Kurtki robocze

Ładuję...

Liczba produktów: 85

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 85

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Kurtki robocze – ochrona w wielu sytuacjach

Kurtki robocze wykonane są z trwałych materiałów o właściwościach wodoodpornych, takich jak poliester, PCV, nylon, poliamid oraz poliuretan. Ich duża uniwersalność sprawia, że mogą pełnić szereg funkcji jednocześnie. Zapewniają odpowiednią ochronę przed różnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak np. deszcz, śnieg czy silny wiatr. Dużą zaletę tego rodzaju odzieży ochronnej jest wykorzystanie nowoczesnych materiałów. Dzięki temu każda kurtka robocza damska czy też męska jest lekka, wygodna, oraz skutecznie chroni przed działaniem czynników atmosferycznych.

W kategorii tej znajdują się także kurtki odblaskowe robocze, które dzięki odblaskowym elementom zapewniają osobom je noszącym bezpieczeństwo na budowach. Sprawiają one, że pracownicy są znacznie lepiej widoczni i w ten sposób chronieni przed wypadkiem.

Kurtki robocze i bluzy robocze to idealne rozwiązanie dla osób z różnych grup zawodowych wykonujących swoje obowiązki na świeżym powietrzu i narażonych na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Nic dziwnego, że tego typu odzież BHP, podobnie jak buty robocze, jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia profesjonalistów takich jak robotnicy drogowi, kierowcy, budowniczowie czy też osoby zajmujące się czyszczeniem lub obsługą drzew.

Kurtka robocza sprawdzi się także w domu jednorodzinnym, gdy konieczne będzie wykonanie naprawy, a warunki pogodowe nie będą sprzyjające. Kurtki odblaskowe robocze można także stosować na drodze gdy w nocy lub w czasie ulewy musisz zatrzymać pojazd i wyjść na zewnątrz.

Kurtki robocze męskie to jedne z elementów odzieży roboczej, które ze względu na swoją wodoszczelność doskonale sprawdzają się podczas pracy w czasie niepewnej pogody. Chronią przed mocnym deszczem i silnym wiatrem. Do ich produkcji wykorzystuje się solidne i trwałe materiały, które nie wchłaniają wody, dzięki czemu pozwalają na jej swobodne spływanie.

Dodatkowo ta niezwykle funkcjonalna, uniwersalna i nieprzemakalna odzież, z której można korzystać przez cały rok, zapewnia wysoki komfort i wygodę użytkowania. Bez względu na to, czy praca wykonywana jest na świeżym powietrzu, czy też pod dachem.

Jakie zalety ma kurtka robocza?

Kurtki robocze pozwalają uniknąć niechcianych przestojów, które mogą wynikać z ekstremalnych warunków pogodowych, bez względu na porę roku. Dlatego w omawianej kategorii prezentujemy ogromny wybór modeli, które również można dopasować do pory roku. Są to zarówno cienkie kurtki przeciwdeszczowe, które doskonale sprawdzą się w letnie lub wiosenne dni, jak i ocieplane kurtki, które są idealnym rozwiązaniem na chłodne dni.

Dodatkowo kurtka robocza, w zależności od wybranego modelu, może być wyposażona w szereg praktycznych i przydatnych rozwiązań, takich jak kaptur chroniący głowę, kieszeń pozwalająca na schowanie telefonu komórkowego czy też otwory umożliwiające cyrkulację powietrza.

Kurtki robocze to specjalistyczna odzież, która powinna być odpowiednio dopasowana do zagrożeń, jakie mogą wystąpić podczas pracy. Są one uszyte z różnego rodzaju materiałów, np. odpornych na wodę, uszkodzenia mechaniczne, a nawet na uderzenia. Niektóre modele chronią przed ogniem lub działaniem środków chemicznych. Oczywiście należy pamiętać, że każda kurtka robocza powinna spełniać określone kryteria zgodne z aktualnymi przepisami BHP.

Jak prawidłowo powinna być używana kurtka robocza?

Kurtka BHP, by dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być dobrana do panujących warunków atmosferycznych, charakteru wykonywanej pracy oraz warunków fizycznych pracownika, który z niej korzysta. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się kurtki przeznaczone do pracy w okresie wiosenno-zimowym oraz ciepłe kurtki zimowe.

Oferujemy także bluzy polarowe, koszulki termoaktywne oraz inne elementy odzieży, dzięki którym praca jest wygodna oraz bezpieczna. W naszym asortymencie znajduje się zarówno odzież męska, jak i damska w bardzo wielu rozmiarach oraz wzorach. Dlatego też przedstawiciele wielu branż znajdą u nas kurtki odpowiednie do pracy.

Kurtka BHP powinna być tak dobrana, by nie była zbyt duża, ani zbyt mała. Obszerna kurtka może nie zabezpieczyć pracownika przed padającym deszczem czy też zimnymi podmuchami wiatru. Natomiast zbyt ciasny egzemplarz będzie ograniczał ruchy oraz powodował poczucie dyskomfortu. Przymierzając tego rodzaju odzież, warto pamiętać, że często zakładana jest ona na bluzę polarową lub inne ubrania. Dlatego powinna ona być nieco większa, by poruszanie się w niej nie było problemem.

Poza wielkością ważna jest także odpowiednio dobrana długość odzieży. Na przykład kurtki odblaskowe robocze powinny sięgać do połowy uda. W ten sposób pola odbijające światło są na tyle duże i wyraźne, że pracownik będzie bardzo dobrze widoczny z dużej odległości. Długość ma także znaczenie dla ochrony przed deszczem oraz wiatrem i zapewnia odpowiedni komfort techniczny.

Oferujemy produkty renomowanych producentów, co gwarantuje wysoką jakość oraz trwałość prezentowanych kurtek roboczych. Są one odporne na powstawanie przetarć i uszkodzeń i z łatwością wytrzymają trudne warunki pracy, jakie panują na budowach, halach przemysłowych lub w warsztatach o różnych porach roku.

Zapraszamy do sprawdzenia innych ofert w naszym sklepie. W ofercie sklepu znajdziesz: spodnie robocze, kurtki robocze zimowe, buty robocze damskie, szelki bezpieczeństwa i wiele innych. W jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebował. Pamiętaj o tym, gdy będziesz wyposażał pracowników w odzież ochronną.