Szczotki do czyszczenia

Ładuję...

Liczba produktów: 43

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 43

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Czym są szczotki do narzędzi?

Szczotka do czyszczenia narzędzi to specjalistyczny sprzęt, który ma swoje zastosowanie w pracach remontowo-budowlanych. Swoim wyglądem przypomina trochę zwykłą szczotkę do zamiatania, jednak służy do czegoś całkiem innego. Modele nie są wyposażone w rękojeść, ale za to posiadają gęste włosie. Do ich produkcji używa się twardych materiałów, do których zalicza się stal nierdzewna, nylon, mosiądz, a także drut stalowy. Świetnie sprawdzają się w pracach w metalu oraz do usuwania silnej korozji, powłok malarskich, żużla czy zgorzeliny.

Szczotki do warsztatu mogą posiadać 2 lub 4 rzędy kępek. Warto pamiętać, że im grubsze kępy, tym narzędzie ma większą efektywność pracy. Do lekkich obróbek jak szlifowanie poleca się szczotki węglowe z cienkim włosiem. Stanowią one podstawowe wyposażenie elektronarzędzi. Są dociskane za pomocą sprężyn, które jednocześnie stabilizują ich pozycję. Ten docisk powoduje ścieranie i zużywanie się materiału, dlatego raz na jakiś czas należy dokonać ich wymiany.

Szczotka do elektronarzędzi w ofercie sklepu Allemen

Już dziś możesz wydłużyć żywotność swoich sprzętów, zaopatrując się w szczotki do elektronarzędzi. W sklepie Allemen przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór akcesoriów, które pozwolą Ci utrzymać maszyny w pełnej sprawności. Oferujemy szczotki do narzędzi, które służą do matowienia i wygładzania powierzchni. Większość modeli zaopatrzona jest w popularny gwint M14. Bez obaw możesz dopasować je do większości szlifierek kątowych, które również znajdziesz w naszej ofercie. W przypadku wiertarek konieczne jest, aby szczotka posiadała specjalny trzpień mocujący.

Druciana szczotka do narzędzi świetnie oczyszcza obiekty z rdzy oraz powłok lakierniczych. Służy również do czyszczenia metali ze starej warstwy lakieru, kleju, żużlu czy rdzy. Druciana szczotka do narzędzi to akcesorium odporne na urazy mechaniczne. Możesz wybrać szczotki do narzędzi z drutem falowanym, z drutem splątanym, a także z drutem z ziarnem.

Podczas zakupu zwróć uwagę na to, jakiej średnicy drut ma szczotka czyszcząca narzędzia. Ten o średnicy 0,5 mm świetnie poradzi sobie z obróbką zgrubnej powierzchni. W przypadku precyzyjnego szlifowania wybierz produkt o średnicy drutu nieprzekraczającej 0,2-0,3 mm.

Szczotki do narzędzi o wszechstronnym zastosowaniu

Szczotka do czyszczenia narzędzi ma wszechstronne zastosowanie. Nie wiesz, do czego Ci się przyda? Nadaje się do obrabiania i czyszczenia stali, drewna, a nawet materiałów drewnopodobnych. Wszystko zależy od rodzaju drutu.

Szczotka druciana doczołowa współpracuje ze szlifierkami kątowymi. Natomiast model wyposażony w trzpień jest kompatybilny z wiertarką i szlifierką prostą. Ten model wykonany jest z drutu karbowanego lub drutu prostego splatanego. Znajdziesz szczotki z drutu ocynkowanego, drutu stalowego mosiądzowanego lub mosiężnego, a także drutu ze stali nierdzewnej lub specjalnej włókniny szlifierskiej. Szczotka druciana doczołowa przeznaczona jest do obróbki powierzchni.

Zastanawiasz się, do czego służy szczotka druciana tarczowa? Jest ona kompatybilna ze szlifierkami stołowymi. Posiada kształt tarczy i umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Zazwyczaj wykonana jest z drutu stalowego karbowanego, rzadziej splatanego. Służy do polerowania i oczyszczania wielu materiałów.

Kolejnym narzędziem jest szczotka druciana pędzelkowa mocowana do elektronarzędzi. Specjalny system montażu umożliwia zastosowanie jej z wiertarką i szlifierką prostą. Szczotki druciane wykorzystasz do wygładzenia nierówności powierzchni, a także usuwania ognisk z rdzy.

Pamiętaj, by podczas używania szczotki drucianej nie dociskać jej mocno do czyszczonej powierzchni. W ten sposób nie poprawisz efektywności jej pracy, tylko przyczynisz się do szybkiego zużycia jej elementów. W Allemen służymy Ci pomocą w wyborze odpowiedniego akcesorium. Wszystkie dostępne produkty są objęte gwarancją. Systematycznie poszerzamy swój asortyment, abyś znalazł szczotkę dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.