Trawa

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Nasiona trawy – z nich wyrośnie zielony trawnik

Marzeniem niejednego działkowca jest wyhodowanie bujnej zielonej trawy w ogrodzie, która będzie jego prawdziwą wizytówką. To właśnie trawa jest tłem krzewów i wielobarwnych kwiatów oraz rabatek.

Niestety piękny trawnik wymaga nieco wprawy i czasu. Wybór mieszanki trawy jest kluczowy, ponieważ każdy trawnik ma inne przeznaczenie. Teren wokół posesji musi być wytrzymały na deptanie, a parkowy sadzi się na dużych terenach i jest odporny na okresowe zacienienie oraz niedobór wody. Z kolei trawnik sportowy wymaga fachowej pielęgnacji, dlatego nie zaleca się go hodować w przydomowych warunkach.

Popularne gatunki traw wykorzystywane w gotowych mieszankach to między innymi: rajgras angielski, kostrzewa owcza, wiechlina łąkowa oraz mietlica pospolita. Podczas zakupu trawy zwróć uwagę na to, aby w jej składzie nie było traw pastewnych, które nie nadają się do ogrodu. Ponadto trawnika nie zaleca się zakładać wyłącznie z jednego gatunku nasion. Nie będzie on wystarczająco dostosowany do zmieniających się warunków glebowych i klimatycznych.

Do sadzenia trawy w domu będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi. Przyda Ci się łopata, grabki, trawa do siania i nawóz. Bez tego ani rusz. Jeszcze przed posadzeniem trawy dobrze jest sprawdzić odczyn ziemi. Wartość pH powinna wynosić od 5,5 do 6,5. Jeśli ziemia jest za kwaśna, musisz przeprowadzić wapnowanie – kup odpowiedni nawóz i wymieszaj go z podłożem.

Trawa ogrodowa w asortymencie sklepu Allemen

Trawa do siania to produkt, który znajdziesz w internetowym sklepie Allemen. Nasiona są szczelnie zamknięte w opakowaniu, dzięki czemu chronione są przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych takich jak wilgoć. Nasza trawa różni się od siebie gramaturą oraz przeznaczeniem. Nasiona trawy na trawnik dostępne są najczęściej w opakowaniach jednokilogramowych, które wystarczą na obsianie terenu o powierzchni około 40 m².

Naszym czołowym produktem jest trawa sportowa, która nadaje się do każdego rodzaju gleb i szybko regeneruje się po mechanicznych uszkodzeniach. Nasiona trawy na trawnik boiska są dostosowane do polskich warunków klimatycznych. Wyrasta z nich bujna i sprężysta trawa tworząca zwartą drań. Z powodzeniem możesz zastosować ją także na ruchliwych placach zabaw i osiedlowych murawach.

Kolejnym naszym produktem jest trawa uniwersalna. To specjalnie skomponowana mieszanka nasion przystosowanych praktycznie do każdego miejsca. Doskonale sprawdzi się w parkach, na terenach rekreacyjnych, zielonych skwerach i przydomowych ogródkach. Jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Trawa uniwersalna zawiera gatunki szybkoschnące, którym niestraszne są zmienne warunki atmosferyczne. Oznacza się dobrą zimotrwałością i nie ma większych wymagań glebowych. Taka trawa na trawnik dobrze znosi średnio-intensywne użytkowanie, ale nie zda egzaminów do celów sportowych.

A może interesuje Cię trawa ogrodowa renowacyjna? Również takie nasiona posiadamy w ofercie. Trawa renowacyjna to mieszanka najbardziej wytrzymałych roślin. Pomoże Ci w krótkim czas uzupełnić wszystkie nieestetyczne ubytki trawnika powstałe w wyniku zadeptania, nadmiernej eksploatacji czy też negatywnego oddziaływania warunków atmosferycznych. Świetnie sprawdzi się jako odbudowa po suszy, zimie lub jako dosiewka po pracach budowlanych. Dosiej ją do swojego trawnika, a znów będzie równy, piękny i soczyście zielony.

Trawa ze sklepu Allemen to produkty od znanych producentów takich jak Ekodar. Kupując je, masz gwarancję najwyższej jakości. Dzięki nim Twoja trawa ogrodowa będzie stanowić piękne podszycie dekoracyjnego ogrodu lub alejki drzew w sadzie.

Trawa na trawnik – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na zasianie trawy? Są dwa zalecane terminy – koniec lata oraz wczesna jesień. Najlepszym czasem jest termin od połowy sierpnia do połowy października, ponieważ w tym terminie trawa szybko się ukorzenia.

Do siewu trawnika musisz się dobrze przygotować. Niech podłoże będzie oczyszczone z resztek roślin, chwastów oraz kamieni. Możesz też przekopać ziemię, a w razie potrzeby dodać do niej odrobinę piasku. Minimum tydzień przed zasianiem trawy zastosuj nawóz ogrodowy.

Wysiew trawy zaplanuj sobie na pogodny dzień. Jeżeli do obsiania masz małą powierzchnię, zastosuj metodę krzyżykową. Jak to zrobić? Powierzchnię do obsiania podziel na kilka równych kwater, nasiona podziel na taką samą liczbę części, ile masz kwater do obsiania. Następnie nasiona przeznaczone na daną kwaterę podziel na dwie równe części.

Weź nasiona do ręki i rozsyp je w każdej kwaterze na krzyż (jedną część w jednym kierunku, a drugą prostopadle w przeciwnym). Planujesz rozsiać nasiona na większej powierzchni? Wtedy warto skorzystać z siewnika.

A może zastanawiasz się, ile rośnie trawa na trawnik? Czas oczekiwania na pierwsze kępki zależy przede wszystkim od gatunku nasion. Mniej więcej po upłynięciu dwóch tygodni zauważysz wyrastające pierwsze źdźbła. Wybierając gatunki szybkorosnące, zobaczysz pierwsze rośliny już po około tygodniu czasu.

Niezbędne do osiągnięcia trawników wysokiej jakości jest regularne nawadnianie i podlewanie. W tym pomogą Ci drobne narzędzia ogrodowe oraz chemia ogrodowa. Jeśli postanowiłeś sobie, że oprócz trawy zasadzisz w ogrodzie również wielobarwne kwiaty, to zaopatrz się w dobry nawóz do kwiatów ogrodowych. Możesz też wybrać biohumus z dżdżownic kalifornijskich, który posiada prosty ekologiczny skład.

A może tworzysz własny kompostownik? Do jego ulepszenia zastosuj komposter. Dzięki niemu będzie szybciej gotowy i pozbawiony nieprzyjemnego zapachu. Wszystko to znajdziesz w sklepie Allemen i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy nasz towar zostaje odpowiednio zapakowany na czas transportu – masz gwarancję, że nie ulegnie uszkodzeniu.

Złóż zamówienie jeszcze dziś i rozpocznij pracę nad przydomowym trawnikiem. Jeśli masz jakieś pytani, lub wątpliwości, to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Doradzimy Ci podczas zakupów. Z pewnością będziesz zadowolony.