Kielnie

Ładuję...

Liczba produktów: 102

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 102

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Kielnie murarskie – podstawa na placu budowy

Wznoszenie budynku to duże przedsięwzięcie, które wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Takimi są kielnie murarskie. Służą one do nakładania zapraw i klejów. Oprócz tego przydadzą się podczas ręcznego tynkowania, do zarzucania masy tynkowej na ścianie. Ten rodzaj prac nadal jest wykonywany. Z tego względu sprawdzą się na każdym etapie budowy lub prac wykończeniowych. Kielnia budowlana jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Jej konstrukcja składa się z dwóch istotnych elementów.

Kielnia murarska to przede wszystkim płaska stalowa płytka, będąca częścią roboczą. Jest to cienki element, którego grubość przeważnie mieści się w zakresie od 1,5 do 2 mm. Do operowania narzędziem służy solidnie przymocowany uchwyt, który kształtem przypomina literę S.

Kielnie murarskie są przeznaczone zarówno dla fachowców, którzy na co dzień zajmują się branżą budowlaną, jak i osób początkujących. Atutem tego narzędzia jest bardzo łatwa obsługa. Już po krótkim czasie użytkowania zyskasz pełną wprawę podczas nakładania zaprawy lub kleju. Kielnia budowlana to narzędzie w pełni mobilne. Jedyne, czego potrzebujesz do jej obsługi, to własnej siły.

Ze względu na to, że narzędzia ręczne mają zróżnicowane zastosowanie, to można wyróżnić kilka popularnych rodzajów. Wszechstronnie znana jest kielnia do murowania. Obecnie tynkowanie jest wykonywane przy pomocy zaawansowanych technologicznie metod, ale kielnia do tynkowania nadal pozostaje w użyciu. Dzięki niej wykonasz bardzo skomplikowane działania.

Na tym nie koniec, jeśli chodzi o zastosowanie narzędzi. Kielnia budowlana o profilu kątowym jest nieoceniona w trakcie wykańczania trudnych miejsc. W asortymencie akcesoriów budowlanych ręcznych znajduje się także model specjalnie przeznaczony do spoinowania. Kielnia tynkarska umożliwi Ci równomierne rozprowadzenie fugi lub innego produktu.

W tej kategorii znajdziesz różnej maści kielnie murarskie, które mają inne parametry techniczne. Każda z nich cechuje się świetną jakością wykonania. Oprócz tego oferujemy Ci także praktyczne narzędzia ręczne, takie jak pace i szpachle.

Najważniejsze zalety i cechy kielni murarskich

Kielnie murarskie w dalszym ciągu są podstawowym sprzętem budowlanym. Znajdują się w wyposażeniu każdej firmy zajmującej się wznoszeniem budynków lub wykończeniem wnętrz. Umożliwiają one równomierne, dokładne nakładanie zapraw lub klejów. Narzędzia najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej. To materiał o doskonałych właściwościach. Jest trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i korozję.

Precyzyjnie wykonane kielnie będą służyć właścicielowi przez wiele lat. Blat narzędzi może mieć różne grubości. Im są mniejsze, tym cieńszą warstwę produktu możesz nanieść na podłoże. Grubsze wersje przeznaczone są do cięższych mas.

Zaletą kielni jest to, że są w pełni mobilne. Nie zajmują wiele miejsca podczas transportu i w wyposażeniu budowlanym. Możesz korzystać z nich bez uwagi na to, jakie warunki panują dookoła. Z pomocą kielni poradzisz sobie z naniesieniem i rozprowadzeniem masy w trudnych miejscach.

Kielnie są lekkie i poręczne. Mają specjalnie umiejscowiony uchwyt, który pozwala bezpiecznie operować i wygodnie nabierać zaprawę lub klej. Odchylona rękojeść sprawia, że istnieje minimalne ryzyko ubrudzenia się podczas pracy.

Producenci narzędzi budowlanych dbają o to, by były one lekkie, wydajne i poręczne. Duży wpływ na komfort pracy ma to, z czego wykonane są uchwyty. Do tej pory można spotkać drewniane uchwyty, które cechują się trwałością i ciekawym designem. Nowoczesne uchwyty są produkowane z tworzyw sztucznych. Ich struktura często jest antypoślizgowa, więc nie ma możliwości, by kielnia tynkarska wysunęła Ci się z dłoni podczas pracy.

Zastosowanie kielni murarskich

Możliwości kielni uzależnione są przede wszystkim od jej konstrukcji. W tej kategorii znajdziesz różne wersje produktów, które dostosujesz do rodzaju wykonywanych prac. Najpopularniejsze są kielnie do murowania. Cechą wyróżniającą ten wariant jest trójkątna część robocza. Dzięki niej możesz nanosić zaprawy i kleje na różne powierzchnie. Kielnia murarska przyda Ci się nie tylko do wznoszenia ścian budynku. Możesz z niej także skorzystać podczas tynkowania lub układania płytek.

Największym utrapieniem są kąty znajdujące się wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dotarcie do tych miejsc jest problematyczne, jeśli masz tylko jeden rodzaj kielni lub pacy. W tej sytuacji sprawdzi się kielnia murarska kątowa. Ten rodzaj narzędzia rozpoznasz po oryginalnej części roboczej. Składają się na nią dwie połączone pod odpowiednim kątem płytki. Kielnia murarska przyda Ci się podczas tynkowania, wykończenia profili lub gipsowania ścian.

Popularnym rodzajem jest kielnia murarska z trapezowym kształtem. Jeśli zdecydujesz się na większy rozmiar części roboczej, to z pewnością poradzisz sobie z nakładaniem dużej ilości masy. Mniejsze wersje będą praktyczne podczas uzupełniania wąskich szczelin.

Kompletnie innym, ale równie przydatnym narzędziem jest kielnia spoinowa. Jej blat jest długi i wąski. Jak sama nazwa wskazuje, służy do wypełniania szczelin pomiędzy płytkami lub innymi wąskimi przestrzeniami.

Kielnie służą także osobom, które zajmują się wykonywaniem dekoracji. Dzięki nim możesz wykonać ciekawą kompozycję na dowolnej powierzchni. Tego typu kielnia tynkarska sprawdzi się podczas wykańczania trudnych miejsc. Z jej pomocą odmienisz wygląd każdej ściany.

W ofercie narzędzi ręcznych znajdziesz także kielnie, które nadają się do nakładania zaprawy w betonie komórkowym. Ich konstrukcja pozwala nabrać odpowiednią ilość masy i wypełnić nią otwory w materiale budowlanym.