Przeciwdeszczowe

Ładuję...

Liczba produktów: 37

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 37

Strona
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Funkcjonalna i wygodna odzież robocza przeciwdeszczowa

Praca w terenie nie musi być uciążliwa, jeśli zadbasz o właściwy wybór odzieży roboczej. W tej kategorii znajdują się spodnie i płaszcze przeciwdeszczowe robocze, które ochronią Cię przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Odzież robocza przeciwdeszczowa najczęściej jest wykonana z tworzyw sztucznych, czyli polipropylenu i poliuretanu. Takie połączenie daje gwarancję wysokiej skuteczności.

Odzież przeciwdeszczowa do pracy chroni nie tylko przed przemoknięciem. Tworzy również barierę przed wiatrem. Tego typu rzeczy ochronne mają szerokie zastosowanie. Sprawdzą się dla pracowników pracujących na budowie, w gospodarstwie lub ogrodzie. Odzież nieprzemakalna do pracy sprawi, że nawet bardzo uciążliwa pogoda nie będzie w stanie popsuć Twoich planów zawodowych.

Odzież robocza przeciwdeszczowa jest dostępna w różnych rozmiarach. W naszym sklepie znajdziesz również inną odzież BHP. To między innymi kurtki robocze, bluzy robocze oraz spodnie robocze. Tak szeroki wybór umożliwi Ci skompletowanie praktycznych elementów odzieży na każde warunki pogodowe.

Odzież przeciwdeszczowa do pracy – najważniejsze zalety

Odzież robocza przeciwdeszczowa niesie wiele korzyści z zastosowania. To przede wszystkim praktyczna ochrona ubrań, które masz pod spodem. Nie ma innego funkcjonalnego rozwiązania, które skutecznie zabezpieczy Cię przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Płaszcze i spodnie robocze przeciwdeszczowe są bardzo szczelne. Nie chłoną wody, więc krople deszczu spływają po ich powierzchni.

Odzież przeciwdeszczowa do pracy została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić Ci maksymalną wygodę. Bardzo często spodnie mają na dole zatrzaski, które zapobiegają przedostawaniu się wody do butów. Dla większego komfortu noszenia mają gumkę w pasie.

Również kurtki przeciwdeszczowe do pracy mają regulowane mankiety, które zapniesz w taki sposób, by szczelnie, ale bez ucisku przylegały do nadgarstków. Ich istotnym elementem jest kaptur do osłony głowy. Aby zamek nie uległ zepsuciu, producenci stosują plisę, która dodatkowo chroni przed wiatrem.

Odzież ochronna jest elastyczna i rozciągliwa. Nie powoduje dyskomfortu podczas noszenia i nie ogranicza ruchów. Na tym jednak nie koniec zalet ubrań przeciwdeszczowych. Pomimo tego, że są szczelne od wiatru i wody, to zapewniają odpowiednią wentylację. Zarówno spodnie, jak i kurtka mają specjalne otwory wentylacyjne, które służą do odprowadzania wilgoci spod warstwy materiału.

Zastosowanie ukrytej wentylacji sprawia, że jako użytkownik będziesz czuć się komfortowo pod względem higieny. W ukrytych kieszeniach bez problemu schowasz najpotrzebniejsze dokumenty i akcesoria, które będą służyć Ci w trakcie pracy.

Ubrania robocze są oznaczone certyfikatem zgodności z normą EN 343. Jest ona gwarancją, że kurtka czy spodnie są w pełni wodoszczelne. Niektóre z dostępnych opcji ochronią Cię również przed śniegiem, czyli są przeznaczone do ekstremalnych warunków pogodowych. Produkty oznaczane są również klasą od 1 do 3. Ten parametr określa oddychalność materiału. Najwyższą z wymienionych jest klasa 3.

Odzież nieprzemakalna do pracy – kiedy się sprawdzi?

Odzież przeciwdeszczowa do pracy jest przeznaczona dla każdego, kto na co dzień pracuje na budowie wszelkich konstrukcji. Wznoszenie budynków, budowa dróg i innych elementów architektury podczas trudnych warunków atmosferycznych jest dodatkowym utrudnieniem. Szczelne spodnie i kurtka sprawią, że deszcz lub wiatr nie będą Ci straszne.

Ubrania przeciwdeszczowe są również istotne, jeśli pracujesz w szkółkach roślin lub gospodarstwie. Niektóre warianty elementów odzieżowych wyróżniają się intensywną kolorystyką i odblaskami. To zamierzony cel, który zwiększa bezpieczeństwo podczas pracy. Podczas słabej pogody widoczność jest szczególnie ograniczona, a dzięki takim ubraniom będziesz widoczny dla innych osób poruszających się pojazdami budowlanymi.

Odzież przeciwdeszczowa jest wygodna w noszeniu i łatwa w pielęgnacji. Metody jej czyszczenia ściśle określa producent. Wybierz optymalny rozmiar spodni i kurtki, by nie był zbyt obszerny lub za ciasny. Uwzględnij to, że pod spodem możesz nosić cieńsze warstwy ubrań. Przed przystąpieniem do pracy zapnij każdy zamek, a następnie wyreguluj mankiety oraz nogawki. W naszym sklepie znajdziesz różnej maści artykuły BHP, które są niezbędne podczas wykonywania wszelkich prac.