Nożyce

Ładuję...

Liczba produktów: 25

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 25

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Nożyce – sprawdź, co tutaj znajdziesz!

Wśród rozmaitych narzędzi, które przydają się w warsztacie, warto wyróżnić nożyce. Choć zazwyczaj w domu masz te przeznaczone do papieru i innych cienkich materiałów, modele warsztatowe wyróżniają się konkretnymi cechami. Zazwyczaj zostały stworzone od cięcia trwałych, bardzo grubych albo odpornych na przecinanie materiałów. Z tego powodu mają charakterystyczną budowę oraz odpowiednie ostrza z wytrzymałych tworzyw.

Tego rodzaju narzędzia ręczne przeznaczone są dla wszystkich użytkowników, którzy mogą ich potrzebować. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom są bezpieczne w użytku. Z kolei siła, której trzeba użyć do ich obsługi, sprawia, że nadają się przede wszystkim dla osób dorosłych. Cięcie nożycami, choć stosunkowo wygodne, musi być wykonane w przemyślany sposób.

Z tego powodu nożyce będą dla Ciebie odpowiednim produktem, jeśli planujesz remont albo chcesz dokonać renowacji w mieszkaniu i potrzebujesz dopasować do siebie elementy. Doskonale sprawdzą się również w przypadku prac związanych z obróbką metalu, na przykład motoryzacyjnych, naprawczych. Możesz ich użyć również przy naprawie ogrodzeń czy innych czynnościach, w których niezbędne są blachy albo druty.

Wszystkie produkty z asortymentu zostały przygotowane przez cenionych producentów. To przekłada się na ich zalety, na przykład trwałość albo skuteczność działania. Przemyślane konstrukcje oraz wytrzymałe materiały sprawiają, że nożyce wybierają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. A to najlepiej mówi o ich jakości i przydatności do użytku nawet przy codziennych pracach remontowo-budowlanych czy związanych z naprawami.

Nożyce – poznaj ich zalety!

Aby cięcie nożycami było w ogóle możliwe, narzędzia muszą mieć odpowiednie cechy charakterystyczne. Przede wszystkim musisz ocenić, jakie nożyce są Ci do danej pracy potrzebne. Mogą być one bowiem przeznaczone do cięcia drutów, ale również blach, a nawet bardzo wytrzymałej stali. Co więcej, w przypadku trudno dostępnych miejsc powinny mieć wydłużone ostrze oraz rękojeść. Sprawdź, co jeszcze wyróżnia produkty z oferty.

Podobnie jak sekatory, również te rodzaje nożyc, które przeznaczone są do prac remontowo-budowlanych, mają podwójne ostrza tnące. Oznacza to, że ostrza mają dwie powierzchnie cięcia zachodzące na siebie, gdy narzędzie jest złożone. Obie są płaskie i równe, dzięki czemu linia cięcia jest prosta, nie poszarpana, a więc estetycznie się prezentuje i nie wpływa negatywnie na straty w materiale.

Niektóre modele nożyc, podobnie jak sekatory dwuręczne, mają wydłużone rączki, a często skrócone ostrze. Te modele przeznaczone są do ciecia grubszych materiałów, również w niestandardowych miejscach, gdzie trzeba niewygodnie sięgnąć. Wydłużona rączka sprawia, że nacisk rozkłada się w taki sposób, aby wycinanie grubszych elementów nie było utrudnione. Nożyce tną świetnie np. grube pręty czy blachy.

Wszystkie produkty zostały wyposażone w odpowiednie, wygodne rozwiązania, które zwiększają komfort użytkowania. Mowa na przykład o specjalnych, profilowanych rączkach. Dzięki odpowiedniemu kształtowi, są one w stanie dobrze układać się w dłoniach, co poprawia komfort pracy. Co więcej, antypoślizgowy materiał, najczęściej w formie trwałej gumy, zapobiega ich ślizganiu się nawet w upalny dzień. Zapewnia stabilny chwyt również w sytuacji, gdy pracujesz w rękawicach roboczych.

Tak samo jak noże do tapet, również rozmaite modele nożyc zostały przystosowane pod kątem ostrzy do materiału, który mają ciąć. Z tego powodu wykonane są zazwyczaj ze stopów stali, bardzo często ze stali chromowo-molibdenowej. W efekcie zapewniają bardzo wysoką skuteczność cięcia bez nieregularności na jego linii. Są zwykle wytrzymałe na tyle, aby nie wymagać ostrzenia po każdym użyciu. Oczywiście odpowiednia konserwacja zwiększa ich trwałość nawet do kilku czy kilkunastu lat.

Cięcie nożycami – gdzie się przydaje?

Przede wszystkim wiele zależy od tego, jakie narzędzia wybierzesz. Nożyce do drutu mogą Ci służyć na przykład podczas wszelkiego rodzaju prac ogrodowych, gdzie z pomocą drutu zabezpieczasz elementy. Będą przydatne przy naprawie ogrodzeń, ale również pracach warsztatowych czy motoryzacyjnych. Zwykle są nieco mniejsze, za to umożliwiają wygodne oddzielanie kawałków drutu w wybranym przez Ciebie rozmiarze.

Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy chodzi o nożyce do cięcia prętów. One przydają się głównie w pracach wykończeniowo-budowlanych. Są przydatne, gdy zachodzi potrzeba skrócenia prętów w niektórych konstrukcjach. Sprawdzą się przy tworzeniu fundamentów, na przykład pod rozmaite altany. Przydadzą się również w przypadku tworzenia drobnych ogrodzeń, jako narzędzia do cięcia elementów wspornikowych.

Przy wykończeniu takich konstrukcji jak na przykład dachy nad garażami, altanami i innymi mniejszymi budynkami, przydatne mogą być nożyce do blachy. Zazwyczaj umożliwiają one cięcie nie tylko elementów przed montażem, ale przycinanie też ich fragmentów już po montażu. Wszystko z uwagi na długie rękojeści, a także specjalnie wyprofilowane ostrza.

Bardzo często nożyce do stali przystosowane są również do cięcia różnych materiałów. Skóra, choć ma zupełnie inną strukturę, może wymagać podobnych parametrów cięcia. Z tego powodu nożyce ze stali często przystosowane są również do ciecia skóry i innych materiałów używanych przy pracach szewskich albo kaletniczych. Znajdą zastosowanie w rękodziele, renowacjach i wielu innych dziedzinach prac ręcznych, zarówno w rękach amatorów, jak i profesjonalistów.