Pędzle

Ładuję...

Liczba produktów: 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 14

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Pędzle do malowania – niezbędnik podczas remontu

Pędzle do malowania są najpopularniejsze podczas prac wykończeniowych. Z ich pomocą równomiernie i bez najmniejszego problemu rozprowadzisz farbę na powierzchni ściany lub sufitu. W naszym sklepie znajdziesz narzędzia malarskie, które różnią się konstrukcją i konkretnym zastosowaniem. Pędzle do malowania są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które lubią samodzielnie wykonywać różnego rodzaju prace remontowe.

Czynnikiem wyróżniającym pędzle do malowania ścian jest przede wszystkim rodzaj włosia. Do tego wykorzystywane są dwa rodzaje: syntetyczne i naturalne. Niekiedy można również spotkać pędzle mieszane. Ten wariant narzędzia malarskiego jest chętnie wykorzystywany do aplikacji emulsji. Pomimo dostępności wałków i natrysków nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pędzel do ścian umożliwia precyzyjne naniesienie farby w miejscu, które jest trudne do zaaranżowania.

W sklepie Allemen zgromadziliśmy bogaty asortyment składający z się z pędzli. Do dyspozycji masz różne modele, którymi wyposażysz swój domowy warsztat i profesjonalny zestaw narzędzi. Wszystkie wersje produktów cechują się solidną konstrukcją. Właściwa pielęgnacja pędzli po malowaniu umożliwi ich długie użytkowanie.

Najlepiej zmyć pozostałości farby zaraz po skończeniu pracy. Wystarczy do tego letnia woda, ściereczka lub ręcznik papierowy. Dzięki temu bez trudu oczyścisz włosie. Przy zaschniętej emulsji konieczne będzie użycie nieco cieplejszej wody, ale nie może być to wrzątek. Zbyt wysoka temperatura może osłabić działanie kleju.

Najważniejsze cechy pędzli do malowania

Pędzle do malowania mają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiasz się nad skompletowaniem narzędzi. Mają niską cenę. Najprostsze i niewielkie pędzle możesz nabyć w cenie nawet kilkunastu złotych. Pędzel do malowania ścian i sufitów jest prosty w obsłudze. Nieskomplikowana budowa składa się z części roboczej i uchwytu. Wystarczy jedynie Twoja siła i umiejętność, by rozprowadzić produkt na podłożu.

Pędzle do malowania gwarantują precyzję podczas pracy. Możesz dotrzeć nimi nawet w bardzo newralgiczne miejsca. Dzięki temu powierzchnia będzie wyglądała bardzo estetycznie. Pędzle do malowania ścian nie generują dużych strat farby. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, a zakupione opakowanie wystarczy Ci na więcej metrów kwadratowych.

Pędzel do malowania ścian i sufitów jest nieoceniony, jeśli podłoże jest porowate lub nierówne. Wszelkie niedoskonałości będą zakryte pod farbą i nie pozostaną żadne puste miejsca. Włosie dociera w niewielkie wypustki (pory), dzięki czemu całość po nałożeniu farby prezentuje się bardzo estetycznie.

Dobry pędzel do malowania ścian posłuży Ci przez długi czas. Możesz nim wykonać wiele projektów, nie tylko przy remoncie mieszkania, ale również mniejszych. Aby praca przebiegała szybko i sprawnie, warto mieć w swoim wyposażeniu różne wersje pędzli, o których dowiesz się poniżej.

Pędzle do perfekcyjnego i łatwego malowania ścian

Wydawałoby się, że pędzle do malowania ścian mają uniwersalne zastosowanie. Oczywiście niektóre warianty mają taką zaletę, ale częściej można wyróżnić pędzle do konkretnych zadań. Dzięki temu masz szansę wybrać takie narzędzie, które będzie spełniało Twoje oczekiwania.

Wspomniane wcześniej pędzle z naturalnego włosia możesz użyć do każdego rodzaju farby. Jednak najlepiej pasują do produktów na bazie rozpuszczalników organicznych. Z kolei farby wodorozcieńczalne o satynowym lub połyskującym wykończeniu powinny być stosowane z pędzlami z syntetycznym włosiem, które mają specjalną konstrukcję. Końcówki są rozszczepiane i zmiękczane. W ten sposób narzędzie nie zostawia śladu na ścianie.

Są różne rodzaje pędzli do malowania ścian. Najpopularniejsze są płaskie, których wymiary wynoszą najczęściej od 1 do 5 cali. Ze względu na konstrukcję nadają się do wielu materiałów i prac. Możesz ich użyć do aplikacji farby na drewnie, metalu i płytach g-k. Taki pędzel przyda się wewnątrz i na zewnątrz budynków. Malowanie nimi ościeżnic, desek, wąskich konstrukcji będzie proste i szybkie.

Pędzel do ścian może być również przeznaczony do innych elementów, takich jak grzejniki. Wystarczy, że będzie miał odpowiednio długi uchwyt i cienką część roboczą. Dzięki temu dotrzesz do każdego zakamarka. Pędzel do malowania sufitu, w tym sztukaterii również powinien być odpowiednio wąski.

Oryginalnym wariantem jest pędzel do malowania sufitu w okrągłym kształcie. Specjalnie przycięte włosie nadaje się do różnych realizacji dekoracyjnych. Na tym jednak nie koniec propozycji. Rodzaje pędzli do malowania ścian to szeroka grupa produktów. Wśród nich znajdują się klasyczne ławkowce. Za pomocą tego narzędzia rozprowadzisz farbę na dużej powierzchni. Pędzle-ławkowce używane są również do gruntowania ścian. Wśród pędzli znajdziesz także bardzo cienkie narzędzia, za pomocą których utworzysz na ścianie grafikę.

W naszej ofercie znajdziesz pędzel do sufitu, ścian i innych skomplikowanych prac malarskich. Oprócz tego możesz zakupić wałki i inne akcesoria takie jak folia ochronna i nie tylko. Wybierz właściwy wariant produktu i ciesz się perfekcyjnie wykonaną pracą.