowe, silikonowe, silikatowe oraz silikonowo-silikatowe. Każdy rodzaj farby ma konkretną charakterystykę oraz parametry.

Kolorowe i wydajne farby do ścian wewnętrznych

Planując nową aranżację wnętrza, możesz wybierać między jasnymi, pastelowymi odcieniami oraz odważnymi barwami farb do ścian zewnętrznych. Wśród asortymentu Allemen dostępne są produkty o satynowym, matowym i błyszczącym wykończeniu. Mamy farby ceramiczne, które odznaczają się wysoką odpornością na zmywanie, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach łatwo ulegających zabrudzeniom. Do aplikacji w kuchniach i łazienkach polecamy Ci farby lateksowe umożliwiające płynną cyrkulację powietrza.

W Allemen czekają na Ciebie akcesoria do prac malarskich takie jak wałki, pędzle czy taśmy malarskie. Dzięki nim równomiernie pokryjesz materiał farbą, przyspieszysz także prace malarskie.