Rękawice spawalnicze

Ładuję...

Liczba produktów: 19

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 19

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rękawice spawalnicze – zadbaj o bezpieczeństwo w pracy

Spawanie materiałów jest wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. To praca polegająca na łączeniu nagrzanych materiałów. Rozgrzane końcówki różnych tworzyw topnieją i łączą się w trwały sposób. Aby wykonać tego typu zadanie, potrzebna jest nie tylko fachowa wiedza, ale przede wszystkim właściwy ubiór. Konkretnie chodzi o funkcjonalne rękawice spawalnicze, które zostały opracowane pod kątem bezpieczeństwa i wygody.

Rękawice do spawania wyróżniają się tym, że są nieco dłuższe niż klasyczne rękawiczki ochronne. Wynika to z faktu, że podczas spawania to właśnie ręce są najbardziej narażone na urazy mechaniczne. W tej kategorii znajdziesz rękawiczki do spawania, które są wykonywane z różnych materiałów.

Rękawiczki do spawania są przeznaczone dla profesjonalistów i osób, które zajmują się spawaniem elementów hobbystycznie. Tego typu akcesoria BHP posłużą Ci wiele lat. W sklepie Allemen znajdziesz również elektronarzędzia, dzięki którym profesjonalnie wykonasz wiele zadań.

Rękawice do spawania – najważniejsze zalety

Ochrona rąk podczas spawania to podstawa. Dłonie mają bezpośredni kontakt z nagrzanym narzędziem i topniejącym spoiwem. Wykonywanie tych czynności bez właściwego zabezpieczenia jest dość ryzykownym podejściem. Rękawiczki do spawania tworzą ochronną barierę, przez którą nie czuć wysokiej temperatury.

Rękawice spawalnicze są długie z kilku powodów. Pierwszym jest maksymalny komfort użytkowania. Krótszy materiał może zsuwać się z dłoni, przez co skuteczność nie będzie aż tak wysoka. Rękawiczki do spawania są długie również ze względu na gorące odpryski, które pojawiają się podczas spawania.

Rękawice do spawania najczęściej wykonywane są ze skóry. Tego typu materiał jest odporny na kontakt z ciepłem. Do szycia wykorzystuje się przeważnie skórę bawolą, kozią lub bydlęcą. Niektóre modele, zwłaszcza te wzmacniane, mają również włókna meta-aramidowe. Na uwagę zasługują solidne szwy Kevlar. Miejsce szycia szczególnie narażone jest na zniszczenia, ale tworzywo Kevlar bez problemu zniesie wysokie temperatury. Takie połączenie to gwarancja tego, że rękawice spawalnicze nie ulegną zniszczeniu podczas użytkowania.

Zarówno rękawice spawalnicze długie, jak i krótkie są wygodne i nie ograniczają ruchów. Dobrze przylegają do dłoni, a delikatne zwężenie na wysokości nadgarstka sprawia, że nie zsuwają się podczas pracy. W naszym asortymencie znajdziesz także rękawice spawalnicze krótkie, które nadają się do mniej zaawansowanych prac.

Rękawiczki do spawania spełniają bardzo restrykcyjne normy, które określają ich zastosowanie. Do takich należą chociażby: EN 12477 Type B, EN 388:2016: 3232X, EN 407:2004: 41213X, EN 420:2003, REACH.

Kiedy sprawdzą się rękawice spawalnicze?

Rękawice znajdujące się w tej kategorii, wbrew pozorom, mają również inne zastosowanie. Świetnie nadają się podczas spawania metodą TIG i prac metalurgicznych. Do tego możesz z nich skorzystać w przemyśle drzewnym i papierniczym, podczas prac usługowych w nieruchomościach lub do obsługi maszyn czy urządzeń.

Rękawice są wygodne w użytkowaniu, ale ważny jest wybór właściwego rozmiaru. Producenci zadbali o szeroki zakres rozmiarów, dzięki czemu dopasujesz rękawice do wielkości swojej dłoni. Za duże będą spadały z dłoni, a za ciasne będą niebezpiecznie ograniczały Twoje ruchy podczas pracy. Przed rozpryskiem stopionego metalu najlepiej ochronią Cię rękawice, które sięgają nawet do łokcia.

Niektóre rękawice robocze mają dodatkową regulację na mankietach. Dzięki temu dodatkowo zaciśniesz je na wysokości przedramienia. Rękawiczki spawalnicze różnią się poziomem ochrony. Najpopularniejszy jest 1 poziom, który mówi o tym, że produkt zabezpieczy Cię przed ciepłem kontaktowym. Rękawice są w stanie znieść temperaturę o wysokości 100 stopni Celsjusza. Przepalenie materiału nie jest im w ogóle straszne.

Oprócz tego możesz wybrać design danego wariantu rękawic. Klasyczne czarne lub rzucające się w oczy pomarańczowe – każde z nich będą pełniły swoją funkcję z najwyższą starannością. Sprawdź także inne rękawice robocze, które znajdziesz w sklepie Allemen.