Nitownice

Ładuję...
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Nitownica – poznaj to narzędzie!

Wszędzie tam, gdzie jest konieczność przygotowania otworów pod wbicie nitów, albo istnieje potrzeba połączenia kilku materiałów, przydaje się nitownica. Urządzenie to działa w prosty sposób, przygotowując albo odpowiedni otwór pod dalsze działania, czyli montaż nitów, albo wbijając od razu nit i go zabezpieczając. To najprostszy sposób na wykonywanie nie tylko prac z zakresu rękodzieła, ale również renowacji mebli czy montażu niektórych elementów wykończenia wnętrz.

Ciekawym rozwiązaniem są również oferowane w asortymencie urządzenia do specjalnych nakrętek. Nitownica na nitonakrętki działa nieco jak wkrętarka. Wymaga jednak zastosowania odpowiednich elementów, które należy najpierw wbić w przygotowany otwór, a następnie wykręcić z pomocą elektronarzędzia. W ten sposób nitownice gwarantują uzyskanie trwałego gwintowania. Dwie powierzchnie są trwale złączone i zabezpieczone w prosty sposób.

To jednak nie wszystko, bo asortyment obejmuje rozmaite produkty przydatne przy wbijaniu nitów. Jest to na przykład dłuto, dzięki któremu możesz dokładnie przybić nity o określonej średnicy. Ciekawą formą nitownicy jest również taker. To urządzenie zostało przygotowane w taki sposób, że wystrzeliwuje z dużą siłą zszywki. W efekcie umożliwia przymocowanie cieńszych materiałów, np. tkanin obiciowych. Wszystkie te narzędzia ręczne są przydatne w przydomowym warsztacie majsterkowicza.

Kto koniecznie powinien mieć w domu tego rodzaju narzędzia? Na pewno nitownice są przydatne dla tych, którzy regularnie zajmują się pracami renowacyjnymi. Dotyczy to zwłaszcza starych mebli, które potrzebują wymiany obicia albo poprawy wyglądu niektórych elementów. Ale to jeszcze nie wszystko! Większość modeli sprawdzi się również podczas prac warsztatowych – przy konstruowaniu elementów wykończenia wnętrz. Możesz użyć ich również do napraw motoryzacyjnych.

Nitownice i ich zalety

Nie wiesz, czy wybrać narzędzia ręczne do obsługi nitów aluminiowych, czy stalowych? Teraz nie musisz wybierać! Wszystko dzięki modelom, które dostosowane są do obsługi obu rodzajów nitów. Dzięki nim możesz bez trudu wbić zarówno nieco bardziej miękkie nity aluminiowe, jak i obsłużyć elementy stalowe, wyróżniające się większą trwałością.

Jedna nitownica od tej pory Ci zupełnie wystarczy! Urządzenie zostało wyposażone w specjalne, wymienne końcówki. Dzięki nim nitownica ręczna jest dostosowana nie tylko do jednego rozmiaru nitów, ale do kilku różnych. W efekcie jeden zakup narzędzia pozwala Ci na uzyskanie wygodnego rozwiązania w praktycznie wszystkich sytuacjach. Niektóre modele nie mają wymiennych końcówek, tylko specjalnie dopracowany system pomiaru rozmiaru nitów, który też umożliwia Ci pracę na kilku rozmiarach elementów.

Jedną z niezaprzeczalnych zalet prezentowanych w ofercie urządzeń jest wygoda użytkowania. Nitownice są łatwe w obsłudze, dzięki czemu poradzisz sobie z ich używaniem nawet jako amator. Dodatkowo wygodna rączka z antypoślizgowego materiału sprawia, że urządzenie stabilnie trzyma się w dłoni. Zapobiega to jego przesunięciu i na przykład przypadkowemu upuszczeniu lub zrobieniu otworu na nity w innym miejscu. To wpływa na ogólną efektywność urządzenia.

Wiele z oferowanych urządzeń ma również w zestawie dopasowane nity. To oznacza, że nie musisz ich kupować już na starcie osobno. Możesz przetestować te, które znajdują się w komplecie z urządzeniem, aby stwierdzić, czy spełniają Twoje oczekiwania. Jest jeszcze jedna zaleta tego rozwiązania – masz pewność, że nity będą pasowały do narzędzia. Nie musisz obawiać się o brak dopasowania rozmiaru albo materiału, z którego zostały wykonane.

Nitownice – kiedy się przydają?

Każda nitownica ręczna to urządzenie, którego przy odrobinie wprawy używać może nawet amator. Obsługa jest banalnie prosta. Co więcej, większość modeli ma specjalnie zaprojektowane zabezpieczenia. Chronią one przed otwarciem podczas transportu czy przechowywania, ale również przed niewłaściwym użytkiem. Takie narzędzie znajdzie zastosowanie w każdym warsztacie, a do tego zajmuje niewiele miejsca.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników poleca się nitownice dostosowane do użytku z nitonakrętkami. Urządzenia te nadal nie są zbyt skomplikowane w obsłudze, ale dają więcej możliwości, zwłaszcza przy materiałach, które wymagają trwałego, pewnego łączenia. W takiej sytuacji taki model narzędzia będzie szczególnie przydatny, nadal zachowując niewielkie rozmiary i prostą obsługę. Wymaga jedynie regularnego ładowania w przypadku modeli wyposażonych w akumulator.

Do czego w zasadzie najczęściej przydaje się nitownica? Urządzenie to zostało przygotowane przede wszystkim do łatwego, sprawnego łączenia ze sobą dwóch różnych elementów. Zależnie od modelu możesz używać go zarówno do rękodzieła, jak i prac wykończeniowych czy renowacyjnych. W przypadku rękodzieła, choćby wyrobu pasków skórzanych, torebek i elementów dekoracyjnych, nitownica ręczna jest całkowicie wystarczająca. Dobierz ją pod kątem średnicy i materiałów stosowanych nitów.

W przypadku prac wykończeniowych i remontowo-budowlanych przydatne jest nieco trwalsze narzędzie, często wyposażone w większe nakładki. To umożliwia wbijanie nitów w grubsze materiały oraz używanie elementów stalowych. Są one trwalsze, dlatego nadają się do miejsc, które muszą znosić większe obciążenia.

Zwróć uwagę, aby wybrać model z rękojeścią odpowiedniej długości, podgumowaną materiałem, który zapobiegnie ślizganiu się w dłoni. To gwarantuje efektywną, a także szybko postępującą pracę. Takie urządzenie może być idealne do drobnych napraw motoryzacyjnych.