Dłuta

Ładuję...
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Dłuta – niezbędny podczas gruntownego remontu

Dłuto to element, który jest przeznaczony do montażu w młotowiertarce. Korzystają z niego ekipy remontowo-budowlane. Część robocza młotowiertarki jest przeznaczona do pracy przede wszystkim w betonie. Można też stosować niektóre dłuta do drewna czy kamienia naturalnego.

W naszym asortymencie znajdziesz modele w różnych kształtach. Dostępne są modele płaskie, które odznaczają się uniwersalnym zastosowaniem. Oferujemy również produkty szpiczaste. Niektóre spośród modeli mają specjalne przeznaczenie – możesz wybrać akcesorium stworzone z myślą o usuwaniu płytek lub do szorstkowania betonu.

Dostępne są modele przeznaczone do różnych typów uchwytów wiertarskich. Możesz zdecydować się na model SDS-Plus lub SDS-Max. Zwróć też uwagę na rozmiar dostępnych dłut. W naszym asortymencie znajdziesz odpylacze, które usprawniają pracę i ułatwiają utrzymanie porządku – przy wyborze zwróć uwagę, do których dłut są przeznaczone.

Dowiedz się więcej o zaletach dłut

Oferujemy dłuta, które charakteryzują się długą żywotnością. Końcówka niektórych modeli została stworzona w taki sposób, żeby umożliwić samoostrzenie. Dzięki temu zakończenie elementu zachowuje ostrość na dłużej, a to zapobiega zakleszczaniu się części młotowiertarki. Brak problemu z blokowaniem się w obrabianym materiale sprawia, że prace przebiegają sprawnie.

Dłuta stolarskie ułatwiają pracę z drewnem. Są wygodne, ponieważ występują w różnych rozmiarach i kształtach. Można więc idealnie dopasować dłuto stolarskie do potrzeb. Są wykonywane ze stali, która jest twarda i odporna na stępienie.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu dłut

Z dłut korzysta się podczas prac remontowo-budowlanych. Znajdą zastosowanie w trakcie demontażu materiałów. Z dłut skorzystasz też podczas prac wyburzeniowych. Pozwalają one sprawnie usunąć okładzinę wykonaną z płytek ceramicznych. Błyskawicznie skujesz glazurę i rozkruszysz inne materiały. Model z płaską końcówką pozwoli Ci wykonać kanały na kable w ścianie.

Możesz zdecydować się też na produkt w formie skrobaka – znajdzie on zastosowanie podczas zeskrobywania farby czy kleju. Oferujemy też produkty, które posłużą Ci do usunięcia zaprawy wokół ościeżnic. Możesz skorzystać z dłuta do drewna, betonu czy kamienia, kiedy chcesz wykonać w tych materiałach otwory.

Dłuta stolarskie do drewna są przeznaczone do obrabiania naturalnego surowca. Stosuje się je zarówno w profesjonalnych warsztatach stolarskich, jak i również tych przydomowych, amatorskich. Są różne rodzaje dłut przeznaczonych do pracy w drewnie, na przykład z fazowaniem bocznym czy zbieżnym. Umożliwią Ci one wycięcie kształtów w surowcu. Skośny model zastosujesz do prac wykończeniowych.

Przy pomocy stolarskich dłut możesz między innymi wycinać kształty w materiale, ale to nie wszystko. Istnieją również dłuta stolarskie przeznaczone do wykonania otworów na mocowania – określa się je gniazdowymi. Gdy chcesz stworzyć głębokie nacięcie, przyda Ci się tak zwany żłobak. Dłuto stolarskie to akcesorium, które pozwoli Ci nadać surowcowi wybrany kształt i stworzyć wyjątkowe projekty.