Klucze

Ładuję...

Liczba produktów: 273

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 273

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Klucze specjalistyczne – niezbędne w każdym warsztacie

Warsztat samochodowy, przydomowy lub każdy inny to miejsca, w których podstawą są klucze specjalistyczne. Nieważne, czy jesteś zawodowym mechanikiem, czy może majsterkowiczem – klucze do samochodu są wręcz niezbędne do wykonywania różnych zadań. To ręczne narzędzia, które są jednocześnie łatwe w obsłudze. Nie musisz ich zasilać, wystarczy jedynie Twoja siła i umiejętności.

Klucze specjalistyczne są dostępne w różnej formie. Różnią się przede wszystkim konstrukcją, o czym świadczą także ich nazwy. Wśród nich można wyróżnić płasko-nasadowe, fajkowe, hakowe, dynamometryczne, trzpieniowe, rurowe i imbusowe. Są również takie, które mają uniwersalne zastosowanie. Najpopularniejsze są klucze do warsztatu płaskie lub oczkowe.

Specjalistyczne klucze samochodowe są wręcz konieczne do wykonywania napraw. Jak wiadomo, konstrukcja auta lub motoru jest bardzo złożona. Pełno w niej niewielkich elementów, dlatego wymiana części na nową jest nie lada wyzwaniem. Klucze do samochodu mają z reguły smukłą budowę. Niektóre z nich zostały wyposażone w ruchome części robocze, więc praca z nimi będzie precyzyjna i łatwa.

W sklepie Allemen znajdziesz różnego rodzaju klucze do warsztatu. Zgromadziliśmy oferty najpopularniejszych producentów. Dzięki temu skompletujesz swój niezawodny zestaw. Na tym jednak nie koniec! Kategoria narzędzia jest znacznie bardziej rozbudowana. Znajdują się w niej elektronarzędzia oraz szafki narzędziowe.

Klucze specjalistyczne do różnych zadań

Klucze specjalistyczne mają znacznie szersze zastosowanie. Są również nieocenione na budowie lub hali produkcyjnej. Na budowie klucze specjalistyczne umożliwią dokręcanie różnych śrub konstrukcyjnych. Z kolei na hali produkcyjnej będą nieocenione podczas ustawiania maszyny. Zmiana taśmy wymaga nieraz ręcznego przekształcenia jej elementów, a bez wspomnianych narzędzi byłoby to bardzo trudne.

Zaletą tych narzędzi jest ich jakość wykonania. Najczęściej produkowane są ze stali stopowej chromowanej. Faktem jest to, że są znacznie cięższe niż inne elementy warsztatowe. Jednak smukła konstrukcja i specjalnie zaprojektowany uchwyt sprawiają, że każdy użytkownik sprawnie i bezproblemowo wykona pracę. Specjalistyczne klucze warsztatowe są bardzo mocne i odporne na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu będą służyć Ci przez wiele lat.

Specjalistyczne klucze samochodowe sprzedawane są w pojedynczych egzemplarzach lub zestawach. Pierwszy wariant zakupu sprawdzi się, jeśli zechcesz dobrać jeden brakujący element do swojego wyposażenia. Z kolei specjalnie przygotowywane komplety są świetnym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz wielu kluczy. To oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo narzędzia oferowane są w walizkach lub innych solidnych opakowaniach. Dzięki temu możesz trzymać je w jednym miejscu, które będzie chroniło narzędzia przed zniszczeniem.

Rodzaje i zastosowanie kluczy specjalistycznych

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem narzędzi, to trafiłeś w odpowiednie miejsce. Specjalistyczne klucze warsztatowe różnią się konstrukcją i wymiarami. Dzięki temu, że jest ich tak wiele, masz możliwość wykonania nawet bardzo skomplikowanych prac. Popularne są klucze płaskie, nadające się do śrub o sześciokątnej konstrukcji. To tak naprawdę podstawa w każdym zakładzie mechanicznym, produkcyjnym oraz w domu. Klucze płaskie mogą być również połączone z oczkowymi. Mają one dwunastokątny profil głowicy i umożliwiają wykonywanie bardziej zaawansowanych prac.

Specjalistyczne klucze warsztatowe są także dostępne w innych wersjach. Nasadowe cechują się tym, że mają końcówkę osadzoną na pokrętle. Ich rozmiary są bardzo różne. Gwarantują wygodę i bezpieczeństwo pracy. Dzięki nim szybko odkręcisz wiele rodzajów śrub. Klucze nasadowe cechują się tym, że w komplecie znajduje się jedna lub dwie rękojeści, do których mocujesz odpowiedni wariant końcówki. Do tego są kompatybilne z redukcjami, przegubami lub zabierakami.

Specjalistyczne klucze warsztatowe imbusowe są znane z tego, że często znajdują się w zestawach do składania mebli. Mają charakterystyczny kształt litery L. Tego typu klucze mogą mieć formę końcówki do wkrętaka. Klucze hakowe mają regulowany rozmiar szczęk i bardzo kompaktową konstrukcję. Górna część jest ruchoma, dzięki czemu nie musisz odwodzić klucza. Mogą być stosowane wtedy, gdy w śrubie lub nakrętce jest otwór boczny. Ten wariant kluczy nadaje się do prac hydraulicznych.

Do kanalizacji przydatne będą klucze rurowe. To zasługa regulowanego zacisku. Ten niewielki element mocno obejmuje rury lub zawory. Dzięki temu instalacja jest wykonana z wielką precyzją. Wszystkie wymienione klucze specjalistyczne są dostępne w różnych rozmiarach. Najlepiej mieć kilka najbardziej uniwersalnych, dzięki czemu pozbycie się awarii w domu czy warsztacie nie będzie dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Klucze, zwłaszcza te uniwersalne, powinny być także częścią wyposażenia samochodów.