Kosy i podkaszarki

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Podkaszarka – przydatne urządzenie do ogrodu

Idealnie ścięty trawnik sprawia, że posesja prezentuje się estetycznie. Gęsty, zielony dywan z trawy jest tłem dla kolorowych kwiatów i ozdobnych krzewów. Koszenie trawnika raczej nie sprawia problemów. Są jednak miejsca, do których trudno dotrzeć kosiarką. Wtedy przydatnym urządzeniem okazuje się podkaszarka. Sprzęty tego typu są przeznaczone dla wszystkich osób, które chcą, żeby trawnik był perfekcyjnie równy.

Podkaszarki i kosy przydają się przez wiele miesięcy w roku. Pierwsze koszenie trawy odbywa się zazwyczaj na przełomie marca i kwietnia, natomiast ostatnie najczęściej w połowie października. Będziesz wykorzystywać sprzęt w miejscach, gdzie trudno skrócić źdźbła kosiarką spalinową lub akumulatorową.

Podkaszarki akumulatorowe sprawdzą się do docinania trawy, na przykład przy ogrodzeniu. To jednak nie wszystkie maszyny, które warto wykorzystać, żeby zadbać o wygląd ogrodu. Pomocne są również wykaszarki wyróżniające się większą siłą działania. To urządzenia przeznaczone dla osób, które chcą ściąć trawę w ogrodzie o nierównej powierzchni.

Kosy i podkaszarki – poznaj ich zalety

W naszym asortymencie znajdziesz podkaszarki, które odznaczają się niewielką wagą. Dzięki temu nawet długo trwająca praca w ogrodzie nie będzie dla Ciebie uciążliwa. Mimo małej wagi urządzenia odznaczają się solidną konstrukcją. Masz więc pewność, że posłużą Ci przez wiele sezonów.

Podkaszarki i kosy akumulatorowe zapewniają wygodę podczas pracy. Możesz zdecydować się na model z uchwytem, który zapobiega ślizganiu się dłoni w trakcie koszenia. Zwiększa to nie tylko komfort, lecz także bezpieczeństwo.

Podkaszarka na baterie nie wymaga dostępu do gniazda elektrycznego. Brak przewodu sprawia, że urządzenie jest łatwe do przenoszenia. Możesz wykorzystać je też na działce, gdzie nie ma jeszcze możliwości skorzystania z prądu. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że podkaszarka do trawy jest łatwa do przechowywania.

Przydatne maszyny ogrodowe są niewielkie, co sprawia, że łatwo nimi manewrować nawet tam, gdzie jest mało miejsca. Wydłużona rękojeść ułatwia dotarcie w każdy obszar, na przykład pod krzewami.

Wyróżnia się różne rodzaje urządzeń do ścinania trawy w trudno dostępnych miejscach. Podkaszarki na akumulator są mobilne i ciche. Mogą posłużyć na spory obszar, jeśli zdecydujesz się na dodatkową baterię. Istnieją też podkaszarki elektryczne zasilane z gniazdka. W tym przypadku nie musisz pamiętać o ładowaniu akumulatora, jednak ograniczeniem jest długość przewodu. Podkaszarki elektryczne z zasilaniem przewodowym charakteryzują się cichym działaniem. Wyróżniają się też niewielką wagą.

Wśród podkaszarek znajdziesz modele działające na żyłkę. Mogą być półautomatyczne lub automatyczne, które są niezwykle wygodne. Podkaszarka ręczna wymaga ręcznego wysuwania żyłki po jej zerwaniu.

W ogrodzie przydają się również wykaszarki. To urządzenia o szerszym zakresie stosowania od podkaszarek – radzą sobie z większą ilością trawy i twardszymi roślinami. Wykaszarka elektryczna odznacza się stosunkowo cichym działaniem. Wyróżnia się też kosy spalinowe, których zaletą jest mocny silnik.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu kos i podkaszarek

Podkaszarki elektryczne posłużą Ci do docięcia trawy wokół pnia drzewa. Sprawdzą się również do skoszenia kępek znajdujących się między krzewami. Urządzenie wykorzystasz, żeby usunąć nierówne źdźbła tuż przy ścianie budynku lub przy ogrodzeniu. Najpierw zastosujesz kosiarkę, a następnie podkaszarkę, żeby uzyskać perfekcyjnie równą murawę. Oferujemy modele ze specjalną osłoną, która zapobiega zniszczeniu kwiatów.

Podkaszarka elektryczna charakteryzuje się ostrą częścią roboczą. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że będzie rozrywać źdźbła, zamiast je ścinać. Unikniesz więc nieestetycznego efektu, który tworzą białe końcówki trawy. Murawa będzie intensywnie zielona.

W naszym asortymencie znajdziesz również żyłki tnące. Dostępne są produkty, które sprawnie radzą sobie z wykaszaniem trawników o dużym poziomie zachwaszczenia. Posłużą Ci podczas koszenia łąk i nieużytków. Będą odpowiednie na duże tereny. Oferujemy żyłki, których właściwości zapewniają cichą pracę. Dostępne są produkty o różnej długości.

Kosy spalinowe znajdują zastosowanie przy domkach letniskowych. Wykaszarka dobrze radzi sobie z gęstymi zaroślami, które pojawiają się podczas dłuższej nieobecności właścicieli posesji. Urządzenie posłuży Ci do sprawnego usunięcia chwastów czy gęstej trawy. Wykorzystasz sprzęt, żeby pozbyć się twardych, grubych łodyg. Wykaszarką skutecznie usuniesz nadmiar trawy na nierównym obszarze, gdzie tradycyjna kosiarka może sobie nie poradzić.

Korzystanie wyłącznie z podkaszarki nie pozwoli Ci cieszyć się estetycznym trawnikiem na całej posesji. Dzięki niej możesz wykończyć efekt uzyskany przy pomocy kosiarki. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia na akumulator. Podczas pracy takim sprzętem nie będzie ograniczać Cię żaden przewód. Nie musisz również pamiętać o zakupie paliwa. Dostępne są modele z silnikiem bezszczotkowym, który gwarantuje długą żywotność.

W ofercie nie mogło zabraknąć również spalinowych kosiarek. Ich zaletą jest mocny silnik oraz duży pojemnik na skoszoną trawę, który zapewnia wygodę podczas pracy i porządek po zakończeniu koszenia. Sprawdź też ciekawą propozycję w postaci robota samojezdnego. Spełni on oczekiwania osób, którym brakuje czasu na zajmowanie się ogrodem.

Dzięki urządzeniom dostępnym w naszym asortymencie pielęgnacja ogrodu stanie się łatwiejsza. Możesz zdecydować się nie tylko na duże, pomocne sprzęty, lecz także drobniejsze narzędzia. Przydatne będą nożyce, które służą do przycinania trawy w trudno dostępnych miejscach, na przykład przy krawężnikach. Wystarczy, że zmienisz część roboczą, a urządzenie sprawdzi się też do przycinania krzewów. Zadbasz o to, żeby działkę zdobił równo przycięty żywopłot. Nożyce zastosujesz również do usunięcia chwastów. Kosa elektryczna, kosiarka i nożyce – dzięki tym i innym urządzeniom z naszej oferty będziesz cieszyć się estetycznym wyglądem posesji przez cały sezon.