Rękawice ogrodowe

Ładuję...

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rękawice ogrodowe – zadbaj o komfort pracy

Sezon ogrodniczy to nie tylko zbiory w postaci owoców i warzyw. To również czas regularnej pielęgnacji terenu. Ścinanie gałęzi, usuwanie chwastów i wiele innych prac wymaga użycia odpowiednich akcesoriów BHP. Do takich należą rękawice ogrodowe. W tej kategorii znajdziesz bogatą ofertę produktów, dzięki którym należycie i z zachowaniem bezpieczeństwa zadbasz o swój wymarzony ogród.

Rękawiczki ogrodowe są wykonane z trwałych materiałów. Tkanina lub tworzywo wykorzystane do produkcji mówi o tym, do jakiego rodzaju prac nadaje się konkretny produkt. Cienkie materiałowe lub gumowe rękawice ogrodowe mają powszechne zastosowanie. Dzięki nim szybko i sprawnie posadzisz sadzonki warzyw lub usuniesz chwasty.

Do bardziej zaawansowanych prac nadają się rękawiczki do ogrodu z dodatkowym wzmocnieniem na wewnętrznej stronie. Wyróżniają się one bardzo solidną strukturą i tym, że bez problemu ochronią skórę podczas kontaktu z ostrym narzędziem. Rzadko spotykane są rękawiczki do ogrodu ze sztucznej skóry. Zazwyczaj sięgają do przedramienia, dzięki czemu sprawdzą się podczas pracy przy roślinach z kolcami.

Wygodne rękawice do prac ogrodowych to podstawa, jeśli chcesz zadbać również o bezpieczeństwo podczas pracy. W tej kategorii znajdziesz produkty w różnych wariantach. Oprócz tego zajrzyj do działu, w którym są maszyny ogrodnicze oraz narzędzia ogrodowe, a następnie przygotuj się do sezonu ogrodniczego.

Rękawiczki do ogrodu, które mają wiele zalet

Rękawice ogrodowe mają za zadanie chronić Twoje dłonie przed ewentualnym skaleczeniem i zabrudzeniem. Z odpowiednim ubiorem ochronnym praca na zewnątrz może być prawdziwym odpoczynkiem, jeśli jesteś miłośnikiem zieleni i kwiatów. Ręce mają bezpośredni kontakt z gruntem i roślinami. Długotrwała praca może przyczynić się do tego, że ciężko będzie później zmyć ze skóry zabrudzenia. Rękawiczki ogrodowe sprawią, że po wykonanym pieleniu lub sadzeniu dłonie będą nieskazitelnie czyste.

Rękawiczki ogrodowe męskie wyróżniają się tym, że mają jeszcze bardziej wzmocnioną strukturę. Dzięki temu nadają się do prac z narzędziami. Formowanie krzewów, obcinanie gałązek, koszenie trawy lub naprawa urządzeń – to zaledwie część wykonywanych zadań wokół domu. Wtedy dłonie szczególnie narażone są na otarcia lub kontakt z ostrymi elementami. Specjalnie zaprojektowane rękawiczki do ogrodu mają dużą odporność na zniszczenia, dzięki czemu tworzą solidną barierę ochronną. Gruba warstwa materiału nie zostanie rozerwana lub przecięta podczas pracy.

Co najważniejsze – rękawiczki w żaden sposób nie ograniczają ruchów. Niektóre z nich wykonane są z oddychających materiałów, dzięki czemu skóra nie jest narażona na odparzenia. Akcesoria ogrodnicze mają elastyczną formę, więc nie powodują dyskomfortu podczas użytkowania. To bardzo ważne dla zachowania pełnej sprawności manualnej w trakcie użytkowania. Gumowe rękawiczki ogrodowe są wielorazowe.

Rękawiczki ogrodowe to element ubioru, więc jeśli zwracasz uwagę na ten aspekt, to możesz przebierać w różnych wzorach. Rękawiczki ogrodowe damskie dostępne są w kwiatowych motywach.

Szerokie zastosowanie rękawic ogrodowych

Rękawice ogrodowe to duża grupa produktów. Każda praca wokół domu wymaga ich zastosowania. Aby akcesoria spełniały swoją rolę, warto wybrać odpowiedni rozmiar. W naszym asortymencie znajdziesz rękawiczki męskie i damskie w różnych wariantach. Zbyt ciasne będą ograniczały ruchy dłoni i spowodują dyskomfort. Z kolei za duże mogą spaść podczas pracy, co tworzy dodatkowe niebezpieczeństwo.

Wygodne rękawice do prac ogrodowych są dostępne w pojedynczych parach lub większych zestawach. Jeśli chcesz od razu zrobić zapas, to dobrym rozwiązaniem jest kupno kompletu produktów. Dzięki temu nie musisz za każdym razem sprawdzać, czy masz ubiór do pracy. Rękawiczki są łatwe w użytkowaniu. Te materiałowe możesz bez problemu prać, więc za każdym razem będą wyglądały schludnie.

Ochrona dłoni jest nieoceniona, gdy pracujesz na mokrym podłożu. Tu szczególnie sprawdzą się nieprzemakalne gumowe rękawiczki ogrodowe. Dzięki nim dłonie pozostaną suche. Rękawiczki szybko wysychają na świeżym powietrzu i nadają się do ponownego użytkowania.

Jeśli jesteś właścicielem pięknych krzewów różanych, to z pewnością wiesz, że przycinanie ich jest nie lada wyzwaniem. Na kolce narażone są całe ręce, dlatego zwykłe rękawiczki nie będą wystarczającą ochroną. Do takich prac służą specjalnie zaprojektowane rękawice, które są w pełni odporne na rozerwanie przez wystające kolce. Sięgają aż do łokci, więc poradzisz sobie z gęstymi i wysokimi roślinami.

Gumowe rękawiczki są również niezbędne podczas wykonywania oprysków. Chemiczne substancje często wywołują podrażnienia lub alergie. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych skutków, warto zaopatrzyć się w solidną ochronę dłoni i maskę na twarz. Z rękawiczek ogrodowych mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i miłośnicy roślin. Praktycznym rozwiązaniem są rękawice dziecięce w małych rozmiarach. Idealnie sprawdzą się dla najmłodszych ogrodników, którzy chcą pomagać w porządkach wokół domu.