Widły

Ładuję...

Liczba produktów: 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 12

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Widły – na co należy zwrócić uwagę?

Widły w prowadzeniu gospodarstwa oraz pielęgnacji ogrodu odgrywają rolę jednego z najważniejszych narzędzi. Są wykorzystywane do wielu zadań – pomagają w wiosennym przygotowywaniu gleby do przyjęcia pierwszych sadzonek. Jeśli nie masz pod ręką grabi, widłami możesz zebrać z działki gałązki czy inne, opadłe na trawnik, kawałki roślin. Są też użyteczne w przygotowywaniu kompostu – widły ogrodnicze sprawdzą się do przekopania i wymieszania warstw, umożliwiając lepszą cyrkulację powietrza. Dzięki regularnemu dbaniu o kompost uzyskasz wysokiej jakości nawóz, który wzmocni domowe uprawy.

Widły ogrodowe pomagają też w załadowywaniu i transporcie niektórych plonów. Za pomocą wideł o długim trzonku z łatwością nabierzesz siano i załadujesz je na wóz lub taczki, czy przeniesiesz zamiecione wcześniej liście lub chwasty. Warto mieć to narzędzie pod ręką, jeśli na co dzień zajmujesz się działką, ogrodem lub sadem czy gospodarstwem rolnym.

Przy wyborze koniecznie zwróć uwagę na długość trzonka oraz materiały, z jakich został wykonany. Metalowe widły do kopania będą cechowały się dużą wytrzymałością – możesz używać siły fizycznej w czasie pracy, bez negatywnego wpływu na kształt i funkcjonalność narzędzia. Do drobnych prac ogrodowych, przewracania siana czy zbierania go ze snopków sprawdzą się najlepiej lekkie modele o ergonomicznych uchwytach. Zadbaj też o wybór wideł z długimi zębami, aby bez trudu nabierać źdźbła.

Jeśli kompletujesz narzędzia ogrodowe do swojego składziku, świetnym zestawem podstawowych akcesoriów będą widły, grabie i łopaty. Zadbaj o to, by podstawowe sprzęty do pielęgnacji ogrodu były zawsze w zasięgu ręki. Taki zestaw ze sklepu Allemen pozwoli Ci zrealizować wiele prac w ogrodzie.

Widły do kopania ogródka czy gospodarcze? Wybieramy!

Widły do kopania ziemi z asortymentu Allemen to narzędzie pracy, które musi być odporne na wiele różnych czynników. Widły służące do przekopywania gleby i spulchniania jej przed wysiewaniem trawnika czy sadzonek są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Zdarza się, że metalowe zęby uderzają o kamienie lub zmarzniętą glebę – odpowiednie hartowanie chroni stalowe części przed zniszczeniem.

Dostępne w Allemen widły wyróżniają się wysoką jakością, za którą odpowiadają wykorzystane w produkcji materiały oraz ergonomiczny projekt pozwalający na wygodną pracę. Prezentowane modele pochodzą od czołowych producentów sprzętu do ogrodu i domowych gospodarstw, a także dużych hodowli i upraw. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz narzędzia, z których korzystają także profesjonaliści.

Widły do kopania z Allemen posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, co oznacza, że kupujesz produkt dokładnie sprawdzony pod kątem bezpiecznego użytkowania. Dodatkowo oferowane modele są wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne – dla maksymalnego komfortu pracy, która ze swojej natury jest nieraz trudna i wyczerpująca.

Ergonomiczne widły do kopania ziemi i innych zadań ogrodowych są wygodne w chwycie dzięki specjalnym, antypoślizgowym powłokom na trzonkach. Tego typu systemy nie tylko pozwalają posługiwać się narzędziem w sposób pewny, ale i ograniczają możliwość przypadkowych uszkodzeń.

Widły są również przystosowane do trzymania na różne sposoby. Możesz wygodnie chwycić za trójkątną końcówkę trzonka – pozwoli to na wbicie metalowych zębów w ziemię czy przerzucanie siana. Trzon wygodnie utrzymasz też w dwóch rękach bokiem do ciała, aby np. rozrzucić nawóz.

W ofercie Allemen znajdziesz różnorodne modele wideł i innych sprzętów ogrodowych. Wszystkie wykonane są w podobnej stylistyce, dzięki czemu łatwo skompletujesz estetycznie prezentujący się zestaw ogrodowych sprzętów. Pochodzące od renomowanych producentów artykuły ogrodnicze będą służyły Ci w pielęgnacji przydomowej zieleni przez wiele sezonów – bez rdzy, brzydkich i niebezpiecznych zniekształceń czy ułamanych fragmentów. W Allemen stawiamy na żywotność produktów – aby każde narzędzie było pod ręką zawsze wtedy, gdy potrzebujesz: niezawodne i gotowe do pracy. 

Widły ogrodnicze – uniwersalne narzędzie do użytku domowego

Widły do kopania ogródka to powszechnie znane i używane narzędzie, jednak wszechstronność zastosowania może Cię zaskoczyć! Jeśli pierwsze skojarzenia nasuwają na myśl sianokosy – to dopiero początek. Widły ogrodowe są powszechnie wykorzystywane do pielęgnacji przydomowej zieleni.  Do prac w ogródku idealne będą lekkie modele, które sprawdzą się przy sprzątaniu działki, przenoszeniu zagrabionych w snopki liści i resztek trawy czy gałęzi oraz do przenoszenia skoszonej trawy z posesji.

Widły są również używane w stajniach przy oporządzaniu zwierząt hodowlanych. To modele z trzema zębami najlepiej nadają się do przerzucania zwierzęcych odchodów. Trójzębne lub czterozębne widły ogrodowe wykorzystasz do przenoszenia siana – np. podczas karmienia koni lub krów. Tego typu gospodarcze widły nadają się również do przewracania kompostu oraz do nawożenia pól gnojem (za pomocą szeroko rozstawionych zębów łatwo jest rozrzucić naturalny nawóz).

Koniecznie zapoznaj się z asortymentem sklepu Allemen i wybierz widły ogrodowe, które ułatwią Ci codzienne przydomowe czynności. Dbanie o ogród i gospodarstwo jest wspaniałym hobby, pozwalającym na kontakt z naturą oraz fizyczną aktywność – jeszcze przyjemniej jest wykonywać kolejne prace z odpowiednim zestawem narzędzi i akcesoriów!

Do nawadniania z pewnością przydadzą się węże ogrodowe – niezbędny gadżet każdego ogrodnika. A może planujesz nowy wygląd swojej zielonej przestrzeni? Postaw na obrzeża ogrodowe – funkcjonalne akcesoria, które nadają się zarówno do wytyczania idealnie równych alejek i ciągów komunikacyjnych, jak i planowania grządek i fantazyjnych rabat.