Biohumus

Ładuję...

Liczba produktów: 8

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 8

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Biohumus – nawóz ogrodniczy pochodzenia naturalnego

Zastanawiasz się, czym jest biohumus? Pewnie nieraz słyszałeś tę nazwę. Jest to bardzo ceniony nawóz ogrodniczy, który powstaje w wyniku przetrawienia substancji organicznej przez dżdżownice kalifornijskie. Mogą one żerować na torfie, oborniku, kompostowniku, odpadach spożywczych, a nawet osadach ściekowych. Podczas trawienia podłoża dżdżownice kalifornijskie nasycają je mikroorganizmami namnażanymi w ich przewodach pokarmowych. To właśnie one mają doskonały wpływ na porost roślin, ich dłuższe kwitnienie i obfite owocowanie.

Jak można opisać biohumus? Nawóz ten jest bezzapachowy, ma ciemną barwę oraz jednolitą konsystencję, w której nie widać fragmentów nieprzetworzonej materii organicznej jak liście czy gałązki. Jego formuła obfituje w pożyteczne bakterie, kwasy organiczne, składniki odżywcze, grzyby i promieniowce.

Co więcej, biohumus sypki lub w płynie ze względu na naturalny proces powstawania i swoje właściwości nie stwarza ryzyka przedawkowania. W uprawach ogrodniczych nawóz biohumus poprawia jakość plonów, przeciwdziała chorobom i szkodnikom oraz wpływa na zdolność gleby do samooczyszczania się od skażeń chemicznych.

Chcesz, by warzywa i owoce uprawiane na Twojej działce były zdrowe i wolne od szkodliwych substancji chemicznych? Biohumus uniwersalny dodawany do gleby w procesie wzrostu roślin poprawia walory smakowe otrzymanych warzyw i owoców. Od wielu lat fenomen tego nawozu jest doceniany zarówno przez rolników, hodowców roślin, jak i amatorów działkowców.

Biohumus w ofercie sklepu Allemen

Wysokiej jakości w pełni naturalny biohumus jest dostępny w asortymencie sklepu Allemen. Znajdziesz go zarówno w formie sypkiej, jak i płynnej do rozcieńczenia z wodą. Nasze nawozy to czołowe produkty od znanych marek jak Ekodarpol i nie tylko. Zakupisz je w poręcznych 1-litrowych butelkach albo wydajnych opakowaniach o pojemności 2 lub 5 litrów.

W większości przypadków całkowicie wystarczy Ci biohumus do roślin zielonych. Możesz nim nawozić zarówno kwiaty doniczkowe, jak i ogrodowe oraz owoce, zioła i warzywa. Biohumusy są też przeznaczone dla poszczególnych grup roślin i różnią się od siebie stężeniem kwasów humusowych. Jest np. biohumus do pomidorów, biohumus do storczyków czy biohumus na trawnik. Stosuje się je po uprzednim rozcieńczeniu z wodą w proporcjach i dawkach zalecanych przez producenta. Informacje te znajdziesz na każdym opakowaniu nawozu.

Nawóz biohumus doskonale nadaje się do dokarmiania w zasadzie wszystkich roślin w ogrodzie. Nie ma szczególnych przeciwwskazań. Możesz używać biohumus do kwiatów doniczkowych, które trzymasz w domu, lub do warzyw uprawianych na swoich rabatach czy w skrzyniach. W warzywach i owocach dokarmianych biohumusem nie zachodzi ryzyko kumulacji szkodliwych związków (zwłaszcza azotanów przekształcanych w azotyny). Dotyczy to zwłaszcza gatunków liściastych, jak sałaty i kapusty.

Podczas nawożenia bez obaw możesz podlewać biohumusem całą roślinę (nawet jej liście i kwiaty). Z kolei terminy dokarmiania roślin biohumusem są identyczne jak przy nawozach nieorganicznych, czyli od wczesnej wiosny do jesieni.

Zastanawiasz się, czy warto wybrać nawóz biohumus? Oczywiście, że tak! Jego naturalne pochodzenie, przystępna cena oraz dostępność powodują, że biohumus stanowi doskonałą alternatywę dla wszelkich nawozów nieorganicznych oraz naturalnych, zwłaszcza dla kompostu. Większość z nas na jego wytworzenie nie ma po prostu czasu.

Jak stosować i przechowywać biohumus?

Chcesz zwrócić się ku naturalnym sposobom nawożenia? Sięgnij po biohumus do warzyw lub kwiatów. Możesz go stosować całkowicie bezpiecznie, pod warunkiem że zakupisz nawóz wysokiej jakości. Właśnie takie produkty ma do zaoferowania sklep Allemen.

Stosowanie biohumusu jest bardzo proste i nie wymaga specjalnej wiedzy. Nawóz wystarczy rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach z wodą, a tak przygotowaną substancją podlać konkretne rośliny. W przypadku roślin ogrodowych należy rozcieńczyć biohumus z wodą w stosunku 1:10 lub mniejszych (1:1).

Rośliny doniczkowe można podlewać biohumusem bezpośrednio z buteleczki. Nie trzeba go mieszać z wodą. Ilość zastosowanego w tym przypadku nawozu musi być uzależniona od stanu kwiatów czy ziół. Granica leży mniej więcej pomiędzy 100-150 ml nawozu na jedną roślinę doniczkową.

Z kolei biohumus sypki jest mocno skoncentrowanym zamiennikiem płynnego biohumusu. Należy go stosować po uprzednim rozpuszczeniu w wodzie. Zalecana proporcja to 1: 50, czyli 100 mililitrów nawozu na 5 litrów wody.

Biohumus powinien być przechowywany w szczelnie zakręconej butelce oraz w miejscu niedostępnym dla dzieci. Tego istotnego zalecenia powinieneś się trzymać, aby zapewnić sobie niezbędne bezpieczeństwo. Nie przechowuj nawozu w temperaturze niższej niż zero stopni Celsjusza ani wyższej niż 30 stopni Celsjusza. Nawozu nie wolno również stosować na pastwiskach.

W ogrodzie nawóz ten można stosować jako środek interwencyjny, gdy zauważysz, że Twoim roślinom brakuje któregoś ze składników pokarmowych. Biohumus znakomicie sprawdza się jako nawóz, który łagodzi stres przy przesadzaniu roślin na inne stanowisko glebowe. Posiada także funkcję regulującą pH w glebie. Ma on odczyn obojętny.

Nawóz humusowy możesz wyprodukować samodzielnie w ogrodowym, a nawet w balkonowym kompostowniku, zasiedlając pryzmę dżdżownicami kalifornijskimi i zapewniając im odpowiednie warunki rozwoju. Jest to jednak dość czasochłonny proces. O wiele wygodniej jest kupić gotowy nawóz w poręcznej butelce, który nie kosztuje dużo, a jest bardzo wydajny.

W Allemen dobrze wiemy, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja roślin ogrodowych. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szeroki wybór specjalistycznych preparatów. Chemia ogrodowa, trawa czy komposter to tylko niektóre produkty, które znajdziesz w naszym asortymencie. Posiadamy także niezbędne narzędzia do uprawy roślin. Mowa tutaj o grabkach, łopatkach, sekatorach czy widłach. W razie pytań i wątpliwości służymy Ci pomocą przy wyborze odpowiedniego sprzętu, na który udzielamy gwarancji.