Zestawy zraszające

Ładuję...

Liczba produktów: 18

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 18

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Zestawy zraszające to niezbędne wyposażenie w każdym ogrodzie

Zestaw zraszający to rodzaj wyposażenia ogrodu, dzięki któremu można stworzyć zaawansowany system nawadniający w każdej przestrzeni zielonej, pozwala on na skuteczne nawadnianie roślin, trawników, rabat kwiatowych i innych obszarów zielonych.

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnorodnych zestawów zraszających, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że znajdziesz idealne rozwiązanie dla siebie i swojego ogrodu.

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw zraszający?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czego potrzebujesz i jakie są Twoje oczekiwania. Zestawy zraszające są bardzo różnorodne, aby wybrać odpowiedni najpierw zastanów się, jakie parametry i wyposażenie będzie Ci potrzebne. Zależy to m.in. od:
Wielkości działki – na małej przestrzeni będziesz potrzebował innego zestawu, może być on mniej zaawansowany, niż na większej przestrzeni, gdzie prawdopodobnie będziesz potrzebował wielu węży i zraszaczy, które zostaną ze sobą połączone.

Rodzaju gleby -  inny zestaw zraszający będzie potrzebny w przypadku gleby piaszczystej, a inny w przypadku gleby gliniastej.

Ilości i różnorodności roślin – w zależności od różnorodności roślin i ich zapotrzebowania na wodę, będziesz potrzebował mniej lub bardziej zaawansowanego zestawu zraszającego.

Wyposażenie zestawu zraszającego

Zestaw zraszający może zawierać wiele różnych wariantów wyposażenia, zazwyczaj podstawowe wyposażenie to wąż ogrodowy, zraszacz, złącza i przyłącze do kranu. Wiele zestawów posiada dodatkowe akcesoria, które jeszcze bardziej pomogą Ci podczas tworzenia efektywnego systemu nawadniającego. Na jakie elementy zestawu powinieneś zwrócić uwagę?

Wąż ogrodowy – węże różnią się od siebie właściwościami, średnicą, a także długością.

Zraszacz – w zestawach znajdują się różne rodzaje zraszaczy – rotacyjne, ręczne, pistoletowe, itp., wybierz zestaw z takim zraszaczem, jakiego potrzebujesz i który spełni Twoje oczekiwania.

Szybkozłącza – istnieją różne rodzaje szybkozłączy, mimo swojej niepozornej konstrukcji, okazują się one niezbędnym składnikiem do stworzenia zaawansowanego systemu nawadniania. Szybkozłącze pozwala na połączenie ze sobą dwóch węży lub połączenie węża ogrodowego z akcesoriami. Szybkozłącze STOP pozwoli na podłączenie urządzenia do węża bez konieczności zamykania źródła wody.

Dodatkowe wyposażenie zestawu – wiele zestawów wyposażonych jest na przykład w wieszaki na wąż, które ułatwią przechowywanie, złącza, które pozwalają na łączenie ze sobą węży, czy podłączanie do nich akcesoriów i wiele innych.

Zestaw zraszający - zastosowanie

Zestaw zraszający z wężem to praktyczny produkt, który umożliwia łatwe i szybkie nawadnianie nawet dużych powierzchni, takich jak trawniki, ogrody czy pola uprawne, pozwala on na  równomierne rozprowadzenie wody na powierzchni. Zestaw zraszający okaże się niezbędnym wyposażeniem zarówno dużych, jak i malych ogrodów, skwerów, trawników, parków, patio i wszelkich terenów zielonych.