Piły

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Piły ręczne dostępne w sklepie Allemen

Drewno to popularny materiał wykorzystywany w wielu dziedzinach przemysłu. Do jego obróbki może się przydać piła łańcuchowa, szlifierka lub wyrzynarka. Jednak to wytrzymała piłka ręczna jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego warsztatu. Ze względu na to, że nie wymaga podpięcia do zasilania elektrycznego, możesz z niej korzystać w każdych warunkach – czy to w terenie, czy w tartaku i przydomowej drewutni.

W ofercie sklepu Allemen możesz znaleźć wiele różnych rodzajów pił do cięcia drewna. Ich wybór może przyprawić Cię o zawrót głowy. Przed zakupem piły zastanów się przede wszystkim nad tym, do czego będzie Ci ona potrzebna, jaka będzie częstotliwość pracy i z jakim materiałem będziesz współpracować. Częścią wspólną pił ręcznych do drewna jest obecność brzeszczotu oraz ergonomiczny uchwyt.

Najważniejszym elementem, w jaki wyposażona jest piłka do gałęzi, jest brzeszczot. To właśnie na nim umieszczone są zęby. Mogą być hartowane lub wzmocnione zewnętrznymi elementami po to, aby zapobiegać ich szybkiemu ścieraniu. Zęby piły mogą być łukowate, klinowate, a nawet kwadratowe. W zależności od materiału zaleca się, aby zęby miały konkretny kształt. Równie ważna jest wielkość zęba brzeszczotu. Dla przykładu piła z uzębieniem 10 TPI m 10 zębów na długości 2,5 cm.

Piła ręczna do drewna – rodzaje i korzyści z jej zakupu

Mimo iż mamy dostęp do elektronarzędzi, piłka do cięcia znajduje zastosowanie przy wielu pracach ciesielskich, ogrodowych, wykończeniowych oraz budowlanych. Aby prawidłowo ją użytkować, warto znać rodzaje pił ręcznych.

W ofercie sklepu Allemen przygotowaliśmy dla Ciebie piły do metalu, do drewna oraz modele uniwersalne. Do obróbki metalu przyda Ci się piła ramowa z oprawką lub piła ramowa z regulowanym brzeszczotem, która umożliwia cięcie w trudno dostępnych miejscach.

Do skutecznego cięcia drewna przydają się piły ręczne zwane popularnie płatnicami. To właśnie je możesz wykorzystać w profesjonalnych tartakach i zakładach meblarskich. Narzędzie posiada charakterystyczny kształt oraz szerokie ostrze zakończone ząbkowaną powierzchnią. Właśnie taka budowa pozwala na efektywne i szybkie cięcie elementów drewnianych.

Dobra piłka do drewna ręczna, to taka, która pozwala Ci na wygodne cięcie drewna na mniejsze kawałki. I właśnie takie modele znajdziesz w Allemen. Mamy dla Ciebie piły ręczne z ergonomicznym uchwytem z tworzywa sztucznego, który może być dodatkowo zakończony gumą. Pozwala to na pracę bez zmęczenia dłoni. Nawet jeśli do rękojeści dostanie się wilgoć, to akcesorium nie wyślizgnie się z dłoni. W zależności od prac, które zamierzasz wykonać, piłka do cięcia płatnica powinna mieć długość brzeszczota nie mniejszą niż 40 cm.

Piły ręczne można podzielić też ze względu na konstrukcję. Wyróżnia się piły poprzeczne, grzbietnice i kabłąkowe. Kolejnym kryterium wyboru jest podział ze względu na kąt nachylenia zębów. Piły ręcznie o kącie nachylenia zębów równym 90° uznaje się za najbardziej uniwersalne urządzenia. Piły, w których kąt nachylenia zębów jest większy niż 90°, służą do piłowania w poprzek włókien, o mniejszym niż 90° polecane są do piłowania wzdłuż włókien.

Piła ręczna do drewna – czy warto ją zakupić?

Ostrze solidnej piły powinno być wykonane ze stopu wysokogatunkowej stali. Musi wykazywać dużą wytrzymałość na pracę w niskiej i wysokiej temperaturze oraz odpowiednią sprężystość. Bardzo ważnym elementem jest powłoka części tnącej. Gdy nabędziesz model pokryty teflonem, możesz być pewny, że poradzisz sobie z potrzebą cięcia wzdłuż słojów lub z mokrym drewnem. Dodatkowo teflon chroni przed korozją.

Zastanawiasz się, do czego posłuży Ci piła ręczna do drewna? Do cięć prostych posłuży Ci grzbietnica lub płatnica. Ostrze grzbietnicy ma prostokątny kształt i osadzone jest na stalowym lub mosiężnym grzbiecie. Zapewnia on dużą żywotność ostrza i zapobiega wyginaniu podczas pracy. Piła do drewna ręczna grzbietnica o wysokim współczynniku 12 TPI charakteryzuje się gładką i prostą linią cięcia, a także daje efekt równych brzegów. Z tego właśnie powodu można wykorzystać ją do przycinania ram obrazów lub kątowników.

Do cięcia mokrych gałęzi lub metalu idealnie nadają się piły kabłąkowe. Wysokiej jakości model powinien posiadać osłonę zabezpieczającą dłoń w miejscu uchwytu. Jego brak może narazić Cię na nieprzyjemną kontuzję.

Chcesz w szybkim tempie pociąć spore kawałki drewna? Do dużych pni polecamy piły poprzeczne. Do ich użytkowania zawsze potrzebne są dwie osoby. Raz jedna ciągnie piłę do siebie, a raz druga. Przykładem uniwersalnych narzędzi do drewna, metalu i szkła są piły włośnicowe. Mają dość cienkie brzeszczoty pokryte węglikami. Ich odmianę stanowią piły włośnicowe z prowadnicą, które umożliwiają niezwykle dokładne ustawienie ostrza w miejscu cięcia.

Piły do drewna stanowią elementarne wyposażenie właścicieli ogrodów lub majsterkowiczów. Nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Zapoznaj się z naszą ofertą pił ręcznych od znanych i sprawdzonych producentów. W razie pytań i wątpliwości pracownicy Allemen służą Ci fachowym doradztwem.