Grunt kwarcowy szczepny podkład 15 kg

Napisz opinię >
Nr kat 4061608000133

Opis produktu

Dane techniczne

GRUNT KWARCOWY SZCZEPNY BAZA PODKŁAD 15kg

Najważniejsze cechy:

 • Kolor: biały
 • Podstawa: dyspersja z żywicy akrylowej i wypełniaczy mineralnych.
 • Zawartość rozpuszczalników - brak
 • Gęstość: ok. 1,50 kg/dm³.
 • Liczba warstw: 1
 • Zużycie: od 0,20 do 0,40 kg/m2
 • Temperatura otoczenia podczas obróbki: od +5°C do +30°C.
 • Czas wiązania: od 4 do 6 godzin.
 • pH: ok. 7.
 • Możliwość przechowywania 12 miesięcy od daty produkcji

Preparat podkładowy na bazie dyspersji żywicy akrylowej i wypełniacza kwarcowego przeznaczony pod tynki elewacyjne, klej do płytek, szpachlówki i farby.

Jego największe zalety:

 • Specjalny podkład z piaskiem kwarcowym do tynków wewnętrznych i zewnętrznych
 • wodoodporny i mrozoodporny
 • nadaje się do podłoży betonowych
 • nadaje się do płyt drewnopochodnych
 • doskonałe krycie
 • paroprzepuszczalny
 • Nadaje się do użycia wewnątrz i na zewnątrz

Charakterystyka gruntu:

Isolbau Quarzgrund to jednoskładnikowy, bezzapachowy, gotowy do użycia preparat podkładowy, wykonany na bazie żywic akrylowych najwyższej jakości oraz wyselekcjonowanych wypełniaczy kwarcowych. Zastosowane połączenie żywic i wypełniaczy kwarcowych wyrównuje powierzchnię, znacznie zmniejsza nasiąkliwość obrabianego podłoża i tworzy szorstką powierzchnię o większej powierzchni. Poprawia w ten sposób przyczepność kolejnych nakładanych warstw. Dzięki chropowatej strukturze wynikającej z zastosowania podkładu Isolbau Quarzgrund poprawiają się również właściwości aplikacji kolejnych warstw. Dzięki szorstkości powierzchni wszystkie kolejne warstwy można nanosić równomiernie na całą zagruntowaną powierzchnię.

Szereg zastosowań:

Isolbau Quarzgrund przeznaczony jest do gruntowania powierzchni poziomych i pionowych wewnątrz i na zewnątrz budynków przed dalszymi pracami budowlanymi. Isolbau Quarzgrund jest idealny do stosowania na wszystkich znanych porowatych i chłonnych powierzchniach mineralnych. Może być stosowany na podłoża z betonu, gazobetonu, tynku, płyt gipsowo-kartonowych i płyt gipsowo-włóknowych. Isolbau Quarzgrund można również nakładać na powierzchnie z drewna ciągliwego i bardzo stabilne podłoża malarskie. Isolbau Quarzgrund znajduje również zastosowanie pod wszelkie tynki cienkowarstwowe oraz na konstrukcje zbrojone włóknami zbrojącymi podczas wykonywania ociepleń budynków metodą lekką lub mokrą w różnych systemach ociepleń. Może być stosowany podczas wszelkich prac budowlanych takich jak:

Obróbka wstępna podłoża:

Podłoże przeznaczone do obróbki preparatem Isolbau Quarzgrund musi być suche, nośne, wolne od resztek tłuszczu, klejów, mleczka cementowego i innych zanieczyszczeń mogących osłabić przyczepność produktu do podłoża. Stare warstwy farby, żywicy epoksydowej, smoły i asfaltu należy usunąć. Panele ze sklejki muszą być wolne od pozostałości parafiny, zszorstkowane i wyczyszczone wodą z mydłem. Nowy i stary (naprawiony) beton musi być związany i dojrzały. Podłoże nie może być zamarznięte ani pokryte szronem, nie może być kieszeni wodnych. Uszkodzone lub rozdarte podłoże należy wypełnić lub z pomocą. Isolbau Quarzgrund nie jest przeznaczony do wzmacniania podłoża. 

Przygotowanie produktu:

Po otwarciu opakowania z podkładem Isolbau Quarzgrund należy wymieszać zawartość, najlepiej wolnoobrotowym mieszadłem koszykowym.

Sposób użycia:

Preparat Isolbau Quarzgrund nanosić równomiernie w jednej warstwie na przygotowane podłoże, aż do całkowitego i widocznego pokrycia podłoża. Unikaj nadmiaru pozostałości produktu na powierzchniach pionowych i poziomych. Podkład najlepiej nakładać wałkiem z krótkim włosiem lub za pomocą Uqast.

Czyszczenie narzędzi:

Podczas obróbki narzędzia czyścić wodą. Zaschnięte pozostałości usunąć mechanicznie.

Przechowywanie i transport:

Przechowywać i transportować w suchych i chłodnych warunkach otoczenia. Chronić opakowanie przed wilgocią, mrozem oraz bezpośrednimi warunkami atmosferycznymi (promieniowanie słoneczne, opady).

Dane techniczne

Waga - 15 kg
Kolor - Biały
Wodoodporność - Tak
Przejdź do całego opisu

Opinie klientów

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie: Grunt kwarcowy szczepny podkład 15 kg
loader
Ładuję...

check-circle Dodano swoją recenzję do moderacji.

Grunt kwarcowy szczepny podkład 15 kg
Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 105,00 zł
Darmowa dostawa dla zamówień powyżej
39,00 zł
Przewidywany czas wysyłki do
24h
Masz pytanie? Zadzwoń lub zamów ten produkt przez telefon. Nasi eksperci służą pomocą. Pokaż numer 787 036 056