Szpachle

Ładuję...

Liczba produktów: 47

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 47

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Szpachle – ręczne narzędzia niezbędne w budownictwie

Jeśli wykonujesz prace budowlano-remontowe lub przygotowujesz się do nich, to na pewno wiesz, że niezbędne będą narzędzia ręczne i różnego typu masy wykończeniowe. Do takich należą szpachle. Jak podpowiada nazwa, są to artykuły do wstępnego przygotowania ścian lub sufitów do dalszych prac malarskich. Szpachlowanie polega przede wszystkim na wyrównywaniu powierzchni.

Szpachla do gładzi to jedyna forma narzędzia, która gwarantuje idealny efekt. Żaden inny sprzęt nie jest w stanie wykonać cienkiej i równej warstwy z masy szpachlowej.

Szpachelka umożliwi Ci rozprowadzenie masy i zebranie jej tak, by na ścianie została równa warstwa. Dzięki temu szybko zakryjesz niedoskonałości i wypełnisz puste miejsca, na przykład pęknięcia w ścianie.

Szpachle mają specjalną budowę. Każdy rodzaj wyróżnia się ostrą krawędzią pod odpowiednim kątem, która pozwala precyzyjnie radzić sobie z gładzią. Istotnym elementem jest również ergonomiczny uchwyt. Klasyczne szpachelki mają wyprofilowaną rękojeść, która zapewnia solidne trzymanie całego sprzętu.

Szpachle znajdą zastosowanie zarówno w wyposażeniu profesjonalnej firmy, jak i każdym gospodarstwie domowym. Ostrze narzędzi wykonywane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Często materiał ma właściwości sprężynujące. W praktyce oznacza to, że delikatnie pracuje, dopasowuje się do powierzchni i pozwala uzyskać naprawdę cienką warstwę.

Ze względu na uchwyt szpachelki można podzielić na dwa rodzaje. Część z nich jest zespolona z częścią roboczą, czyli jest wykonana ze stali. Druga opcja to nylonowy uchwyt, który jest całkowicie antypoślizgowy.

Wszystkie szpachle, które znajdziesz w tej kategorii, wyróżniają się świetną jakością wykonania. Zadbaliśmy o to, by ich wybór był różnorodny. Szpachla malarska, szpachla aluminiowa, kielnie murarskie lub pace – wszystkie te akcesoria znajdziesz w naszym sklepie.

Szpachle – najważniejsze cechy charakterystyczne

Wykończenie ścian lub sufitów jest bardzo czasochłonne. Duże powierzchnie wymagają idealnie prostej obróbki, a to nie lada wyzwanie. Szpachelka jest tu niezastąpiona. Co ciekawe, narzędzia mają o wiele więcej zastosowań, które wykraczają poza klasyczne nakładanie gładzi. Z ich pomocą pozbędziesz się trudnych do usunięcia tapet lub powłok malarskich. Cienka krawędź szpachli zdziera niepotrzebne warstwy, ale nie uszkadza przy tym konstrukcji.

Szpachla do ścian jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Pozwala szybko nabrać wprawy podczas prac wykończeniowych. Tego typu narzędzia są przede wszystkim poręczne i nie ważą zbyt wiele, dzięki czemu operowanie nimi nie jest dodatkowym obciążeniem.

Szpachle są odporne na uszkodzenia i uderzenia. Ich cienka konstrukcja nie ulega pęknięciom, dzięki czemu posłużą Ci przez długi czas. Wiele modeli ma specjalnie zaokrągloną przednią krawędź. Taka konstrukcja zapobiega wyrywaniu narożników i wykonywaniu nieestetycznych żłobień.

Wyrównana gładź za pomocą szpachli będzie świetną bazą do położenia farby malarskiej lub innych materiałów wykończeniowych. Dzięki niej przestrzeń na ścianie lub suficie będzie jednolita i pozbawiona uszkodzeń i nierówności.

Sposób użycia, wybór i zastosowanie szpachli

Jeśli już wiesz, że potrzebujesz narzędzi do prac wykończeniowych, to możesz rozpocząć kompletowanie odpowiedniego zestawu produktów. Szpachla do gładzi występuje w różnych wersjach. Pierwszą jest klasyczna długa szpachla o uniwersalnym zastosowaniu. Możesz wykorzystać ją podczas pracy przy konstrukcjach na bazie kruszyw cementowych i drewna. Do tego przyda Ci się do wykańczania tynków na zewnątrz oraz posadzek zewnętrznych.

Długie szpachle aluminiowe są zwrotne, mają dużą przyczepność do podłoża i bardzo sztywną rękojeść. Obecnie projektowane narzędzia mają wymienny system ostrzy. Gdy tylko część robocza będzie już wysłużona, to bez problemu możesz dokupić ten element i wymienić go na nowy. Dodatkowe ostrza w różnych wariantach znajdziesz w tej kategorii.

Do spoinowania płyt nadaje się specjalna szpachla o spiczastym zakończeniu. Dzięki temu aplikacja zaprawy w ciasnych narożnikach nie będzie już dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Równie przydatnym i oryginalnym narzędziem jest specjalna szpachla do spoinowania płyt. Jej wyróżnikiem jest odpowiednio ścięty kształt. Możesz ją wykorzystać także do ciasnych narożników i wszędzie tam, gdzie musisz poradzić sobie z punktem zgięcia.

Proste w budowie szpachelki malarskie nadają się do nakładania gładzi w niewielkie miejsca, które chcesz wypełnić materiałem. Ten rodzaj narzędzia umożliwi Ci także skrobanie resztek farby z powierzchni ściany lub sufitu, czy też ściągnięcie trudnej tapety.

W tej kategorii znajdziesz również specjalistyczne szpachle do gipsu lub fasadowe. Te nadają się do cięższych materiałów.

Narzędzia ręczne wymagają użycia swojej siły, ale dzięki lekkiej konstrukcji są bardzo wygodne w użytkowaniu. Mniejsze szpachelki mają długie i ergonomiczne uchwyty, które sprawiają, że całość staje się zwrotna.

Każda szpachla do gładzi jest odporna na korozję, dzięki czemu stosowanie jej na mokro nie przyczyni się do szybkiego zużycia. Szpachelki mają różne wymiary ostrza. Największy model ma 100 cm długości, a grubość ostrza wynosi 0,5 mm. W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne szpachelki, których część robocza ma zaledwie 6 cm. Dzięki temu skompletujesz funkcjonalny zestaw do wykonania szybkiego i efektownego remontu.

Jeśli masz do wykończenia duże powierzchnie i wiele małych zakątków, to warto mieć w swoim wyposażeniu kilka modeli.