Nawozy

Ładuję...

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Nawozy do kwiatów ogrodowych – niezbędne do wzrostu roślin

Kwiaty ogrodowe oraz drobne krzewy należą do grupy najpopularniejszych roślin ozdobnych. Uprawia się je zarówno w ogrodowych rabatach, jak i również w skrzynkach i donicach. Abyś mógł cieszyć oko rozkwitającymi pąkami róż, hortensjami czy pelargoniami wystarczy, że zakupisz odpowiedni nawóz do kwiatów ogrodowych. Preparat zapewni im idealne warunki do rozwoju.

Dobry nawóz do kwiatów ogrodowych zapewnia roślinom ogrodowym i balkonowym wszystkie odpowiednie środki odżywcze. Wpływa na ich odporność, wzmocnienie kwitnienia i wybarwienia kwiatów. Ponadto przygotowuje je na lepsze zimowanie. Potas, azot, magnez oraz fosfor to najważniejsze środki odżywcze, jakie powinien zawierać nawóz do kwiatów ogrodowych. Te pierwiastki w odpowiedniej kombinacji są dostosowane do potrzeb wzrastających i kwitnących roślin.

Nawozy do kwiatów ogrodowych są niezbędne, zwłaszcza jeśli ziemia w rabatach jest przepuszczalna i uboga w składniki mineralne, ponieważ składniki pokarmowe są wypłukiwane wraz z wodą deszczową. Problemy z wyjałowioną glebą z pewnością zauważysz na roślinach jednorocznych. Będą one słabsze i bardziej podatne na choroby. Oprócz tego dostrzeżesz słabsze kwitnienie, niski przyrost roślin oraz małe owocowanie. Zanim jednak zastosujesz nawozy pod kwiaty ogrodowe, dokładnie sprawdź wymagania Twoich roślin, a dokładnie to, jakich pierwiastków i materii organicznej potrzebują.

Zwróć uwagę na to, czy dany preparat nie posiada w składzie szkodliwych chlorków i ma neutralny zapach – to niezwykle ważne jeśli jesteś alergikiem i zależy Ci na bezpieczeństwie stosowania produktów.

Nawozy do kwiatów ogrodowych w asortymencie Allemen

Dobrze wiemy, jak ważny jest prawidłowy wzrost roślin, dlatego w naszym sklepie zakupisz tanie i wydajne odżywki do kwiatów ogrodowych. Ich odpowiednio dobrana i zastosowana formuła sprawi, że Twoje przydomowe rośliny będą się pięknie i zdrowo rozwijać, a także zachwycać wspaniałym wyglądem.

Najpopularniejszą formą odżywiania roślin są nawozy do kwiatów ogrodowych w płynie. Wystarczy, że dodasz je do wody, tworząc roztwór do podlewania. Takie produkty są wygodne w stosowaniu. Równie popularne są nawozy do kwiatów ogrodowych w granulkach, które stopniowo uwalniają dobroczynne substancje do gleby. Ich zaletą jest łatwość dawkowania i oszczędność czasu. Na nawozy do kwiatów ogrodowych w granulkach powinny zdecydować się osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z pielęgnacją roślin. W przypadku ich stosowania istnieje minimalne ryzyko przedawkowania substancji, poparzenia liści czy uszkodzenia korzeni roślin.

W internetowym sklepie Allemen znajdziesz różnorodne nawozy do kwiatów ogrodowych, które spełnią potrzeby wielu gatunków. Posiadamy biohumus, czyli naturalny nawóz do kwiatów ogrodowych z dżdżownic kalifornijskich, który jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Uodparnia on rośliny na choroby, niweluje przedawkowanie nawozami mineralnymi, a także powoduje długotrwałe i lepsze kwitnienie.

Możesz też zdecydować się na naturalny nawóz do kwiatów ogrodowych w postaci bydlęcego obornika. Jest on polecany do upraw ekologicznych, gdyż posiada neutralne pH i praktycznie nie zawiera chloru. Co więcej, jego skład jest wolny od nasion chwastów, jaj i larw owadów, nicieni i innych patogenów, które mogą być szkodliwe dla Twoich roślin.

Każdy produkt dostępny w naszym sklepie posiada odpowiednie atesty i certyfikaty oraz został przebadany laboratoryjnie. Proponujemy Ci środki specjalistyczne oraz uniwersalne – wszystkie są produktami znanych i renomowanych marek. Wybierz ten, który Ci najbardziej odpowiada, a pielęgnacja przydomowych kwiatów nie sprawi Ci już najmniejszego problemu.

Nawozy pod kwiaty ogrodowe w płynie zakupisz zarówno w małych, jak i większych butelkach, zgodnie z Twoim indywidualnym zapotrzebowaniem. Z kolei produkty w formie sypkiej dostępne są w szczelnie zamkniętych workach.

Nawozy do kwiatów ogrodowych – co warto o nich wiedzieć?

Zanim dokonasz zakupu konkretnego preparatu, musisz wiedzieć, że nawozy do kwiatów ogrodowych dzielą się na sztuczne oraz naturalne. Nawozy sztuczne stosuje się po to, by uzupełnić w glebie niedobory minerałów. Zawierają takie makroelementy jak azot, fosfor, potas, siarka, wapń i magnez. Są one dostępne w odpowiednich i łatwo przyswajalnych proporcjach.

Hobbyści i profesjonalni ogrodnicy coraz częściej stosują naturalne nawozy do kwiatów ogrodowych. Raz do roku, najlepiej jesienią warto wzbogacić glebę o obornik suszony. Nie ma nieprzyjemnego zapachu, łatwo się go stosuje i zapewnia roślinom dobry wzrost, ponieważ zawiera dużą ilość materii organicznej i kwasów humusowych. Granulki suszonego obornika wystarczy rozsypać pod roślinami i obficie podlać wodą. Do regularnego podlewania polecamy Ci biohumus oraz polepszacze glebowe, które są produkowane przez dżdżownice żerujące na oborniku.

Zastanawiasz się, kiedy nawozić kwiaty ogrodowe? Zabieg ten powinien być dobrany do indywidualnych wymagań roślin oraz ich okresu wegetacyjnego. Uniwersalny nawóz do kwiatów ogrodowych stosuj kilka razy w sezonie, a preparaty sztuczne (nawozy chemiczne) tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Warto, abyś jeszcze przed posadzeniem roślin zastosował odpowiednie nawozy organiczne i mineralne. To najlepszy czas, by uzupełnić niedobory pierwiastków w glebie i wzbogacić ją o materię organiczną. To szczególnie ważne, gdy zamierzasz hodować kwiaty wieloletnie, ponieważ one znacznie wolniej reagują na nawożenie doraźne. Jeśli sadzisz rośliny cebulowe i byliny, na dno dołka wsyp odrobinę granulek suszonego obornika. Będzie on znakomicie wpływał na stan korzeni rośliny.

Nawozy do kwiatów ogrodowych to nie wszystko, co znajdziesz w sklepie Allemen. Trawa, biohumus, chemia ogrodowa czy komposter – przygotowaliśmy dla Ciebie wiele produktów do przydomowego ogrodu. Z nami będziesz cieszył się pięknymi rabatami. Zachęcamy Cię do skorzystania z naszej bogatej oferty!