Folia ochronna

Ładuję...

Liczba produktów: 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Folia remontowa – zabezpiecz swój dom i wyposażenie

Wcześniej czy później każde mieszkanie i dom wymaga przeprowadzenia drobnych prac remontowych, do których należy malowanie ścian. Podczas odświeżania ścian i sufitów zarówno podłoga, meble, jak i drobniejsze elementy wyposażenia są narażone na zachlapanie farbą. Aby temu zapobiec powstała gruba folia ochronna.

Folia ochronna do malowania dostępna jest w wielu rozmiarach. Najczęstszym standardem jest 4 m x 5 m. Pozwala na tymczasowe zabezpieczanie i pokrywanie do 20 m² pomieszczenia. Znakomicie spełnia swoje funkcje jeżeli chodzi o ochronę przed kurzem i zachlapaniem, osłania też wykładzinę podłogową.

Folia ochronna remontowa – jakie są korzyści z jej zakupu?

Folia ochronna do malowania i remontowania stanowi podstawowe wyposażenie sklepu Allemen. Znajdziesz ją w wielu kolorach oraz rozmiarach. Jest czarna, niebieska, a nawet przezroczysta.

Cienka folia ochronna do malowania o grubości 5 µ, 7µ i wielkości arkusza 4 × 2,5 m, 4 × 5 m posłuży Ci do zabezpieczenia miejsc najmniej narażonych na uszkodzenia.

Folia remontowa średnia o grubości 10 µ, 15 µ nadaje się do osłony mebli, kanap oraz szaf. Akcesorium o grubości grubość 30 µ, 40 µ jest odporne na rozerwanie, więc posłuży Ci do zabezpieczenia podłogi.

Folie remontowe w Allemen różnią się nie tylko grubością, ale też rodzajem materiału. Duża wytrzymałość na kwasy i zasady ma folia malarska LDPE wykonana z polietylenu niskiej gęstości. Jest jeszcze folia malarska HDPE i MDPE. Ta pierwsza charakteryzuje się wysoką gęstością (0,94-0,96 g/cm³), przez co możesz ją wykorzystać do ochrony mebli, dywanów, podłóg itd.

Folia remontowa, oprócz odpowiedniej gęstości, powinna być łatwa w usunięciu, dlatego coraz większą popularnością cieszą się folie z taśmą samoprzylepną. Nie pozostawiają one nieestetycznych śladów po kleju.

Dlaczego powinniśmy zakupić folię malarską?

Tylko w ofercie Allemen znajdziesz folie przeznaczone do prac remontowych tynkarskich i malarskich, które są zróżnicowane pod względem grubości. Aby skutecznie chronić podłogę przed kapiącą farbą, dobrze jest wybrać matę malarską, czyli tak zwaną folię pokrytą z zewnątrz filcem. Folie o średniej i cienkiej grubości należy zakupić do krótkich prac malarskich. Jeśli planujesz przeprowadzać gruntowny remont, konieczna będzie gruba folia ochronna do malowania. Bez niej ani rusz.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla ekip remontowych, jest folia ochronna do malowania w rolce. Możesz pokryć nią okna, podłogi oraz inne gładkie powierzchnie, do których zalicza się szkło, panele, parkiet czy terakotę. W najlepszym wariancie folia ochronna do malowania jest odporna na olej i tłuszcz. Kontakt z tymi substancjami zdarza się dość często.

Do czego jeszcze przydaje się folia ochronna? Produkt w kolorze czarnym jest wybierany przez dekarzy. Znalazł zastosowanie w konstrukcjach dachowych, a także jako podkład pod panele i wylewki. Gruba folia służy również do izolacji fundamentów.

W trosce o naszą planetę i środowisko naturalne duża część folii malarskich wykonywana jest głównie z tworzyw pochodzących z recyklingu. Folie malarskie nazywane są często plandekami foliowymi lub ochronnymi, pakietami foliowymi czy foliami ochronnymi – to wciąż ten sam produkt, tylko jego nazewnictwo się zmienia.

 

Folia malarska to nie wszystko. Do sprawnego i szybkiego odmalowania ścian potrzebujesz odpowiedniego wałka, pędzla, kija teleskopowego oraz szpachelki. Wszystkie te narzędzia zakupisz u nas w jednym miejscu. Dzięki temu oszczędzasz czas i pieniądze.