Mieszarki

Ładuję...

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Czym są mieszarki i do czego służą?

Prace budowlane i remontowe to duże przedsięwzięcia, które wymagają czasu, wiedzy i odpowiednich elektronarzędzi. W tej kategorii zgromadziliśmy mieszarki, czyli inaczej mieszadła elektryczne. Wyróżniają się prostą i ergonomiczną konstrukcją. Korzysta z nich każdy fachowiec, który na co dzień zajmuje się pracami wykończeniowymi. Mieszarki są również niezbędne, jeśli samodzielnie wykonujesz prace remontowe w domu.

Rozrabianie kleju, zaprawy lub betonu ręcznymi sposobami nie przynosi tak dobrego efektu. Tutaj potrzeba odpowiedniej siły i precyzji, by w skuteczny sposób połączyć ze sobą wszystkie składniki. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wykonana masa będzie wystarczająco jednolita, by zacząć pracę. Właśnie do tego służą specjalnie opracowane mieszarki, które znacznie wpływają na jakość wykonywanych zadań.

Mieszarki są zasilane elektrycznie, czyli z sieci. To najwygodniejsze rozwiązanie, które zapewni Ci możliwość stałej pracy, bez przerwy na dolewanie mieszanki paliwowej lub ładowanie akumulatora. Producenci wyposażają urządzenia w długie kable, więc komfort mieszania jest na wysokim poziomie. Głównym elementem jest głowica z silnikiem zawarta w niewielkiej obudowie. Wokół niej znajdują się trwałe i duże uchwyty. Na spodzie znajduje się miejsce do mocowania elementu roboczego, czyli mieszadła.

Wspomniane mieszadła wyróżniają się spiralną końcówką, która umożliwia dokładne połączenie wszystkich składników aktywnych. Najczęściej wykonywane są ze stali, która jest materiałem odpornym na uszkodzenia mechaniczne i łatwym w utrzymaniu czystości.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę mieszarek, różniących się przede wszystkim parametrami technicznymi. Dzięki temu bez problemu wybierzesz model, który najbardziej będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Funkcjonalne i proste w obsłudze mieszarki

Mieszarka elektryczna to urządzenie znane od bardzo dawna. Kompletnie odmieniła jakość wykonywanych usług oraz precyzji łączenia mas wykończeniowych. Największą korzyścią jest skrócony czas pracy. Silnik wprawia w ruch mieszadło, więc nie musisz używać swojej siły do wymieszania składników. Uzyskanie jednolitej struktury kleju lub zaprawy przy ręcznym mieszaniu jest niemal nie do wykonania. Tutaj wystarczy, że zachowasz odpowiednie proporcje i włączysz maszynę.

Mieszarka elektryczna ma wiele przydatnych funkcji, które wpływają na jakość użytkowania. Producenci dbają o to, by nowoczesne narzędzia były pełne korzystnych technologii. Do takich należą systemy łagodnego startu, najczęściej widniejące pod nazwą Soft-Start. Zaraz po uruchomieniu mieszarka zaczyna pracować na mniejszych obrotach i dopiero z czasem zaczyna nabierać pełnej mocy. Takie rozwiązanie zapobiega rozchlapywaniu składników poza wiadro.

Większość dostępnych urządzeń ma regulację prędkości obrotowej. To kolejna bardzo przydatna funkcja, z której korzystają zarówno fachowcy, jak i majsterkowicze. Wielostopniowa przekładnia najczęściej ulokowana jest przy samym uchwycie. Nie musisz zatem wyłączać urządzenia, bo parametry ustawisz podczas mieszania.

Korzystnym parametrem jest moc mieszarki. Do mniej zaawansowanych prac przydadzą się elektronarzędzia o mocy 1400 W. W naszym sklepie znajdziesz również takie, które oferują aż 1900 W mocy. Te poradzą sobie z bardzo gęstymi mieszankami.

Urządzenia są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Ważny jest podwójny uchwyt, który pozwala trzymać elektronarzędzie w obu rękach, mając pozycję wyprostowaną. Na wspomnianych uchwytach często stosowana jest antypoślizgowa guma, więc sprzęt nie wymknie Ci się podczas mieszania zaprawy.

Zastosowanie metalowego korpusu ma wpływ na lepsze odprowadzanie ciepła, dzięki czemu trwałość urządzenia jest znacznie dłuższa. Niektórzy producenci stosują również gumowe narożniki. To niewielkie, najbardziej wystające elementy, które przydają się podczas przechowywania. Dzięki nim korpus nie obija się o twarde powierzchnie.

Obszary zastosowanie mieszarek

Mieszarki mają szerokie zastosowanie. Z ich funkcjonalności korzystają przede wszystkim pracownicy na budowie, którzy zajmują się wznoszeniem konstrukcji. Mieszarka do zapraw murarskich umożliwi Ci ekspresowe połączenie składników. Już na tym etapie ważne jest solidne podejście do tematu, gdyż masa będzie łączyła bloczki ścian nośnych i działowych. Mieszarkę warto także wykorzystać podczas produkcji zaprawy tynkarskiej, która będzie pokrywała ściany zewnętrzne lub wewnętrzne.

Prace wykończeniowe to także układanie płytek na ścianie lub podłodze. Do tego przyda Ci się ogromna ilość dobrze zmiksowanej masy montażowej. Mieszarka kleju posłuży Ci również do gipsów i zapraw cementowych. Inne mniej znane zastosowania to mieszanie lakierów do renowacji drewna lub farb wykorzystywanych do malowania ścian.

Mieszarka do betonu – kolejne istotne przeznaczenie urządzenia. Jeśli chcesz wykonać wylewkę w jednym pomieszczeniu lub wyrównać podłoże, to nie musisz ściągać poważnego sprzętu. Wystarczy worek z mieszanką, większe wiadro i mieszarka. W krótkim czasie uzyskasz idealną strukturę do wylania na nierównej powierzchni.

Mieszarka do kleju i zapraw to urządzenie, które z powodzeniem posłuży przez cały okres budowy i wykańczania. Nawet jeśli planujesz mały remont w domu, który wymaga naprawy ścian lub zastosowania farb, skorzystaj z mieszarki. Sprzęt jest bardzo prosty w użyciu i po kilku chwilach uzyskasz wprawę w mieszaniu składników. Mieszarka do kleju to gwarancja szybszej i efektownej pracy.

Mieszadła są dostępne w różnych wielkościach, a ich powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu. Nie są to elementy jednorazowe. Po każdym użyciu możesz bez problemu umieścić je w ciepłej wodzie, by zaschnięty materiał mógł się rozpuścić. Elektronarzędzie jest łatwe w przechowywaniu. Po demontażu napęd możesz schować do futerału, by się nie zakurzył.

Ciekawostką jest to, że mieszarka ma inne, bardziej oryginalne zastosowania. Przyda się do mieszania dużej ilości owoców lub paszy dla zwierząt. Oczywiście nie można w tym przypadku używać mieszadła z prac remontowych. Ten element powinien być kompletnie nowy i zdezynfekowany.