Komposter

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Komposter – co to takiego jest?

Każda osoba zajmująca się ogrodem doskonale wie, jak dużo w trakcie jego pielęgnacji zbiera się odpadów roślinnych. Mowa tutaj między innymi o zwiędniętych liściach, zgniłych owocach czy wysuszonych kwiatach. Nie należy ich wyrzucać ani palić, ponieważ są one cennym źródeł składników odżywczych, które zasilą zubożałą glebę. Do przyspieszenia procesu kompostowania warto wykorzystać komposter.

Kompost to naturalny nawóz organiczny, który wytwarza się z odpadów roślinnych. Z kolei komposter to inaczej nawóz kompostujący. Jego zadaniem jest przyspieszenie procesu rozkładu substancji bioorganicznych z kompostu. Dodatkowo produkt wzbogaca kompost o cenne makro i mikroelementy, a także magnez. Jego główną zaletą jest usuwanie nieprzyjemnego zapachu, który wydziela się podczas procesów fermentacyjnych w kompostowniku.

Kompostowanie gleby przynosi wiele korzyści dla ogrodu, a wytworzenie kompostu prawie nic nie kosztuje. Możesz wykorzystać skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, roślinne odpady w kuchni, a nawet drobno podarty papier. Do kompostu wrzuć także połamane na mniejsze części gałęzie. Te produkty znajdziesz we własnym ogrodzie. Komposter aktywator wystarczy rozprowadzić po kompostowanej pryzmie, ponieważ doskonale wspomaga właściwości nawozowe kompostów, a przy tym jest tani i niezwykle wydajny.

Komposter w płynie w asortymencie sklepu Allemen

Tworząc przydomowy kompostownik, zyskujesz nawóz, a jednocześnie pozbywasz się z ogrodu zbędnych resztek. Aby wesprzeć i przyspieszyć ten proces, zaopatrz się w specjalnie przeznaczone do tego aktywatory. Komposter bio na bazie naturalnych składników jak biohumus i torf znajdziesz w asortymencie sklepu Allemen. Dostępny jest on w płynie w pojemnikach o różnej pojemności. Dzięki temu możesz wybrać produkt najbardziej odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom.

Komposter to środek w pełni naturalny, bezpieczny dla zwierząt i środowiska. Nie bez znaczenia jest fakt, że produkt ma płynną formę, przez co łatwo go dozować. W preparatach, które znajdziesz w ofercie Allemen, dobrano mikroorganizmy tak, aby w procesie rozkładu materii stworzyły jednolitą masę kompostową o najwyższej żyzności. Hamowane jest również tworzenie się szkodliwych związków i gazów.

Zastanawiasz się, jak stosować komposter? Jego użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Preparat w płynie zaleca się stosować raz na cztery tygodnie. Wystarczy wymieszać go z wodą w odpowiednich proporcjach. Informacje na temat dawkowania znajdziesz na opakowaniu. Natomiast komposter granulowany trzeba przesypać do większego pojemnika i również uzupełnić wodą, a następnie dokładnie wymieszać. Tak przygotowaną papkę umieszcza się w kompostowniku.

Kompostownik powstaje w zjawisku tlenowego rozkładu resztek roślinnych przez mikroorganizmy. Skutecznie wzbogaca glebę w niezbędną próchnicę. Dzięki niej ziemia staje się przewiewna i pulchna. W odróżnieniu od innych nawozów kompost nie stwarza zagrożenia zatrucia środowiska oraz przenawożenia. Jest on szczególnie polecany osobom, które amatorsko uprawiają warzywa i owoce na terenie przydomowych ogródków. Z kompostu i kompostera korzystają także ekologiczne gospodarstwa zajmujące się ogrodnictwem.

Komposter bio – co warto o nim wiedzieć?

Dojrzewanie kompostu to proces wymagający czasu. W jego trakcie zachodzą procesy rozkładu materiału organicznego w pryzmie kompostowej lub w kompostowniku. Trwa on zwykle do półtora roku. Jeśli jednak zapewnisz optymalne warunki do rozkładu materii, a przy tym zastosujesz komposter, to nawóz może być gotowy znacznie szybciej.

Zastanawiasz się, w jaki sposób jeszcze możesz przyspieszyć proces kompostowania? Materiał organiczny podlewaj niewielką ilością nawozu azotowego, dodaj do pryzmy preparaty na bazie krwawnika, mniszka czy rumianku, a także wrzuć do kompostownika dżdżownice znajdujące się na działce.

Kompost wzbogacony o aktywator, jakim jest komposter, stosuje się do nawożenia wielu roślin ogrodowych, krzewów, drzew i kwiatów ozdobnych. Możesz także wykorzystać go do ściółkowania gleby oraz w trakcie produkcji rozsady kwiatów rabatowych i doniczkowych.

W sklepie internetowym Allemen czekają na Ciebie kompostery od czołowych firm produkujących preparaty do ogrodu. Decydując się na zakup, masz gwarancję, że towar ma bezpieczny i sprawdzony skład, który nie spowoduje szkód w Twoim ogrodzie. Zachęcamy Cię do szerszego zapoznania się z naszym bogatym asortymentem. Chemia ogrodowa to jedna z nazw naszej głównej kategorii, w której znajdziesz nawozy naturalne takie jak biohumus z dżdżownic kalifornijskich. Możesz go stosować przez cały rok bez obaw o nawożenie.

A może interesuje Cię trawa, a dokładnie jej nasiona? Z jej pomocą wyhodujesz zielony, równo przystrzyżony trawnik wokół swojego domu. Mamy także drobne narzędzia ogrodowe, które ułatwią Ci prace pielęgnacyjne na świeżym powietrzu. Mowa tutaj o widłach, grabiach, łopatach czy sekatorach służących do ścinania drobnych gałęzi. Z pewnością nie raz Ci się przydadzą.