Kombinerki i szczypce

Ładuję...

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Liczba produktów: 5

Ustaw kierunek malejący
na stronę
darmowa-dostawa-allemen darmowa-dostawa-allemen

Proste i skuteczne szczypce do cięcia metalu oraz drutów

Szczypce tnące to jedne z najpowszechniejszych narzędzi ręcznych. Najpopularniejsze są tak zwane kombinerki. Świadczy o tym fakt, że są jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego profesjonalnego warsztatu oraz przydomowego garażu. Mają wyprofilowane szczęki, płaskie wykończenie i ostre krawędzie. Śmiało mogą posłużyć Ci do zaginania, cięcia, przytrzymywania i zgniatania.

Nieważne, czy decydujesz się na szczypce do cięcia metalu, czy cęgi do drutu, wybierz produkt, który jest łatwy w obsłudze i ma dokładnie zaprojektowaną powierzchnię uchwytu. Wysokiej jakości szczypce powinny mieć rękojeść, która dobrze leży w dłoni, a przy tym zapobiega powstawaniu obrażeń oraz innym urazów podczas pracy.

Produkty dostępne w tej kategorii posiadają niezbędne atesty np. do pracy pod napięciem (jeśli chodzi o szczypce do cięcia kabli). Większość szczypiec, które możesz u nas nabyć, wykonanych jest ze stali chromowo-wanadowej. Ten stop zapewnia niezbędną wytrzymałość na odkształcenia i odporność przy cięciu materiałów grubych i/lub twardych.

Na co zwracać uwagę, wybierając obcęgi do cięcia?

Masz zamiar zakupić szczypce do cięcia metalu? To doskonały wybór! Zanim jednak skusisz się na dany model, zwróć uwagę na jego długość – parametr, który wpływa na wygodę pracy. Powinien on oscylować w granicach od 160 do 200 mm.

Dobre cęgi tnące powinny mieć hartowane krawędzie, gdyż to właśnie one narażone są na szybkie zużycie. Ze względu na to, że kleszcze są często używane przez elektroinstalatorów pracujących z prądem, muszą posiadać izolowany uchwyt.

Najczęściej wybierane szczypce tnące, które możesz nabyć w Allemen, to kombinerki, szczypce boczne do cięcia, a także szczypce wydłużone. Na rynku znaleźć możesz cały przekrój specjalistycznych szczypiec przeznaczonych do zaciskania końcówek, do ściągania izolacji lub innych czynności wykonywanych przez instalatorów.

Do czego posłużą Ci szczypce tnące?

Kombinerki służą przede wszystkim do manipulowania uchwyconym przedmiotem, wyginania go oraz do ściągania izolacji z przewodów elektrycznych. Ich płaskie, proste szczęki mają w środkowej części zaokrąglony otwór. To rozwiązanie ułatwia przytrzymywanie przedmiotów o okrągłych kształtach.

Szczypce telefoniczne (wydłużone) ułatwiają chwytanie małych elementów. Dzięki długim szczękom i brakowi otworu w części roboczej pozwalają na sprawne operowanie w niewielkiej przestrzeni.

Szczypce boczne i czołowe z ukrytą dźwignią i zawartą budową szczek nie wymagają dużego nakładu siły. Świetnie sprawdzą się do wyciągania gwoździ.

Profesjonalne cęgi do cięcia drutu posłużą Ci również do przecinania prętów, drutu twardego, miękkiego i fortepianowego.

Przy spawaniu, hydraulice i pracach samochodowych znakomicie sprawdzą się szczypce zaciskowe. Do zakręcania drutów zbrojeniowych oraz odcinania końcówek wykorzystaj szczypce zbrojarskie. Na koniec warto wspomnieć o pęsetach. To wyjątkowo drobne szczypce, również przeznaczone do prac precyzyjnych. Służą zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.