Pace

Ładuję...

Liczba produktów: 21

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 21

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Pace – podstawowe narzędzia budowlane

Budowa i remont to duże przedsięwzięcie. W trakcie tych obu etapów potrzebnych jest mnóstwo narzędzi i materiałów. Bez nich wznoszenie konstrukcji i wykończenie wnętrz jest niemożliwe. Do takich produktów należą pace budowlane. Sprawdzą się one do wykonania wielu zadań. Pomimo tego, że pace mają różne zastosowanie, to łączy je taka sama konstrukcja.

Wszystkie pace budowlane mają płaską powierzchnię i solidny uchwyt, umieszczony przeważnie w środkowej części elementu. Narzędzia ręczne, które znajdziesz w tej kategorii, są przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dopiero zaczynających swoją przygodę z remontem. Pace nie wymagają zasilania, a jedynie Twojej siły. Możesz je zabrać na każdą budowę i pracować w dowolnych warunkach. Nie zajmują wiele miejsca podczas przechowywania i są bardzo łatwe w transporcie.

Pace służą do wykonywania murowania. Skorzystasz z nich w trakcie prac związanych z tynkowaniem lub budową elewacji budynku. Kolejnym zastosowaniem są prace glazurnicze. Tutaj także, w zależności od konkretnego blatu, należy wydzielić dwa rodzaje narzędzi. W tej grupie znajdzie się paca do kleju lub wykańczania fugi.

Na tym jednak nie koniec asortymentu, bowiem pace znajdą zastosowanie również w trakcie prac szlifierskich. Dzięki tym narzędziom precyzyjnie wykonasz wszystkie zamierzone działania.

Paca budowlana wyróżnia się świetną jakością wykonania. Do standardowych pozycji należy część robocza wyprodukowana z hartowanej stali nierdzewnej. Ten materiał jest odporny na uszkodzenia, a do tego ma delikatnie sprężystą konstrukcję. Dzięki temu precyzyjnie dostosowuje się do powierzchni i nie uszkadza jej.

Wygodę i bezpieczeństwo obsługi zapewniają także specjalnie opracowane uchwyty. W tego typu narzędziach istotne jest, by znajdował się on na środku i miał wystarczającą wielkość.

W naszym sklepie znajdziesz nie tylko pace, ale również wiele innych przydatnych materiałów budowlanych. Do takich należą szpachle, kielnie murarskie, fugi i kleje. Wszystkie produkty przeznaczone są do prac budowlanych i remontowych. Różnorodność asortymentu to gwarancja, że bez problemu znajdziesz wszystko, co niezbędne do podjęcia działań.

Pace budowlane – najważniejsze cechy

Paca budowlana to standardowe narzędzie, z którego korzystają fachowcy. Korzyścią z zastosowania produktu jest przede wszystkim dobrze wykonana praca. Pace są niezbędne do rozprowadzania masy gipsowej, kleju, zacierania tynku i wielu innych zadań. Pomimo tego, że jest to ręczne narzędzie, to wyróżnia się dużą i płaską powierzchnią roboczą. Dzięki temu poradzisz sobie z obróbką dużej powierzchni ściany, podłogi lub sufitu.

Pace są w pełni mobilne, czyli możesz z nich korzystać w każdych warunkach – na wysokości lub bez dostępu do zasilania. Wystarczy tylko Twoja wiedza, siła i chemia budowlana. Narzędzia nie są ciężkie, dzięki czemu nie musisz martwić się, że po kilku minutach dopadnie Cię zmęczenie. Wbrew pozorom pace są zwrotne i dostaniesz się nimi nawet do trudnych miejsc.

Zastosowanie i wybór pac budowlanych

Jeśli już wiesz, od czego zacząć prace budowlane, to z pewnością masz listę niezbędnych akcesoriów. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju pace. Poniżej sprawdzisz, do jakich konkretnie zadań przydadzą Ci się te produkty i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Do wykonywania prac szlifierskich przyda Ci się specjalna paca budowlana, która nosi nazwę bloku ściernego lub pacy do siatki. Na bloku takiego narzędzia jest umieszczona specjalna siatka lub papier ścierny. Tak przygotowany sprzęt nadaje się do obróbki różnych materiałów, z których musisz usunąć zanieczyszczenia i nierówności.

Prace glazurnicze wymagają zastosowania dwóch rodzajów produktów. Jednym z nich jest paca z metalowym, zębatym blatem. Taka konstrukcja umożliwia równomierne rozprowadzanie kleju lub zaprawy na płytkach. Z kolei blat wykonany z gąbki lub gumy wygładzi naniesioną zaprawę. Taka paca do fugowania pozwoli estetycznie aplikować spoinę w szczelinach między płytkami.

Paca do gładzi ma klasyczny blat wykonany z wysokiej jakości stali hartowanej. Ma specjalnie krawędzie, które umożliwiają naniesienie cienkiej i równej warstwy. Uchwyt takiego narzędzia to gwarancja dobrego prowadzenia po całej powierzchni. Atutem tego rodzaju pacy jest zaokrąglona część narożników. Dzięki temu podczas równania masy nie pozostawi za sobą żłobień i śladów.

W trakcie wykańczania elewacji przydadzą Ci dwa rodzaje narzędzi. Pierwszy powinien mieć metalowy blat. Z kolei paca do zacierania tynku wyróżnia się styropianowym wykończeniem. Idealnie sprawdzi się do nakładania tynku i późniejszego przecierania.

Znając zastosowanie konkretnych modeli, zwróć również uwagę na parametry techniczne narzędzi. Do lekkich mas dobrze sprawdzą się pace o niewielkiej grubości blatu. Dzięki niemu możesz wykonać bardzo precyzyjnie i cienkie warstwy. Odpowiednio grubsza część robocza poradzi sobie z gęstymi materiałami wykończeniowymi.

Na wygodę użytkowania ma wpływ rodzaj uchwytu. Obecnie do wykonania tych elementów wykorzystywane są: styropian, plastik lub poliuretan. Niektóre modele, zwłaszcza te do szlifowania, dostępne są z kijem teleskopowym. To umożliwia dotarcie do bardzo wysokich partii pomieszczenia.

Oprócz tego pace budowlane różnią się wymiarami. Dzięki temu możesz dobrać narzędzie do swoich predyspozycji, siły i powierzchni, którą musisz wyremontować. Technika nakładania materiału jest uzależniona od tego, na czym będziesz pracować. Niemniej jednak każdy rodzaj pacy jest banalnie prosty w obsłudze i szybko pozwala nabrać wprawy.