Otwornice

Ładuję...

Liczba produktów: 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 9

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Otwornice – do czego służą te niewielkie akcesoria?

Otwornice to narzędzia o prostej budowie przeznaczone do obróbki różnych materiałów: stali, aluminium, drewna, a nawet płyt kartonowo-gipsowych. Z ich pomocą sprawnie i precyzyjnie wykonasz otwory o różnej szerokości.

Otwornica, ze względu na to, że przeznaczona jest do długotrwałej pracy w trudnych warunkach, musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów. Do najtwardszych zalicza się węglik spiekany, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym wykruszenia. Technologia zębów z węglików spiekanych cechuje się długą żywotnością i możliwością ponownego ostrzenia.

Oprócz tego otwornice mogą być zrobione ze stali bimetalicznej i posiadać stałe lub zmienne uzębienie. To, na jaki zestaw otwornic się zdecydujesz, uzależnione jest przede wszystkim od materiału, na którym będziesz pracować. Niemniej jednak otwornice to akcesoria, których nie może zabraknąć w skrzynce montera, elektryka czy hydraulika, a także w przydomowym warsztacie amatora majsterkowicza.

Otwornica do betonu, a może do gresu? Poznaj, czym się różnią

Planujesz wyciąć kółko w twardym betonowym podłożu? W tym wypadku niezawodna jest otwornica do betonu, która jest odporna na stępienie. Dzięki specjalnej budowie może sobie poradzić sobie z wierceniem w minerałach, do których zaliczany jest mur.

Do twardych powierzchni jak beton czy kamień stosuje się najczęściej otwornice diamentowe, wolframowe i widiowe. Te pierwsze, czyli diamentowe, uznawane są za jedne z najbardziej efektywnych. Ich krawędzie tnące zostały pokryte wysoko jakościowym diamentem przemysłowym.

A może zamierzasz pracować w drewnie? Otwornica do drewna może być bimetaliczna lub z węglika spiekanego. Producenci obu tych produktów podają w specyfikacji, że mają one zastosowanie w litym drewnie i materiałach drewnopodobnych.

Otwornica do drewna świetnie radzi sobie z wycinaniem otworów w płytach wiórowych i terakocie. Ta wszechstronna piła otworowa spełnia swoje zadanie zwłaszcza przy produkcji oraz montażu mebli, a także wszystkich pracach instalatorskich i wykończeniowych.

W asortymencie sklepu Allemen znajdziesz również najwyższej jakości otwornice do gresu i płytek. Są one dość twarde, aby brzegi powstających otworów były równe i w czasie drgań nie pękały. Oferujemy także zestawy otwornic o różnych rozmiarach wraz z adapterami, które zostały zamknięte w praktycznych walizkach.

Zestaw otwornic – komu będzie potrzebny?

Metale, drewno, tworzywa sztuczne, a nawet szkło – przy zastosowaniu otwornic wytniesz otwór w dowolnym materiale. Musisz jednak o czymś pamiętać. Nieważne, czy w Twoim warsztacie gości otwornica do metalu, czy otwornica do płytek, o te narzędzia należy dbać i używać ich zgodnie z zaleceniami producenta.

Zalecamy ich regularne czyszczenie i dostosowywanie prędkości roboczej do obrabianego materiału. Produkty dostępne w naszym sklepie wykonane są z wysokiej klasy materiałów, a praca przy ich użyciu jest szybka i komfortowa. Jeśli należycie o nie zadbasz, posłużą Ci przez długie lata.

Każdy, kto choć raz wykonywał drobny remont, dobrze wie, że bez otwornicy wykonanie niektórych zadań jest wręcz niemożliwe. Otwornica to niezbędny element wyposażenia każdego fachowca specjalizującego się w remontach oraz szeroko pojętej branży budowlanej. Narzędzie to przyda się również majsterkowiczowi, który samodzielnie planuje wykonać półki, krzesła oraz inne drewniane akcesoria do swojego mieszkania. Nie obejdzie się bez niego hydraulik, elektryk, a także glazurnik.