Pozostałe Akcesoria

Ładuję...

Liczba produktów: 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 11

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Artykuły BHP – bezpieczeństwo w pracy przede wszystkim!

Praca na budowie, w zakładach przemysłowych i w terenie wymaga zastosowania odpowiedniego ubioru. Bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków zawodowych jest konieczne, a do tego kontrolowane przez uprawnione do tego osoby. Artykuły BHP to ogromna grupa produktów, które są przeznaczone do ochrony różnych części ciała.

W tej kategorii znajdziesz akcesoria BHP i elementy odzieży, które sprawdzą się w codziennej pracy. Sklep z artykułami BHP to najlepsze miejsce na skompletowanie całego ubioru, gdyż dostępne tu produkty są wyselekcjonowane i sprawdzone. Specjalna odzież to również dobry wybór do prac pielęgnacyjnych na własnej działce.

Podstawowym elementem ubioru są buty robocze – niezbędne, jeśli poruszasz się po trudnym podłożu czy też korzystasz z wózków elektrycznych lub ręcznych. Artykuły BHP to także kaski budowlane i hełmy oraz rękawice robocze, które uchronią Cię przed poważniejszymi urazami. Pozostałe akcesoria, takie jak stopery, specjalne pasy monterskie lub dodatkowe ochraniacze na kolana sprawią, że praca w niezbyt komfortowych warunkach będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza. Artykuły ochronne nadają się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Czym wyróżniają się artykuły BHP?

Podstawową korzyścią wynikającą z zastosowania artykułów BHP jest oczywiście bezpieczeństwo. Nawet podczas pozornie łatwych zadań warto zadbać o maksymalną ochronę ciała przed ewentualnym skaleczeniem. Sklep BHP to miejsce, w którym znajdują się wszystkie elementy garderoby roboczej. Do podstawowych należą spodnie i bluzy. Są one wykonane z mocnych, ale przepuszczających powietrze materiałów. Dzięki temu noszenie ich nie będzie powodowało dyskomfortu.

Odzież robocza jest dostępna w różnych rozmiarach. Dzięki temu dopasujesz ją tak, by w żaden sposób nie uwierała Cię i nie sprawiała dyskomfortu. Zbyt ciasna lub szeroka część odzieży może powodować dodatkowe niebezpieczeństwo podczas korzystania z narzędzi czy bardziej zaawansowanych maszyn. Artykuły BHP to także wzmacniane obuwie, które różni się od klasycznych butów. Ma wzmocnioną i często antypoślizgową podeszwę.

Ważne są również akcesoria BHP, takie jak okulary ochronne. Podczas szlifowania, spawania lub cięcia materiałów zabezpieczą oczy przed kontaktem z małymi opiłkami. Niektóre modele mają także ochronę UV i polepszają widoczność promienia podczas pracy z laserem. Jeśli chcesz zadbać o swój słuch, to pamiętaj o jego odpowiedniej ochronie. Do tego nadają się nauszniki ochronne. Artykuły ochronne mają specjalnie opracowaną konstrukcję, która tłumi nawet bardzo dokuczliwe hałasy. W miejscach, gdzie emisja jest bardzo wysoka i ciągła, słuchawki są obowiązkowym elementem odzieży roboczej.

Zastosowanie i wybór odpowiednich artykułów BHP

Akcesoria BHP powinny być dobrane tak, by w żaden sposób nie przeszkadzały Ci podczas pracy. W sklepie Allemen znajdziesz różne warianty produktów, dlatego bez problemu dobierzesz je pod siebie. Jeśli pracujesz na maszynie, to zadbaj o to, by podczas wielogodzinnej emisji hałasu ochronić swój słuch. Nauszniki mają regulację, więc możesz dostosować je tak, by nie uciskały na głowę.

Podczas prac w ogrodzie lub na budowie niezbędne będą rękawice ochronne. Dzięki nim dłonie będą zabezpieczone przed kontaktem z narzędziami, a także materiałami budowlanymi lub gałęziami. Obecnie projektowane rękawice mają różne rozmiary, ale dodatkowo oferują możliwość regulacji ściągacza. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka ściągnięcia ich z dłoni w trakcie pracy.

Na placu budowy niezbędne są również kaski i hełmy. Prace na wysokościach i poruszanie się bezpośrednio pod wznoszoną konstrukcją bez zabezpieczenia głowy jest bardzo niebezpieczne.

Akcesoria BHP to także dodatkowe udogodnienia i elementy zabezpieczające. Do takich należą pasy z kieszeniami. Takie rozwiązanie jest przydatne, jeśli używasz małych narzędzi i poruszasz się z nimi po większym obszarze. Pas sprawi, że wszystkie niezbędne rzeczy będziesz miał zawsze przy sobie. Do prac na rusztowaniu lub wysokości posłużą pasy, za pomocą których dodatkowo zabezpieczysz się przed upadkiem.