Narzędzia malarskie

Ładuję...

Liczba produktów: 90

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 90

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Narzędzia do malowania ścian, podłóg czy mebli

Czeka Cię wielki remont w postaci odświeżenia ścian? Gładkie pokrycie ścian, podłogi czy mebli farbą zależy przede wszystkim od odpowiedniego doboru akcesoriów. Właśnie dlatego w tej kategorii skompletowaliśmy dla Ciebie podstawowe narzędzia malarskie.

W asortymencie sklepu Allemen czekają na Ciebie narzędzia ułatwiające malowanie. Zakupisz u nas kije teleskopowe, folię ochronną, walki pędzle oraz pozostałe niezbędne akcesoria. Dzięki nim prace przebiegną w ekspresowym tempie, a efekt końcowy przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

W celu wygody przeglądania naszych produktów posegregowaliśmy je w odpowiednie podkategorie. Znalezienie odpowiedniego akcesorium zajmie Ci dosłownie kilka chwil. Wszystkie zebrane tutaj narzędzia malarskie cechują się wysoką trwałością i zostały objęte gwarancją producenta. Wybierając je, możesz być pewien, że posłużą Ci przez długie lata intensywnego użytkowania.

Nasza oferta jest bardzo szeroka. Narzędzia do malowania ścian przeznaczone są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu.

Malowanie ścian – narzędzia, które ułatwią Ci pracę

Rozpoczynasz amatorską przygodę z malowaniem, a może otworzyłeś firmę, która zajmuje się wykończeniem ścian? Oto lista niezbędnych narzędzi, bez których ani rusz.

Kije teleskopowe

Kije teleskopowe to bardzo ważne narzędzia do ścian. Malowanie z ich pomocą zapewnia komfort i wygodę, co bezpośrednio przekłada się na efektywność prac. Mają płynną regulację oraz blokadę zapobiegającą spadaniu wałka. Są lekkie i trwałe. Z ich pomocą pomalujesz pomieszczenie o wysokości nawet do 5 metrów.

Folia ochronna

Ciężkie lub niemożliwe do usunięcia plamy z farby potrafią przyprawić o ból głowy. Przed zniszczeniem podłogi, mebli czy stolarki drzwiowej i okiennej chroni folia malarska. Skutecznie zabezpiecza przedmioty przed zachlapaniem, ułatwiając prowadzenie prac malarskich. W naszej ofercie znajdziesz folie ochronne odznaczające się najwyższą trwałością, które nie ulegają szybkiemu wytarciu lub rozerwaniu.

Wałki

Oferowane przez nas wałki sprawdzą się wtedy, gdy dysponujesz płaską powierzchnię ściany, którą musisz wymalować szybko. Im większa ściana, tym wałek musi być szerszy. Do malowania narożników i zakamarków przyda ci się wałek o szerokości od 5 do 8 mm. Wałki do farb wewnętrznych i malowania nierównych powierzchni mają od 10 do 15 mm długości. Do farb elekcyjnych – ponad 15 mm.

Nasze wałki wykonane są z wysokogatunkowego materiału, do którego zalicza się między innymi welur, mikrofibra, poliakryl czy poliester. Wałki z weluru lub akrylu przeznaczone są do farb rozpuszczalnikowych. Wałki z nylonu lub mikrofibry stosuje się do farb wodorozpuszczalnych.

Pędzle

Wyróżniamy pędzle z włosia syntetycznego, które są oznaczone kolorem niebieskim. Ich zaletą jest trwałość czyszczenia i łatwość w rozprowadzaniu farby. Na rynku są również pędzle z włosia naturalnego oznaczone kolorem czerwonym do produktów ftalowych i olejnych. Do powierzchni drewnianych wykorzystuje się pędzle z włosiem mieszanym naturalno-syntetycznym, a pędzle gąbkowe wykorzystywane są do malowania artystycznego.

W Allemen zakupisz też drobne narzędzia do malowania, do których zalicza się uchwyty malarskie, szpachelki, skrobaczki oraz papier ścierny.

Narzędzia do ścian malowania – jak z nich korzystać?

Czeka Cię malowanie ścian? Narzędzia takie jak pędzle i wałki to nie wszystko. Koniecznie zaopatrz się w kuwety malarskie, wiadro malarskie czy taśmę malarską.

Aby malowanie poszło szybko i sprawnie, przed użyciem wałka umyj go w ciepłej wodzie. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i ewentualnych resztek runa. Następnie dobrze namocz go w kuwecie z farbą i odciśnij. Malować powinno odbywać się w kierunku góra-dół długimi i płynnymi ruchami.

Zadbaj również o odpowiednią pielęgnację narzędzi malarskich. Farby olejne usuniesz z pędzli i wałków wyłącznie za pomocą rozpuszczalnika. Narzędzia malarskie należy od czasu do czasu przemywać ciepłą wodą z mydłem. W ten sposób zwiększasz ich żywotność.

Narzędzia malarskie chroń przed wyschnięciem. W okresie między kolejnym malowaniem trzymaj je w plastikowych, szczelnie zamkniętych woreczkach. Niektóre z naszych pędzli posiadają oryginalne opakowania, które zabezpieczają je przed odkształceniem się włókien.

Z narzędziami malarskimi od Allemen pokrywanie różnorodnych powierzchni farbą będzie szybkie i wygodne. Wszystkie przybory spełniają wymagania zarówno doświadczonych specjalistów, jak i amatorów. Są objęte gwarancją producenta. W razie pytań i wątpliwości służymy Ci pomocą w wyborze odpowiedniego produktu.