Czapki

Ładuję...

Liczba produktów: 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Czapki do pracy zapewnią Ci bezpieczeństwo i komfort

Praca na zewnątrz wymaga zastosowania odpowiedniego stroju. Koniecznym elementem ubioru są oczywiście czapki do pracy. Zakładanie ich na co dzień jest tak samo ważne, jak noszenie rękawic, specjalnych spodni lub koszulek. Najpopularniejszym rodzajem jest czapka z daszkiem do pracy. To klasyczny wariant, który pasuje zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Głównym zadaniem tego modelu czapki do pracy jest ochrona głowy przed nadmiernym nasłonecznieniem. W tej kategorii znajduje się również inny wariant, którym jest ciepła czapka do pracy.

Czapki do pracy mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem możesz ich używać, jeśli pracujesz w szkółkach i sklepach ogrodniczych. Noszenie czapek jest również możliwe na budowach, w takich miejscach, które nie wymagają noszenia specjalistycznych kasków. Wszelkie roboty związane z aranżacją terenów zielonych, wznoszeniem konstrukcji ogrodzeniowych powodują, że większą część dnia spędzasz na podwórku. Również wtedy zadbaj o ochronę głowy.

W tej kategorii znajdziesz czapki robocze, które różnią się przede wszystkim przeznaczeniem i designem. Zostały wykonane z solidnych materiałów, więc posłużą Ci przez wiele sezonów. Sprawdź, dlaczego warto nosić ten rodzaj odzieży BHP i poznaj rodzaje dostępnych opcji.

Poznaj zalety noszenia czapek w pracy

Czapki do pracy mają wiele zalet, które wynikają przede wszystkim z bezpieczeństwa. Wielogodzinne spędzanie czasu na zewnątrz wiąże się z tym, że jesteś narażony na zmienną pogodę. Podczas dużych upałów sprawdzi się czapka z daszkiem do pracy. Skutecznie ochroni Twoją głowę przed niebezpiecznym promieniowaniem, które może doprowadzić nawet do udaru słonecznego.

Specjalnie zaprojektowana czapka chroniąca przed słońcem to gwarancja, że podczas wykonywania obowiązków nie będziesz czuć osłabienia i dyskomfortu. Tego typu element odzieży chroni także przed deszczem. Równie funkcjonalna jest czapka na okres jesienny i zimowy. Wyróżnia się ona tym, że całkowicie okrywa głowę i uszy. Praktycznie wszystkie ciepłe czapki mają warstwę polaru, która przez wiele godzin pracy zapewnia komfort termiczny.

Mróz, śnieg i silny wiatr także wpływają źle na organizm. Skóra głowy i same włosy stają się łamliwe i wysuszone. Organizm szybciej się wychładza, a wykonywanie pracy na podwórku, gdy temperatura jest niska, jest utrudnione. Założenie specjalnej czapki z ociepleniem poprawia warunki robocze i zmniejsza ryzyko przeziębienia w tym trudnym dla organizmu czasie.

Czapki do pracy na każdą pogodę

Robocza czapka z daszkiem lub polarem to dwa rodzaje produktów, które możesz zmieniać w zależności od warunków pogodowych i pory roku. Każdy z tych wariantów ma swoje konkretne cechy, które wpływają na komfort użytkowania. Czapka z daszkiem do pracy najczęściej ma uniwersalny rozmiar. Niemniej jednak z tyłu znajduje się praktyczny pasek do regulacji. Dzięki temu precyzyjnie dopasujesz ją do wielkości głowy. Do tego na ich powierzchni znajdują się niewielkie otwory, które pełnią funkcję mikrowentylacji.

Pośrednim modelem czapki jest ten, który ma zarówno daszek, jak i osłonę na uszy. To dobra opcja na okres wiosenny lub jesienny, gdy pogoda na zewnątrz lubi być zmienna. Jest również lżejsza forma opaski na głowę, wykonana z delikatnego materiału. Ta jednak może być użytkowana wyłącznie podczas mocnych upałów.

Silne mrozy i bardzo chłodny wiatr wymagają zastosowania solidnych czapek z polarem. Mają one grubszą strukturę, która tworzy barierę przed zimnem. Atutem jest to, że nie powodują przegrzania skóry. Są one dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Producenci czapek roboczych dbają o Twoje zdrowie i wygodę. Dlatego akcesoria odzieżowe podczas noszenia nie sprawiają dyskomfortu.

Zarówno letnie, jak i zimowe czapki najczęściej produkowane są z poliestru oraz bawełny. Połączenie tych materiałów daje gwarancję tego, że są wytrzymałe. Ponadto możesz je wyprać, jeśli zajdzie taka konieczność. Dzięki temu zawsze będą wyglądały schludnie w miejscu pracy.