ARTYKUŁ KATEGORIA: Odzież robocza

Odzież termoaktywna. Przygotuj się na pracę w chłodnych warunkach.

Przychodzi zima, a wraz z nią pytanie — jak się ubrać, żeby było ciepło i żeby nasza odzież nie ograniczała naszych ruchów? Szczególny problem stwarza praca na podwórku. Przecież nie mogę ubrać się za grubo, ale za cienko też nie, bo zmarznę. Wtedy na pewno długo nie popracuję. A jednak rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki — odzież termoaktywna. Idealne rozwiązanie, żeby uniknąć wychłodzenia, jednocześnie niepowodująca nadmiernego pocenia się podczas wysiłku, czyli w sam raz do pracy w chłodnych warunkach.

Postaw na swój komfort – Odzież termoaktywna jako idealny element ubioru do pracy na zewnątrz

Odzież termoaktywna robocza jest dobrym rozwiązaniem, gdy temperatura spada poniżej zera, a na podwórku czeka praca do wykonania. Jak działa odzież termoaktywna? To proste — wykonana jest z materiałów, które utrzymują odpowiednią temperaturę ciała i zapobiegają wychłodzeniu. Pomagają również w odprowadzeniu wilgoci przy nadmiernym wysiłku. Jej zadaniem jest izolowanie ciała od warunków pogodowych. Może być wykonana zarówno z materiałów sztucznych, jak i naturalnych. Idealnie dopasowuje się do ciała, jest miękka i elastyczna. Dzięki swojej sprężystości pozwala na dużą swobodę ruchów dzięki czemu, praca w niej nie stwarza żadnego dyskomfortu. 

Jak dobrać odzież termoaktywną? 

Bielizna termoaktywna, aby spełniała swoją funkcję, musi być dobrze dobrana. Jak będzie za luźna bądź za ciasna to się zwyczajnie nie sprawdzi. Więc jak wybrać odzież termoaktywną, żeby pasowała?

  • Materiał — bielizna termoaktywna męska i damska jest zazwyczaj uszyta z materiałów syntetycznych umożliwiających wysoką oddychalność, ponieważ nie wchłania wilgoci. Warto zwrócić uwagę czy została wzbogacona o jony srebra w swoim składzie, które działają antybakteryjnie, niwelując nieprzyjemne zapachy. Takie koszulki są również hipoalergiczne.
  • Krój — lepiej sprawdzi się model przylegający ściśle do ciała. Należy zwrócić uwagę na szwy — gdy są mocno wyczuwalne, mogą powodować obtarcia. Ważne, żeby nie była ani za ciasna, ani za luźna. Musi umożliwiać swobodę ruchów podczas każdej aktywności. Jeżeli będzie za mocno uciskać, jedyne, na czym będzie się można skupić to jak najszybsze jej zdjęcie. Z kolei, jeżeli będzie za luźna może nie spełniać swoich właściwości termoizolacyjnych, będzie również gorzej się układać pod kolejnymi warstwami odzieży,
  • Technologia wykonania — bezszwowe łączenia paneli gwarantują wysoki komfort użytkowania, nie powodując żadnych podrażnień,
  • Gramatura — w zależności od potrzeb można wybrać bieliznę termoaktywną o różnym stopniu izolacji. Im wyższa gramatura tym większe ciepło zapewni nam bielizna. Jeżeli temperatura panująca na zewnątrz nie jest wyjątkowo mroźna lepiej wybrać odzież o niższej gramaturze.

Odzież termoaktywną można podzielić na trzy rodzaje: lekką, średnią i grubą. Zatem nie tylko w zimę może się przydać. Latem z powodzeniem sprawdzi się bielizna lekka np. do biegania, na siłownię bądź do pracy. Odzież termoaktywna nadająca się do użytkowania przez cały rok to bielizna średnia. Nadaje się do każdego typu aktywności. Bielizna gruba idealnie się sprawdzi w zimowe dni szczególnie do pracy fizycznej. 

Gdy już jesteśmy posiadaczami takiej odzieży, pozostaje pytanie — jak prać odzież termoaktywną?

Bielizna termoktywna ma bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego ważne jest, żeby do jej prania używać tylko delikatnych środków piorących. Konieczne jest jej częste pranie, gdyż brud wpływa na słabsze oddawanie wilgoci. Przede wszystkim konieczne jest zapoznanie się z metką, na której producent zamieścił informację na temat prania. Prać można w pralce bądź ręcznie, odpowiednią temperaturą jest 30° C. Nie wolno suszyć odzieży termoaktywnej w suszarce bębnowej, lepiej też unikać rozkładania jej na gorącym grzejniku.

Bielizna termoaktywna – Korzyści

Niewątpliwie taka odzież potrafi doskonale spełniać swoje zadanie. Dzięki niej podczas wzmożonego wysiłku ubranie nie przykleja się do ciała, co wpływa na nasz komfort. Idealne dopasowanie i elastyczność nie utrudnia ruchów, można zapomnieć, że się ją ma na sobie. Dobrze izoluje od zimna, umożliwiając pracę w różnych warunkach. Niewątpliwą zaletą jest również szybkie schnięcie takiej odzieży, dzięki czemu można ją zaraz wykorzystać ponownie.

Czy warto ją nosić? – Podsumowanie

Odzież termoaktywna nadaje się dla każdego. Nie ważne czy szukamy czegoś na siłownię, czy na zimowe spacery, do pracy czy po pracy. Można ją dobrać według indywidualnych potrzeb. Warto o niej pomyśleć, kiedy pracuje się na budowach, przy montażu instalacji przemysłowych, w służbach ratowniczych, przy robotach drogowych, a nawet przy pracach w zmiennym klimacie. Idealnie się sprawdzi dla osób, które mają problem z potliwością. Przyda się tym którzy ciągle się skarżą na zimno.

Bielizna i odzież termoaktywna dostępna jest tutaj – sprawdź ofertę!

Jeśli chcesz być na bieżąco – zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka.