Aeratory

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Aerator jest gwarancją bujnego trawnika

Aerator jest urządzeniem ogrodowym, które ma niezwykle ważny wpływ na zdrowe i bujne plony oraz roślinność. Narzędzie to napowietrza glebę, poprzez wytwarzanie otworów w ziemi. Proces ten zapewnia korzeniom roślin lepszy dostęp do wody, składników odżywczych i tlenu. Aeratory są szczególnie przydatne na intensywnie eksploatowanych trawnikach, ponieważ częsty ruch powoduje, że ziemia bardziej się zbija, co utrudnia rozwój korzeni roślin. Urządzenie pomaga w rozluźnieniu ziemi, sprzyjając wzrostowi trawy i przeciwdziałając powstawaniu chwastów.

Jaki aerator wybrać?

W ofercie Allemen znajdują się różne rodzaje aeratorów, dzięki czemu masz pewność, że znajdziesz to, czego potrzebujesz. Aeratory mogą mieć różny sposób zasilania – elektryczne, ręczne, spalinowe, wybór zależy przede wszystkim od powierzchni, na jakiej zamierzasz pracować. Do małych ogródków przydomowych wystarczający będzie nawet aerator ręczny w formie nakładek na buty. Do dużych terenów zaleca się aeratory spalinowe lub elektryczne o większej mocy. Urządzenia te różnią się też od siebie szerokością i głębokością roboczą, dostępne są aeratory z funkcją regulacji głębokości pracy, dzięki czemu będziesz mógł dopasować produkt do swoich potrzeb.

Popularne są również aeratory wielofunkcyjne, z wertykulatorem, urządzenie to łączy ze sobą dwie funkcje. Wertykulacja polega na mechanicznym usunięciu warstwy martwych traw, korzeni i innych materiałów organicznych z trawnika. Dzięki temu procesowi, korzenie trawy mają jeszcze lepszy dostęp do powietrza, wody i składników odżywczych. Aerator z wertykulatorem posiada specjalny wałek wyposażony w noże lub kolce, które tworzą otwory w ziemi, podobnie jak w przypadku zwykłego aeratora. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w specjalne noże, które wyciągają z trawnika zbyt długie i martwe korzenie, tworząc miejsce na powstawanie nowych, zdrowych korzeni trawy. Aerator z wertykulatorem okaże się wyjątkowo przydatny w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach. Połączenie aeracji i wertykulacji gwarantuje maksymalne napowietrzenie i odżywienie trawnika.

Istnieje wiele korzyści wynikających z przeprowadzania aeracji w swoim ogrodzie:

  • Poprawa przepuszczalności gleby – rozluźnienie zbitych gleb.
  • Poprawa zdrowia korzeni – zapewnienie korzeniom lepszego dostępu do powietrza, wody i składników odżywczych.
  • Redukcja efektu zbitej gleby – regularna aeracja przyczynia się do zmniejszenia efektu zbitości gleby, który spowodowany jest przez jej częste użytkowanie.
  • Zapobieganie chorobom roślin – jeżeli gleba jest zbita, gromadzą się w niej grzyby, bakterie i wirusy, które szkodzą roślinom.
  • Poprawa efektywności nawożenia – dobrze przeprowadzona aeracja ułatwia wchłanianie składników odżywczych z gleby, przez korzenie roślin.
  • Zapobieganie wzrostowi chwastów – dzięki ułatwieniu rozwoju zdrowym korzeniom trawy, ogranicza się możliwość rozwoju chwastów.

Przeprowadzanie procesu aeracji jest niezwykle ważnym procesem pielęgnacji ogrodu, który pomaga w poprawie zdrowia i jakości gleby oraz korzeni roślin. Dlatego warto wyposażyć się w urządzenie umożliwiające przeprowadzenie takiego zabiegu. Jeżeli nie posiadasz dużego terenu zachęcamy do zakupu butów do aeracji i regularne spacery w nich po trawniku.

Aeratory dostępne są w różnych konfiguracjach, dzięki czemu wybierzesz idealne urządzenie dla siebie

W szerokiej ofercie aeratorów znajdziesz wiele różnych modeli, które różnią się od siebie sposobem działania, funkcjonalnościami, czy rozmiarem. W zależności od potrzeb i rodzaju oraz wielkości ogrodu, możesz wybrać odpowiedni aerator, który spełni oczekiwania użytkownika i zapewni Ci zdrowy i bujny ogródek. Jeżeli szukasz innych narzędzi ogrodowych, które pozwolą Ci jeszcze bardziej zadbać o roślinność i estetykę, zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, posiadamy w niej m.in. produkty do nawadniania ogrodu, czy nożyce do żywopłotu